Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Domyślnie Samolot - ubezpieczenie sprzętu

    Cytat Zamieszczone przez Fear Zobacz posta
    Ilu z was lata za granicę na zlecenia komercyjne? Serio lecąc na komercję targacie się w podręcznym? Współczuję zleceniodawców.
    bede bardzo wdzieczny za wskazanie linii lotniczej ktora bierze odpowiedzialnosc za uszkodzenie sprzetu elektronicznego puszczonego w bagazu rejestrowanym. serio serio bede bardzo wdzieczny. Ewentualnie moze byc jakis ubezpieczyciel ktory taka opcje ma w ofercie.

    I tak, latamy na komercyjne zlecenia ze sprzetem w bagazu podrecznym o ile nie ma mozliwosci wynajmu sprzetu na miejscu. A czesto nie ma. Dziekuje za wyrazy wspolczucia. Jednoczesnie gratuluje posiadania lepszej opcji i lepszych zleceniodawcow. Jak napisalem powyzej - bede wdzieczny (mysle ze nie tylko ja) za podzielenie sie opcjami.

    Ilu z was zabiera na wyjazdy prywatne pełne torby sprzętu? Jako świadomi fotografowie chyba wiecie co jest wam potrzebne i co zamierzacie fotografować. Serio potrzeba wam pełnego przekroju obiektywów?
    jak ktos zyje z fotografii i jest to jego hobby to nie ma czegos takeigo jak praca i wyjazd prywatny.


    Gdybym był jednak profi fotografem i leciał na zlecenie zagraniczne brał bym sprzęt pozwalający mi uzyskać najlepsze rezultaty.
    czyli jednak to co pisales powyzej to tylko teoretyzowanie na zasadzie "nie znam sie to sie wypowiem"? szkoda bo naprawde liczylem na jakies skuteczne rozwiazania.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  2. #2

    Domyślnie

    Sailor - możesz ubezpieczyć sprzet np w Hestii lub Compensie i pewnie w innych TUiR też . Ja miałem na czas podróży ubezpieczony sprzęt do 50 tys zł jako osoba prywatna ale na firmę są większe możliwości ubezpieczenia.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Sailor - możesz ubezpieczyć sprzet np w Hestii lub Compensie i pewnie w innych TUiR też . Ja miałem na czas podróży ubezpieczony sprzęt do 50 tys zł jako osoba prywatna ale na firmę są większe możliwości ubezpieczenia.
    Uhmmmm. Wszystko pieknie i mam ubezpieczony sprzet. I nadal zadaje pytanie - o wskazanie punktu gdzie ubezpieczyciel bierze odpowiedzialnosc za sprzet elektroniczny w bagazu rejestrowanym w moomencie gdy linie lotnicze takiej odpowiedzialnosci nie biora (a tak jest u wszystkich przewoznikow). Jak mi to pokazesz to natychmiast zmieniam ubezpieczyciela. Niestety dokladnie czytalem OWU.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja w swojej polisie OWU nie miałem wyłączenia ubezpieczenia z powodu zniszczenia/kradzieży sprzętu fotograficznego z powodu tego, że był on w „bagażu rejestrowym”. Fakt było to 3 lata temu ale nie sądzę aby teraz było gorzej. Co najwyżej może być drożej. Co więcej jeżeli kupujesz polisę na firmę i tylko na firmę to sprzęt możesz ubezpieczyć również od przypadkowego zniszczenia.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Ja w swojej polisie OWU nie miałem wyłączenia ubezpieczenia z powodu zniszczenia/kradzieży sprzętu fotograficznego z powodu tego, że był on w „bagażu rejestrowym”. Fakt było to 3 lata temu ale nie sądzę aby teraz było gorzej. Co najwyżej może być drożej. Co więcej jeżeli kupujesz polisę na firmę i tylko na firmę to sprzęt możesz ubezpieczyć również od przypadkowego zniszczenia.
    oczywiscie ze nie miales wylaczenia. ale miales zapis ze sprzet musi byc przewozony zgodnie z przepisami linii lotniczych. a linie lotnicze maja w przepisach jasno napisane ze nie ponosza odpowiedzialnosci za sprzet pozostawiony w bagazu rejestrowanym.
    uwierz mi - walczylem z tym dziesiatki razy, a biorac pod uwage ze przez ladnych pare lat moja lepsza polowka pracowala w kontroli jakosci linii lotniczych to wydaje sie ze w miare ogarniamy temat

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wrzuć źródło bo najczęściej wypożyczany u mnie obiektyw to Helios 44M przerobiony do nikona, a aparat D5100, jestem największą wypożyczalnią na ulicy.
    bo krakow to ahtystyczne miasto, dlatego zamiast pozyczac nowe wysokiej jakosci obiektywy, ludzie wypozyczaja stare poradzieckie szkla mlotkiem przerabiane. taki ahtystyczna forma ascezy.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #6

    Domyślnie

    Sailor, myslę, że mylisz dwie rzeczy. Skoro przewozisz bagaż w tzw bagażu rejestrowanym tzn, że przewozisz go zgodnie z regulacjami linii lotniczych czyli spełniasz przesłanki do wypłacenia ci odszkodowania w przypadku utraty lub zniszczenia sprzętu ubezpieczonego. Dotyczy to nie tylko sprzętu elektronicznego ale również sportowego. Oczywiscie fakt jego utraty lub zniszczenia musisz zgłosić na policję. Ale cóż postaram się to sprawdzić i dam ci znać

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Sailor, myslę, że mylisz dwie rzeczy. Skoro przewozisz bagaż w tzw bagażu rejestrowanym tzn, że przewozisz go zgodnie z regulacjami linii lotniczych czyli spełniasz przesłanki do wypłacenia ci odszkodowania w przypadku utraty lub zniszczenia sprzętu ubezpieczonego. Dotyczy to nie tylko sprzętu elektronicznego ale również sportowego. Oczywiscie fakt jego utraty lub zniszczenia musisz zgłosić na policję. Ale cóż postaram się to sprawdzić i dam ci znać
    nikt ci nie zabroni wsadzic elektroniki do rejestrowanego. ale nikt nie poniesie odpowiedzialnosci za ewentualne szkody.
    sprawdz jesli chcesz tylko sprawdz faktyczne zapisy regulaminowe a nie opowiesci blogerow watpie by od zeszlego roku cos sie zmienilo
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    Jak mi to pokazesz to natychmiast zmieniam ubezpieczyciela. Niestety dokladnie czytalem OWU.
    W moim przypadku ubezpieczycielem jest Aviva, ale kontaktowalem sie tylko z brokerem.
    1. telefon: mam problem, aparat w serwisie, czekam na ekspertyze, dostalem nr referencyjny
    2. telefon: aparat nie nadaje sie do naprawy, dostalem adres mailowy pod ktory wyslalem tylko opinie serwisu
    3. po dwoch dniach telefon od brokera - twoj aparat kosztuje obecnie w tym sklepie tyle i tyle. Na jakie konto przelac pieniadze?

    Polisa kosztuje rocznie 5 procent sumy ubezpieczenia, nie obejmuje aktow terroru i zostawienia sprzetu w aucie na niestrzezonym parkingu

  9. #9

    Domyślnie

    a jaki to ma zwiazek z bagazem rejestrowanym w samolocie?
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    a jaki to ma zwiazek z bagazem rejestrowanym w samolocie?
    Nie ma żadnego, co oznacza że możesz sprzęt przewozić w luku, a ewentualne uszkodzenia pokryje ubezpieczyciel.

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ubezpieczenie sprzętu foto
    By morzon in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-08-2022, 18:25
  2. Ubezpieczenie sprzętu
    By badtorro in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-11-2017, 16:24
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 20:32
  4. Ubezpieczenie sprzętu od urazów mech. na czas meczu
    By apaw in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 20:53
  5. Ubezpieczenie sprzetu NIKON D800 - AZJA
    By gdariusz in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 03:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •