Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Skoro przewozisz bagaż w tzw bagażu rejestrowanym tzn, że przewozisz go zgodnie z regulacjami linii lotniczych czyli spełniasz przesłanki do wypłacenia ci odszkodowania

    tak bardzo na szybko rodzimy lot, bo byl pod reka:

    https://www.lot.com/pl/pl/luggage-info

    W bagażu rejestrowanym nie należy umieszczać:
    -
    -
    -
    - urządzeń elektronicznych i przyrządów optycznych (tj. komputery, laptopy, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, kamery wraz z osprzętem, okulary) oraz lekarstw, kluczy itp.,


    i dalej:

    Jeżeli mimo zakazu pasażer umieści w bagażu przedmioty, które nie mogą być w nim przewożone, ich przewóz odbywać się będzie na odpowiedzialność pasażera.


    to chyba wyczerpuje temat ubezpieczenia sprzetu w bagazu rejestrowanym? chyba ze znasz jakiegos ubezpieczyciela ktory w takim wypadku wyplaca odszkodowanie to poprosze.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  2. #12

    Domyślnie

    Musisz rozdzielić odpowiedzialność linii lotniczych od ubezpieczyciela u którego ubezpieczasz sprzęt.

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elmarqo Zobacz posta
    Nie ma żadnego, co oznacza że możesz sprzęt przewozić w luku, a ewentualne uszkodzenia pokryje ubezpieczyciel.
    skoro jestes pewien, to czy jesli zalozymy ze mowisz prawde a ubezpieczyciel odmowi wyplaty odszkodowania za sprzet przewozony niezgodnie z przepisamy linii lotniczych to wyplacisz mi odszkodowanie? serio pytam. bo piszesz bzdury ktore ktos moze potraktowac serio i potem bedzie placz. to jak? wezmiesz odpowiedzialnsoc za swoje zlowa czy nastepnym razem sprawdzisz?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Elmarqo Zobacz posta
    Musisz rozdzielić odpowiedzialność linii lotniczych od ubezpieczyciela u którego ubezpieczasz sprzęt.
    poprosze o link do ubezpieczyciela ktory w ubezpiecza sprzet przeowozony niezgodnie z zaleceniami lini lotniczych.

    litosci ilez razy mozna powtarzac? to naprwde takie trudne do pojecia?
    ZADEN ubezpieczyciel nie ubezpieczy przedmiotow przewozonych niezgodnie z przepisami linii lotniczych. Ubezpieczenie bagazu jest latwiejsza forma uzyskania odszkodowania za bagaz, bo ubezpieczyciel ci wyplaca kase a potem ja wyciaga od linii lotniczych. Nadal - UBEZPIECZONY PRZEDMIOT MUSI BYC PRZEWOZONY ZGODNIE Z PRZEPISAMI. A SKORO PRZEPISY WYRAZNIE MOWIA ZE PRZEWOZISZ NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC TO ZADEN UBEZPEICZYCIEL NIE WYPLACI CI ODSZKODOWANIA.
    sorry ale jasniej nie umiem. ja wiem ze ludzie nie czytaja umow ktore podpisuja z ubezpieczycielem a juz na pewno nie chce im sie czytac zapisow linii lotniczych. ale wszystko jest tam napisane. serio serio.
    Owszem - mozna ryzykowac i liczyc na to ze ubezpieczyciel nie zna swoich przepisow i jakos sie uda. rownie dobrze mozna probowac przeszmuglowac tira z rumem w podrecznym
    Ostatnio edytowane przez sailor ; 06-08-2018 o 12:11
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  4. #14

    Domyślnie

    Jeszcze raz. Skoro ubezpieczasz sprzęt i OWU ubezpieczyciela, nie linni lotniczych, nie wyłącza wypłaty odszkodowania od uszkodzeń podczas przewozu w bagażu rejestrowalnym, to wypłatę powinieneś otrzymać. Z drugiej strony takie uszkodzenia nie różnią się niczym szczególnym od powstałych w inny sposob.

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elmarqo Zobacz posta
    Jeszcze raz. Skoro ubezpieczasz sprzęt i OWU ubezpieczyciela, nie linni lotniczych, nie wyłącza wypłaty odszkodowania od uszkodzeń podczas przewozu w bagażu rejestrowalnym, to wypłatę powinieneś otrzymać. Z drugiej strony takie uszkodzenia nie różnią się niczym szczególnym od powstałych w inny sposob.
    to jeszcze raz
    poprosze o link do konkretnego ubezpieczyceiela z konkretna informacja. bo ja ci podalem dlaczego ubezpieczyciel ci NIE WYPLACi. Dodatkowo informacje to potwierdzilem u osoby ktora wielokrotnie uzerala sie zarowno z ubezpieczycielami jak i klientami w przypadkach klasyfikowanych jako trudne, beda strona linii lotniczych.
    Jesli masz lepsze zrodla - poprosze, bo bardzo bym chcial zeby bylo tak jak piszesz
    Pokaz mi zapis ktory uprawnia cie do dochodzenia odszkodowania za sprzet przewozony niezgodnie z przepisami linii lotniczych. tylko bez lania wody i *******olo - konkretne cytaty ze zrodlem poprosze
    Ostatnio edytowane przez sailor ; 06-08-2018 o 12:19
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #16

    Domyślnie

    Sailor - poprosiłem o sprawdzenie tego w jednym z dużych tuir. Ale chyba ta rozmowa nie ma sensu bo są usługi kurierskie i tzw cargo gdzie wysyłsz sprzęt wartościowy z ubezpieczeniem z dowozem do hotelu w którym będziesz mieszkał lub z odbiorem osobistym na lotnisku gzie będziesz leciał.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    to jeszcze raz
    poprosze o link do konkretnego ubezpieczyceiela z konkretna informacja. bo ja ci podalem dlaczego ubezpieczyciel ci NIE WYPLACi. Dodatkowo informacje to potwierdzilem u osoby ktora wielokrotnie uzerala sie zarowno z ubezpieczycielami jak i klientami w przypadkach klasyfikowanych jako trudne, beda strona linii lotniczych.
    Jesli masz lepsze zrodla - poprosze, bo bardzo bym chcial zeby bylo tak jak piszesz
    Pokaz mi zapis ktory uprawnia cie do dochodzenia odszkodowania za sprzet przewozony niezgodnie z przepisami linii lotniczych. tylko bez lania wody i *******olo - konkretne cytaty ze zrodlem poprosze
    Klucz leży w OWU. Jesli masz zapis który w sposób jednoznaczny wyklucza możliwość wypłaty w przypadku wystąpienia jakiś okoliczności, to oczywiście odszkodowania nie otrzymasz. Jeśli go nie ma, to masz drogę otwartą. Jeśli jesteś zainteresowany takim ubezpieczeniem, to analizuj OWU.

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Sailor - poprosiłem o sprawdzenie tego w jednym z dużych tuir.
    rozumiem ze zadales pytanei czy wyplaca ci odszkodowanie jesli przeowzisz sprzet niezgodnie ze wskazaniami linii lotniczych? bo z takim mamy do czynienie i ZAWSZE stanowi to podstawe do odmowy wyplaty ubezpieczenia
    są usługi kurierskie i tzw cargo gdzie wysyłsz sprzęt wartościowy z ubezpieczeniem z dowozem do hotelu w którym będziesz mieszkał lub z odbiorem osobistym na lotnisku gzie będziesz leciał.
    Taaaaaa wyslij przesylke kurierska na przyklad na Turks & Caicos. Albo chociaz na Dominikane czy Kube. chcialbym to zobaczyc jak dociera na miejsce ktore nie ma adresu na przyklad (wbrew pozorom to bardzo czesty przypadek). Przy okazji - widziales kiedys koszt takiej wysylki? bo ja owszem.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #19

    Domyślnie

    Jakby przewoźnik brał odpowiedzialność, to nie potrzebowałbyś polisy.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elmarqo Zobacz posta
    Klucz leży w OWU
    zadne OWU nie zagwaratnuje ci wyplaty odszkodowania za sprzet przewozony niezgodnie z przepisami, gdzie linia lotnicza wyraznie zaznacza ze nie bierze odpowiedzialnosci.

    Podasz w koncu jakikolwiek przyklad na potwierdzenie tego co piszesz czy bedziemy tak o 4literach maryni przerzucac sie postami?
    podalem ci konkrety - poprosz eo kontrargumenty potwierdzone odpowiednimi przepisami. Inaczej ta dyskusja nie ma sensu bo ja pisze o faktach a ty o czyms co ci sie wydaje. Tak wiec albo zakonczmy dyskusje albo przedstaw argumenty do dalszej rozmowy
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ubezpieczenie sprzętu foto
    By morzon in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-08-2022, 18:25
  2. Ubezpieczenie sprzętu
    By badtorro in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-11-2017, 16:24
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 20:32
  4. Ubezpieczenie sprzętu od urazów mech. na czas meczu
    By apaw in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 20:53
  5. Ubezpieczenie sprzetu NIKON D800 - AZJA
    By gdariusz in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 03:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •