Close

Strona 41 z 294 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191141 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 2931
  1. #401
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 806

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    .. Pewnie będzie trzeba jeszcze zaczekać ze dwa lata na bezlusterkowca tak dobrego jak D850 w segmencie DSLR.
    Myślę, że ten pierwszy flagowy bezlusterkowiec to będzie takie D850 w pigułce. Tylko cena mi się nie zgadza, bo 4 tys z kitem? Ja bym obstawiał 5,5 tys. i tu moją teorię diabli biorą, bo to jest za tanie jak na super sprzet.
    No chyba, że chcą by im bezlustra skanibalizowały lustrzanki.

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    teraz jestem za granicą. Specjalnie wziąłem mały plecak na kilka dni i mało sprzętu foto (choć i tak za dużo bo mam 2 obiektywy a jeden z nich tylko leży w hotelu). .
    Ja w porównaniu do wielu z was nieczęsto mam jakieś ciekawsze wyjazdy. Ale w połowie pierwszej wyprawy plecak zostawiłem tam gdzie nocleg, załatwiłem sobie 2 kabury do paska (1 na aparat z obiektywem 16-35 i drugą na dłuższy obiektyw tzn 70-300). Na kolejny plener do Maroka już nie zabierałem plecaka tylko wspomniane kabury.

    Cytat Zamieszczone przez maxtor Zobacz posta
    Zauważ, że D500 już nie miał wpadek, D850 również jest na rynku od prawie roku i wszystko OK. Powiem nawet, więcej niż OK (mam go od grudnia 2017). Jest więc spora szansa, że z nowym bezlustrem też pójdą taką samą drogą
    pzdr
    D500 i D850 to prawie najwyższa półka. Doświadczenia z D800 i 810 pozwoliły im zrobić 'doskonałe" D850. D500 to kontynuacja D200, 300 - jest OK.
    Z jednej strony to pierwsze bezlustro jest bardzo ważne i powinno być bardzo dopracowane, z drugiej strony .. nie mieli skąd zbierać doświadczeń. Łatwo nie mieli, ale wiedzieli że muszą się postarać i dmuchali na zimne. Powinno być OK.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Ok, to może dyskusję o bagażach i tym ile ktoś uniesie oraz na ile pozwalają linie lotnicze przeniesiecie panowie do innego wątku?
    Nie ma sensu. Do 23.08 będziemy tu sobie pitolili, potem ten wątek się zamknie i założy nowy.

  2. #402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    D500 i D850 to prawie najwyższa półka. Doświadczenia z D800 i 810 pozwoliły im zrobić 'doskonałe" D850. D500 to kontynuacja D200, 300 - jest OK.
    Z jednej strony to pierwsze bezlustro jest bardzo ważne i powinno być bardzo dopracowane, z drugiej strony .. nie mieli skąd zbierać doświadczeń. Łatwo nie mieli, ale wiedzieli że muszą się postarać i dmuchali na zimne. Powinno być OK.
    Ale co można spieprzyć w bezlusterkowcu?
    Jedyne z czym Nikon nie ma doświadczenia, to stabilizacja matrycy. Oby była.
    Reszta to kwestia przemyślenia i egronomii. Ale nie powinno być problemów mechanicznych (drgania, rozjeżdżający się AF itp).
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, V 20/2.8, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #403
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 806

    Domyślnie

    No już sam wymieniłeś dwa - drgania są też od migawki, ale faktycznie one raczej nie sa takim problemem jak te od lustra (D800). Stabilizacja matrycy to dwa.
    3. Największa niewiadoma to AF, czujniki na matrycy. Jak to oprogramują, jak to będzie skuteczne. Opcji AF jest mnóstwo - sledzenie, ilość punktów itd. itd.
    4. No i ta kompatybilność ze szklarnią F.
    Punkt 3 i 4 będą wg mnie decydujące jeśli chodzi o to jaką opinię będzie miał system. Na początku, bo AF może się zmieniać z modelu na model. Ale ludzie z innych systemów zainteresują się (w sensie czytania) pierwszym modelem. I jak będzie "średnio" z tym AF to potem zmiana opinii jest ciężka. Choć na każdej następnej matrycy ten AF może być poprawiany.

  4. #404

    Domyślnie

    Nikon zaprezentuje coś lepszego od Sony A7 III ILCE-7M3 bo ten aparat jest główną konkurencją dla lustrzanek Nikona. Zabezpieczeniem przez przechodzeniem aktualnych klientów Nikona na MILC będzie mała liczba natywnych obiektywów z nowym bagnetem oraz wyłączenie wielu funkcji które mają lustrzanki Nikona. Uważam, że nowy MILC jest ofertą ma miłośników MILC lub tych którzy lubią lekki sprzęt.

    Canoniarze są raczej mało zadowoleni z EOS-M50:
    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/...-amatorow.html

  5. #405

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Ale co można spieprzyć w bezlusterkowcu?
    moze nie do konca w temacie ale w sumie blisko do 23go

    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #406

    Domyślnie

    Fajny wątek. Czytam przy kawie i się uśmiecham. Najbardziej bawią mnie wypowiedzi osób które chcą w walizce podręcznej zabierać do samolotu 2 profi body 2 zoomy i 5 stałek
    Ilu z was lata za granicę na zlecenia komercyjne? Serio lecąc na komercję targacie się w podręcznym? Współczuję zleceniodawców.
    Ilu z was zabiera na wyjazdy prywatne pełne torby sprzętu? Jako świadomi fotografowie chyba wiecie co jest wam potrzebne i co zamierzacie fotografować. Serio potrzeba wam pełnego przekroju obiektywów?
    Przychylam się do tego co pisał w wątku Jacek_Z, że musi być wolność wyboru, i im więcej różnego rodzaju sprzętu jest na rynku tym lepiej. Ja w stopce mam szkła które faktycznie ważą, ale jadąc prywatnie na wakacje wystarczająca jest dla mnie jakość z Panasa LX100 i to te 350gram zabieram ze sobą. Gdybym był jednak profi fotografem i leciał na zlecenie zagraniczne brał bym sprzęt pozwalający mi uzyskać najlepsze rezultaty.
    Σ Art 20mm 1.4, Σ Art 35mm 1.4, Σ Art 85 1.4, T 70-200mm 2.8 G2 zakurzony D600

  7. #407

    Domyślnie

    Cześć,

    Ja podobnie jak Sailor lecąc samolotem zabieram foto do podręcznego. Do rejestrowanego tylko statyw, ewentualnie dobrze zabezpieczone SB.

  8. #408

    Domyślnie

    Panie Sailor nie wiem czy się w pełni dobrze zrozumieliśmy. Jeśli jedzie Pan na komercję to nie mieścisz się Pan w bagaż podręczny o którym Pan pisał tj. do 8-10kg + plecak? Ubrań, kosmetyków itp chyba nie musi Pan do tego dopakować bo o to właśnie mi chodziło... Co innego zabrać sprzęt do podręcznego na czas podróży, a co innego spakować się do podręcznego razem ze sprzętem... Idąc dalej... Wykupując ubezpieczenie na czas wyjazdu można bez problemu uzupełnić je o ubezpieczenie bagażu. Jeśli chodzi o line lotnicze to każdy bagaż rejestrowany jest ubezpieczony do pewnej kwoty, różnej w zależności od linii. Zgadzam się, że nic nie poradzimy na uszkodzenia i zagubienie bagażu, co jest bardzo niepożądane przy takim wyjeździe, ale sprzęt można do pewnego stopnia zabezpieczyć. Są do tego peli casy'y czy inne tego typu rozwiązania. Dodatkowo analizując zabieranie sprzętu to tak czy inaczej nie weźmie Pan do kabiny np. lamp błyskowych na akumulatory do których są jasne i zrozumiałe ograniczenia.

    Rozumiem że wyjazd rodzinny i fotografie albumowe traktuje Pan na równi ze zleceniami komercyjnymi. Poświęca Pan tyle samo czasu na przygotowania do sesji, make-uo, stylizację, obróbkę itd? Zabiera Pan tyle samo sprzętu na komercję i wakacje z rodziną? To tylko pytanie, nie znam, ale chętnie poznam odpowiedź.

    Nie zna mnie Pan, nie wie jak pracuję, co robię itp... Proszę jednak nie ograniczać problemów z podróżowaniem do swojej branży bo w wielu innych wygląda to podobnie. Pewnych rzeczy zwyczajnie nie można wnieść do kabiny samolotu i trzeba je zabezpieczyć.
    Σ Art 20mm 1.4, Σ Art 35mm 1.4, Σ Art 85 1.4, T 70-200mm 2.8 G2 zakurzony D600

  9. #409

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tylko cena mi się nie zgadza, bo 4 tys z kitem?
    ..............

    Z jednej strony to pierwsze bezlustro jest bardzo ważne i powinno być bardzo dopracowane, z drugiej strony .. nie mieli skąd zbierać doświadczeń.
    Tylko to 4 k USD ma być.

    Trochę mieli - Nikon 1

    Sporo ludzi było rozczarowanych, że nikon skasował projekt kompaktów DL.
    Teraz można sobie taki malutki aparat złożyć samemu za stosunkowo niewielkie pieniądze.



    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    Ewentualnie moze byc jakis ubezpieczyciel ktory taka opcje ma w ofercie.
    To broker, ale jest taka opcja:
    https://www.towergateinsurance.co.uk...aphy-insurance

  10. #410

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Tylko to 4 k USD ma być.
    Zgadza się. Jacek się nie pomylił. D850 kosztuje 3,3k USD. Jak do tego dołożyć 24-70 to cena 4k wydaje się być podejrzanie mała.
    A7R III też kosztuje 3,3k za samo body.

    Do czegoś typu D850 bez lustra chyba nie będą dawali w kicie ciemnego zooma. Raczej powinno być światło f2.8

Strona 41 z 294 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191141 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •