Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Przypadkowi modele

    Hej,

    nigdy nie ćwiczyłem portretu, mało mam osób chcących pozować, mimo to staram się wykorzystać okazje i spotykanych ludzi, namawiać do pozowania nie potrafię, ale zdjęcia czasem robię . Proszę o ocenę i porady.

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0909-2.JPG
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	8,76 MB
ID:	12372


    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1025-2.JPG
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	2,72 MB
ID:	12373


    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0960.JPG
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	9,46 MB
ID:	12374

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    1. Świetne
    2. Byłoby słodkie, ale może kolor? szkoda kadrowania - nie najszczęśliwsze cięcie po koniu. kwadrat?
    3. Trochę giną, za szaro.

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo miłe słowa.

    W sumie dopiero zacząłem się poważniej uczyć fotografii. Co do 2 to niestety ale zdjęcie niefortunnie wyszło bez ogona . A to co jest przed koniem jest co najmniej komiczne =).

    Co do koloru wygląda to tak, ale niestety nie potrafię sobie za dobrze radzić z kolorami =).

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1025-3.JPG
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	4,32 MB
ID:	12405

    5. To nie powinno być pokazane bo psuje czar .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1025.JPG
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	5,46 MB
ID:	12406

    6. Też w kolorze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0960-3.JPG
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	11,18 MB
ID:	12407


    Za krytykę i porady będę bardzo wdzięczny !!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    5. To nie powinno być pokazane bo psuje czar .
    A mnie ten kadr podoba się bardziej Ma więcej kontekstu, opowiada lepszą historię Z pozostałych to 1. bardzo mi się podoba. Nostalgiczne
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  5. #5

    Domyślnie

    7. Bardzo spodobał mi się gość, niestety nie bardzo mogłem zostać na dłużej i zrobić więcej zdjęć a gość zniknął gdzieś z tyłu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1381.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	9,14 MB
ID:	12777

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Niestety te wisiorki przed jego twarzą totalnie psują czytelność kadru.
    Robią zdjęcia musisz kontrolować wiele spraw. Ekspozycje pierwszego i drugiego planu (rozpiętość tonalną, kontrast), ułożenie elementów w kadrze, skróty perspektywiczne, mimikę modela, kadrowanie itd. itd. Nie patrz tylko na główny temat. Na zdjęciu znajdują się też inne rzeczy i one albo pomagają, albo psują całość.

  7. #7

    Domyślnie

    To co polecasz w takim razie robić? W sensie jak podejść do tematu nauki fotografii?

    Kupić jakąś książkę ze zdjęciami i oglądać jak ktoś robił zdjęcia i starać się tym w jakiś sposób wzorować czy inspirować. Czy raczej dla mnie bardziej odpowiednie byłoby czytanie książek dotyczących fotografii ?

    Kilka prawdę mówiąc przeczytałem już, ale za bardzo nie wniosły nic do mojego życia, może poza paroma przydatnymi rzeczami dotyczącymi samego robienia zdjęć w aparacie.

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Oglądanie cudzych pomaga, ale bez nauczyciela nie będziesz wiedział czemu coś jest dobre albo złe. Kup książkę o kompozycji obrazu fotograficznego.
    Patrz krytycznie na swoje zdjęcia. Nie tylko na główny temat zdjęcia, ale na to co wkoło niego też.

  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie dla mnie było akurat to - te wisiorki itd jak najbardziej na rękę bo to było owocem jego pracy, wszystko tam było robione na bieżąco, stąd akurat to mi pasowało . Na pewno żałuję, że nie dałem większego iso i mniejszego czasu, wtedy byłoby lepsze w moim odczuciu.
    Na pewno nie ułatwia też to, że po prostu nie bardzo się czuję by podchodzić do ludzi blisko i im robić zdjęcia bez pytania, a pytać to już w ogóle .

    Jakieś tytuły konkretne w tym temacie mógłbyś polecić?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Właśnie dla mnie było akurat to - te wisiorki itd jak najbardziej na rękę bo to było owocem jego pracy, wszystko tam było robione na bieżąco, stąd akurat to mi pasowało . Na pewno żałuję, że nie dałem większego iso i mniejszego czasu, wtedy byłoby lepsze w moim odczuciu.
    Na pewno nie ułatwia też to, że po prostu nie bardzo się czuję by podchodzić do ludzi blisko i im robić zdjęcia bez pytania, a pytać to już w ogóle .

    Jakieś tytuły konkretne w tym temacie mógłbyś polecić?
    1. Ok
    2. Ucięty ogon, coś ciągnie konia za uzdę - wygląda jak kadr przyjęty na siłę, żeby ukryć przeszkadzające elementy.
    3. Wzrok biegnie mu jasnym plamom, turyści zalewają się z tłem i są niewidoczni. Ogólnie szarość widzę.
    4. Jeszcze gorzej niż 2 - mniej zadu, bardziej widoczna uzda. Teraz wygląda to tak, jakby ktoś "wyciągał" konia ze zdjęcia.
    5. Najlepsze z tych o koniu, choć przydałoby się więcej ogona. To zdjęcie pokazuje jakąś historię.
    6. I już wiadomo, dlaczego przerobiłeś to zdjęcie na czarno- białe: różowa koszulka za bardzo przyciąga wzrok. Jak dla mnie to 3 i 6 do kosza bo są o niczym i nic nie pokazują.
    7. Wisiorki za tym panem wyglądają jakby mu wypadały z twarzy, a zwłaszcza z nosa. Dodatkowo mają zbliżoną do niej kolorystykę i się z nią zalewają. Przeszkadzają 2 osoby z lewej. Z jednej strony twarz przyciąga wzrok, ale zlewa się z wisiorkami, z drugiej - czerwona rękawica, ale jest przesłonięta jakimś narzędziem i wystają z niej łby gwoździ. Najbardziej widoczny jest czarny kapelusz, młotek i kodzula, ale chyba nie o nich miało być to zdjęcie.

    Co do książek, to poleciłbym "W kadrze - rozważania na temat wyobraźni fotografa", "Język fotografii. Rozważania o tworzeniu mocniejszych zdjęć" i "Pracując nad kadrem. W cyfrowej ciemni" Davida duChemin. Ostatnia jest o obróbce, ale tłumaczy też jak odbierany jest obraz.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] 4 Modele
    By kaliszfornijczyk in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-10-2014, 07:47
  2. [ Przyroda ] Moi modele
    By KSIĘŻAK in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-12-2013, 20:17
  3. [ Portret ] jestę modelę
    By wujekadam in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 22:07
  4. [ Przyroda ] Modele z płetwami
    By bwn in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-10-2011, 10:22
  5. [ Portret ] Przypadkowi Modele
    By sradek in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-09-2007, 15:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •