Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: ślub cywilny

  1. #1

    Domyślnie ślub cywilny

    Zostałam poproszona przez znajomych o zrobienie kilku zdjęć na ślubie cywilnym. Skromna uroczystość, tylko młodzi, rodzice i świadkowie.
    Zastanawiam się, czy się zgodzić- z jednej strony mam jakieś doświadczenie w fotografii (głównie portretowej) ale z drugiej, to jednak ślub- co jeśli nie wyjdzie?
    Młodzi niby nie mają dużych oczekiwań bo tak czy siak nie planują profesjonalnego fotografa.

    Podzielicie się swoimi doświadczeniami/ radami na co trzeba uważać na takim ślubie, co łatwo zepsuć itd?

    Mam Nd7100+ N50 1.8+ S 18-35 1.8

  2. #2

    Domyślnie

    zepsuć można wszystko, zdjęcia, obróbkę itp.
    zepsuć się może aparat, zepsuć się może karta pamięci i będzie po zdjęciach.
    jak już idziesz robić zdjęcia na taką uroczystość to pożycz od kogoś zapasowy aparat, nie musisz nim robić zdjęć, wystarczy że będzie backup'em i będzie leżał w torbie. Tak samo zapasowe karty pamięci.
    musisz znać "rytm" takiej uroczystości, żeby zrobić dobre zdjęcia, zdążyć zrobić zdjęcia w najważniejszych momentach, bo akcja jest szybka i nie ma czasu na zastanawianie się co do kadru, ustawień aparatu, jaki obiektyw... TU NIE MA POWTÓREK...

    gdzieś trzeba doświadczenie zdobywać, jeśli Twoim znajomym zależy, to ja bym się zgodził, jeśli planujesz kiedyś robić zdjęcia ślubne itp. zawsze to cenne doświadczenie a taka okazja: mała ceremonia, małe wymagania młodych co do zdjęć... Tylko żeby potem się nie okazało że znajomych stracisz
    D7100 ma 2 sloty na karty pamięci.
    1 slot - dobra pewna karta pamięci na NEF
    2 slot - karta pamięci na JPG (kopia zdjęć).

    ale NEF to podstawa.

    Następnie dobre naświetlenie zdjęć, ustawienie aparatu i jedziesz... Nie bój się robić więcej zdjęć, bo część będzie nie trafiona albo ktoś będzie miał zamknięte oczy lub głupią minę... Musisz mieć później z czego wybrać zdjęcia.

    Wczoraj robiłem zdjęcia na plaży (ślub cywilny) ale dzięki temu że mam doświadczenie (jakieś tam mam) dałem radę myślę... chociaż bieganie po plaży w pantoflach nie należy do najprzyjemniejszych (nie lubię piasku, chyba że jestem na wakacjach na wypoczynku...).

    Tylko musisz uprzedzić znajomych że nie jesteś PRO fotografem, najlepiej nic za to nie bierz... potraktuj to jako okazję do zdobywania doświadczenie. Oczywiście decyzja musi być Twoja a nie kogoś z forum.

    Pamiętaj, że musisz być szybka bo cała ceremonia trwa 15 min z czego 5 min to ślub a reszta to podpisywania papierów itp
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tylko tą szybkość nie bierz sobie za mocno do serca i nie zagłuszaj całości trzaskaniem serii

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta

    Tylko musisz uprzedzić znajomych że nie jesteś PRO fotografem, najlepiej nic za to nie bierz... potraktuj to jako okazję do zdobywania doświadczenie. Oczywiście decyzja musi być Twoja a nie kogoś z forum.

    Pamiętaj, że musisz być szybka bo cała ceremonia trwa 15 min z czego 5 min to ślub a reszta to podpisywania papierów itp
    To jest sentencja.
    Jeśli odbiorca ma małe oczekiwania, a trzeba to wiedzieć to nie ma się czego bać
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #5

    Domyślnie

    Idz i zrób, na cywilnym dużo się nie dzieje. Sprzęt masz ok.

  6. #6

    Domyślnie

    Jest cholernie mało czasu na takim cywilu, więc pstrykaj i się nie zastanawiaj.
    Przyjedź wcześniej i obczaj lokal. Gdzie fotografujesz? Niektóre gminy/miasta mają bardzo małe sale ślubne więc mogą być kłopoty z przemieszczaniem.
    Pogadaj z Kierownikiem USC, on może pomóc albo przynajmniej nie szkodzić.

    No i wal w RAWach koniecznie!
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  7. #7

    Domyślnie

    To jest wada tych cywilnych, że mój najkrótszy trwał 12 minut
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    To jest wada tych cywilnych, że mój najkrótszy trwał 12 minut
    Dwanaście minut to chyba z wejściem, przemową, szampanem i życzeniami po...?
    Czasu jest bardzo mało, jeśli się źle ustawisz, masz słabo...
    Jak to przy szybkiej reporterce - można nie trafić w moment, urzędnik zasłoni, młodzi będą stali blisko siebie i nie będzie widać obrączek, słońce będzie świecić przez okna i zaburzać pomiar, sala będzie cała w boazerii i to da wspaniałą żółtawą dominantę...
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 06-08-2018 o 18:19
    Krzysztof Paszkiewicz

  9. #9

    Domyślnie

    Jak to takie wyzwanie to zacznijcie wrzucać linki do swojego PF.

    Z cywilnego trzeba oddać 500 edytowanych, 2K w rawach. Z dwoma fotografami i plenerkiem, o dronie nie wspomnę.

  10. #10

    Domyślnie

    Zapasowy aparat to podstawa. Już nieraz się zdarzyło że wszystkie zdjęcia przepadły z jakiegoś głupiego powodu.

Podobne wątki

  1. Ślub cywilny K&G
    By shaper in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-06-2019, 14:09
  2. Ślub cywilny-debiut ;)
    By Jarecky83 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 11:49
  3. Ślub cywilny
    By mosq in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 15:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •