Close

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa w RAWki 173 - GŁOSOWANIE

Głosujących
36. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1 - spiritus

    2 5,56%
  • 2 - crusiek

    11 30,56%
  • 3 - tbogdanowicz

    4 11,11%
  • 4 - grunia99

    2 5,56%
  • 5 - kipcior

    7 19,44%
  • 6 - moonana

    1 2,78%
  • 7 - Zahir

    9 25,00%
  • 8 - OjTam

    3 8,33%
  • 9 - Bartek-

    11 30,56%
  • 10 - cienistogrzywy

    7 19,44%
  • 11 - And.N

    2 5,56%
  • 12 - koesh

    3 8,33%
  • 13 - Nbogdan

    11 30,56%
  • 14 - tevenet

    4 11,11%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 84
  1. #31
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Czy naprawdę nikt nie widzi, że oryginał pomimo oczywistych niedociągnięć wygląda znacznie lepiej niż te nieszczęsne próby poprawienia go?
    Nie zgodzę się z Tobą. Obróbka jest sprawą czysto indywidualną i pomijając kwestie techniczne może wydobyć z rawka to co chcielibyśmy zobaczyć. To wcale nie musi przedstawiać rzeczywistości, która w tym świetle prezentowała się tak sobie. Sam rawek zresztą też jej przecież nie pokazuje.
    Wg mnie jest tu kilka prac dobrych, kilka złych i reszta niedopracowanych. Zwykły rozkład Gaussa. A sam rawek jest beznadziejny
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  2. #32

    Domyślnie

    Bardzo cieszy mnie, że dyskutujemy na temat prac
    Tym bardziej zachęcam do udziału w kolejnych edycjach celem pokazania swojej wizji i konfrontacji z pracami innych @kipcior rawek jest spoko, nie bądź taki samokrytyczny
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #33

    Domyślnie

    Niestety tym razem czas nie pozwolił podesłać, miałem całkiem inną wizję niż pokazane prace. @Łukasz Gniadek jest to zabawa każdy może pokazać swoją wizję, więc nie rozumiem do czego pijesz. To że tobie podoba się oryginał nie znaczy że właścicielowi się podoba, może szuka inspiracji.

  4. #34
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Badźmy poważni i nie nazywajmy wizją ciagnięcia suwaków poza granicę strawnosci wizualnej. I nie chodzi o to że musi być realistycznie, lecz o umiar i wyczucie. Światlo wcale nie bylo złe na tym zdjeciu, przeciwnie stważało pewien potencjał w postprodukcji. Raw jest poprawnie naświetlony, więc to w gruncie rzeczy prosta sytuacja. Nie piszę tego żeby się czepiać, czy hejtować, ale wszedłem w ten dział pierwszy raz i mnie zatkało. Przypomnialo mi się jak pierszy raz w życiu usiadłem do ACR i bylem podekscytowany zrobiwszy ze zdjeciem coś w podobnym stylu. To trochę jak z Iranksmi, które robią sobie bardzo mocne makijaże bo nie wolno im za wiele pokazać poza twarzą. Niestety efekt jest przeciwskuteczny , a wrecz karykaturalny, bo maja one naturalnie bardzo wyraziste rysy i po swoich zabiegach przypominają komiksowego Jockera.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    Badźmy poważni i nie nazywajmy wizją ciagnięcia suwaków poza granicę strawnosci wizualnej. I nie chodzi o to że musi być realistycznie, lecz o umiar i wyczucie. Światlo wcale nie bylo złe na tym zdjeciu, przeciwnie stważało pewien potencjał w postprodukcji. Raw jest poprawnie naświetlony, więc to w gruncie rzeczy prosta sytuacja. Nie piszę tego żeby się czepiać, czy hejtować, ale wszedłem w ten dział pierwszy raz i mnie zatkało. Przypomnialo mi się jak pierszy raz w życiu usiadłem do ACR i bylem podekscytowany zrobiwszy ze zdjeciem coś w podobnym stylu. To trochę jak z Iranksmi, które robią sobie bardzo mocne makijaże bo nie wolno im za wiele pokazać poza twarzą. Niestety efekt jest przeciwskuteczny , a wrecz karykaturalny, bo maja one naturalnie bardzo wyraziste rysy i po swoich zabiegach przypominają komiksowego Jockera.
    Jestem bardzo ciekawy, jak powinna wyglądać poprawna obróbka tego zdjęcia. Może pokażesz ? Może okazałoby się, że wcale nie różni się od kilku prac tu zaprezentowanych ? Czy wszystkie są "karykaturalnie" przesadzone ?

  6. #36

    Domyślnie

    przyłączam się do powyższej prośby

  7. #37
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Niestety jestem bez dostępu do komputera przez dłuższy czas. Nic wiec nie jestem w stanie zrobić. Jest oczywiscie kilka wersji, które na tle pozostałych wygladają powściągliwie, nie znaczy to jednak, że nadal nie są przesaturowane i przekontrastowane, albo np za mocno wyciagniete z cieni. W sumie jest to trochę być moze efekt wzajemnego nakręcenia się, na zasadzie że dam tylko ciut wiecej niż inni, ale ze inni już szarżują, jest coraz mocniej. Myslę, że jeśli taki konkurs ma mieć sens, należaloby zacząć od "ratowania" zdjcia, dopiero w następnej turze wizjami. Przepraszam za literowki i błędy, nie ogarniam za bardzo pisania na telefonie.

  8. #38

    Domyślnie

    przecież nikt nie widzi prac innych uczestników zabawy (to nie konkurs ) przed publikacją całości... trochę słabo, że nie masz dostępu do internetu, chętnie bym zobaczył jak taki obrazek powinien wyglądać, a tak to pfff...

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz Gniadek Zobacz posta
    ...W sumie jest to trochę być moze efekt wzajemnego nakręcenia się, na zasadzie że dam tylko ciut wiecej niż inni, ale ze inni już szarżują, jest coraz mocniej. ...
    Uczestnicy przed wstawieniem zdjęć do głosowania nie widzą jak kto wykonał obróbkę, poza osobą prowadzącą konkurs. Choć raczej bardziej odpowiednie określenie byłaby zabawa (jak nazwa konkursu). Niektórzy pewnie lubią taką mocną obróbkę i wprowadzają swoje wizje zmieniając dość mocno oryginał. W głosowaniach takie prace zazwyczaj dostają sporo głosów, a te "powściągliwe" przeważnie mniej. Może to też powód takiej, a nie innej obróbki.

  10. #40
    GL
    Gość

    Domyślnie

    na ulicy też wiecej się obejrzy za lalą z powiekszonymi pierciami, napompowanymi ustami, wscieklym makijażem, obcislymi jaskrawymi leginsami. Pytanie, czy jest właściwa droga dla stylisty i wzór do nasladowania

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa w RAWki nr 131- głosowanie
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 18-01-2017, 00:40
  2. Zabawa w RAWki nr 96 - głosowanie
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 22:04
  3. Zabawa w rawki nr 95 - głosowanie
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 15:50
  4. Zabawa w rawki nr 94 - głosowanie
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-12-2015, 17:28
  5. Zabawa w rawki nr 92 - głosowanie
    By spiritus in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 14:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •