Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Sprzęt w góry

  1. #1

    Domyślnie Sprzęt w góry

    Hej,

    nie do końca wiedziałem jak nazwać ten temat by oddawał motyw, który mi siedzi w głowie.

    Zastanawia mnie jakie macie techniki i doświadczenia związane z górami, transportem sprzętu itp.
    Załóżmy, że mamy plecak ważący 5-10 kg a chcemy przy okazji wziąć trochę sprzętu, może jakiś statyw, ze 2 obiektywy aparat i baterie na zmianę. I jak to ugryźć w całość?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	camrock_cube_r20_04.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	122,5 KB
ID:	11961

    Ja posiadam taką torbę, bardzo fajne jest w niej to, że otwiera się "na zewnątrz" czyli nie na ciało tylko w drugą stronę co mi osobiście ułatwia dostęp i powoduje, że nie muszę jej zapinać co chwila tylko odłożę i przypnę wieczko.

    Jednak trochę jest męczące, gdy trzeba brać aż tyle toreb. Często słucham jak ludzie biorą dosłownie "szmaciane torby" byle tylko narzucić na aparat i wrzucają go do plecaka (zwykłego plecaka górskiego). Macie na to jakieś swoje sprawdzone sposoby? Czy jednak trzeba mieć plecak a do tego na ramieniu jeszcze narzuconą torbę z aparatem?

    Kolejna rzecz, która mi chodzi po głowie, czy kijki trekingowe nie przeszkadzają w kontakcie z aparatem? Czy nie trzeba ich co chwila odkładać i czy takie połączenie nie jest nadmiernie uciążliwe?

  2. #2

    Domyślnie

    Kabura typu colt na body z zapietym obiektywem tym ktorym najwiecej bedziemy fotografowac. Do tego ewentualnie drugi obiektyw w swoim pokrowcu.
    I to wszystko wrzucone do plecaka gorskiego.
    Jak chcemy zrobic zdjecie to sie zatrzymujemy, majdan na glebe i foty.
    Ewentualnie jak chcemy czesciej robic zdjecia, np dokumentowac szlak.
    Tk aparat w kaburze colt przewieszony przez ramie.
    Mozna tez kombinowac i zamocowac ta kabure na klacie miedzy paskami plecaka.

    O statywie to zapomnij. Chyba ze planujesz bardzo krotkie wyprawy.
    Mi kijki nie przeszkadzaja w fotografowaniu.
    Ewentualnie mozna je na chwile odlozyc. To zajmuje pare sekund
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale wiesz, tak pójść na biwak i nie wziąć statywu na te magiczne godziny w górach? Czy to by nie było jak strzał w kolano ?

    A ogólnie co myślisz o kijkach trekingowych? Warto zakupić ? Bo w sumie dlatego o nie zapytałem bo chodzi mi to po głowie (mam trochę kontuzji nóg i dosyć boli mnie kostka, a podobno odciąża).

  4. #4

    Domyślnie

    A o jakich górach myślisz ?
    Jakieś doświadczenie w temacie górskiego łażenia jest ?
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    A ogólnie co myślisz o kijkach trekingowych? Warto zakupić ? Bo w sumie dlatego o nie zapytałem bo chodzi mi to po głowie (mam trochę kontuzji nóg i dosyć boli mnie kostka, a podobno odciąża).
    Bierz i nawet się nie zastanawiaj, bardzo pomocne. W miare lekkie, solidne i tanie kupisz w decathlonie.

    Na sprzęt polecam fastpack 350, zmieścisz wszystko co potrzeba na jednodniowy wypad w góry.
    Ostatnio edytowane przez dzasek ; 26-07-2018 o 13:05

  6. #6

    Domyślnie

    W deca wychodzą między 150-180, a znalazłem w sklepie o rzut beretem takie z dosyć fajnymi opiniami.
    https://www.sport-shop.pl/kije-trekk...e-p-25844.html

    Co do gór mam średnie doświadczenie głównie Beskidy i prawdopodobnie większość szlaków tatr bym musiał odpuścić, mam lęk wysokości (drabiny itp) a ponadto kontuzje obu kolan i kostek, które lubią się odzywać.
    Kondycyjnie nawet bez kijków i z ciężkim sprzętem potrafię zrobić 30 km w górach.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Zielonka
    Posty
    123

    Domyślnie

    Plecak typu Lowepro Photo Sport z boczną kieszenią. Mieści lustrzankę i dodatkowe obiektywy i głównej komorze polar, kurtkę przeciwdeszczową, jedzenie, itp. Statyw też da się przytroczyć. Idealny na wszystkie polskie góry z Orlą Percią włącznie. Dopóki chodziłem po górach z D7100 to trzymałem go w dłoni i chowałem tylko wtedy gdy potrzebowałem dwóch rąk. Teraz do Oly Em5 używam dodatkowo PeakDesign CapturePRO i rzadko chowam aparat do plecaka nawet na łańcuchach. Kijków właśnie z tego powodu, że przeszkadzają w fotografowaniu używam tylko zimą wysokich górach. Ale fakt, ze jeśli ktoś ma problem z kolanami to kijki są nieocenione, zwłaszcza przy schodzeniu oszczędzają kolana.

  8. #8

    Domyślnie

    a coś jak Camera Clip od PeakDesign? na aparat, który chce mieć pod ręką?

    EDIT.
    Nie zauważyłem, ze post wyżej już jest o tym wzmianka

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    W deca wychodzą między 150-180, a znalazłem w sklepie o rzut beretem takie z dosyć fajnymi opiniami.
    https://www.sport-shop.pl/kije-trekk...e-p-25844.html

    Co do gór mam średnie doświadczenie głównie Beskidy i prawdopodobnie większość szlaków tatr bym musiał odpuścić, mam lęk wysokości (drabiny itp) a ponadto kontuzje obu kolan i kostek, które lubią się odzywać.
    Kondycyjnie nawet bez kijków i z ciężkim sprzętem potrafię zrobić 30 km w górach.
    Kijków z Deca zużyłem już dwie pary. Więc do zastanowienia się czy warto. Te które pokazałeś są ok, sam mam od 2 lat Fizany i niejedno już wytrzymały. W Tatrach drabin znów nie ma na tyle żebyś musiał się zastanowić gdzie iść. Zacznij od Tatr Zachodnich, jakiś Ornak na początek - będziesz Pan zadowolony. Co do fotografowania to takie warianty jak podajesz są ok - można spokojnie połączyć. Ja powyżej schronisk nie zabieram sprzętu. Jak idę na cały dzień to raczej skupiam się na górach i odpoczynku. A jeśli stricte na foto to są to krótsze wypady i w określonym celu.

  10. #10

    Domyślnie

    A jak się sprawdza ten klips do plecaka? Nie przeszkadza to za natto? Bo zrobiło te rozwiązanie na mnie wrażenie . Ja lubię wszędzie robić zdjęcia - takie zboczenie hobbystyczne. Dla mnie całodniowa trasa nie stanowi problemu, przecież to tylko 1 woda mniej przy sobie .

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzęt fotograficzny w góry.
    By bulinko in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-05-2015, 11:14
  2. [ Krajobraz ] Góry nasze góry - szczyty
    By MK_2 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 11:52
  3. [ Krajobraz ] Góry nasze góry...: przyczajony
    By MK_2 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 10:59
  4. [ Krajobraz ] Góry z góry widziane przez chmury
    By creep in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 19:07
  5. [ Portret ] stary sprzet - nowy sprzet
    By mbujak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •