Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Sprzęt w góry

  1. #11

    Domyślnie

    Ja taszczę lustro w sposób jaki podrzucił @krzysztofz24 kilka postów wyżej. Czyli mała torba z przodu, jeszcze nawleczona na pas biodrowy co by się nie bimbało. Mniejsza niż ta na zdjęciach, wchodzi body z zapiętym szkłem. Na wcisk wejdzie jeszcze jedno, małe tele 70-210D, ale wtedy torba już robi się ciężka. Po kilku godzinach waży. Z jednym szkłem jest ok, wygodnie, ciężar rozłożony, dostęp do sprzętu na bieżąco.
    Najważniejsze, wolne ręce i nic mi się nie bimba .
    Ma to swoje wady, jak trzeba zdjąć plecak to procedura rozplątywanie się jest skomplikowana...
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  2. #12

    Domyślnie

    U mnie wszystko zależy od tego czy będę miał stałą bazę i robił wypady czy planuję zmieniać miejsca (teraz to głównie wariant pierwszy, lata lecą wygodny się zrobiłem). Przy stałej bazie mam zestaw "lekki" i "ciężki" sprzętu. Lekki to D7100 z Nikkorami 16-85 i 70-300. Zakres do wszystkiego. Do tego klasyczny plecak foto w którym zamiast obiektywów mam butle z piciem - co najmniej 3 litry. Do tego w bocznych kieszeniach trochę prowiantu i cos z ubrania - zapasowe skarpety, bluzka, peleryna przeciwdeszczowa. Akurat na całodniowy wypad. Kijki jak najbardziej tak kolana też już wymagają wsparcia. Jak szlak jest łatwy to aparat na szyi i pstrykam po drodze - odłożyć kijki to chwilka. Jak trudniej - aparat w plecaku i robię zdjęcia w czasie przerw. Zestaw ciężki - do 16-85 i 70-300 dodaję Nikkora 10-24 i Sigmy 105 makro (lubię pstryknąć kwiatuszki i robaczki) i 150-600. Do tego statyw. Z takim zestawem robię wypady na wschody i zachody słońca - gdzieś niedaleko od bazy i niezbyt wysoko - góra godzinny spacer. Dla mnie statyw w takich przypadkach obowiązkowy - kas, strumyki, wodospady - o świcie czasy są długie be szans na utrzymanie z ręki.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  3. #13

    Domyślnie

    No właśnie dla mnie jest super efekt wody przy długich czasach, ale bez statywu ciężko o tym myśleć .

    Z takich nie drogich i przyjemnych wizualnie rozwiązań podoba mi się takie coś wrzucić do plecaka, ale pytanie też czy z lustrzanką to jest to warty świeczki "gadżet" w góry.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Manfrotto-PIXI-EVO-Tripod-Black.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	12013

    Te 3 parametry brzmią przyjaźnie, ale nie wiadomo jak stabilność:
    Wysokość po złożeniu 20,5 cm
    Waga 0,26 kg
    Maksymalny udźwig 2,5 kg


    Co do moich wycieczek do jednak głównie na te chwile całodniowe. Przyjechać o 7, iść przez jakieś pasmo, zaliczyć parę górek i wrócić do auta o 17-19. Więc muszę brać sprzęt raczej rozsądnie.
    Jako, że dużo piję do jednak w moim przypadku 4,5L to absolutne minimum. Zazwyczaj mam dwie butelki w plecaku i z boku w kieszeni litrowy bidon.

    Dużym problemem jeśli o mnie chodzi jest to, że organizm bardzo szybko się poci i szybko tracę minerały przez co często jestem dosyć słaby, co nie bardzo jestem w stanie pominąć. W sumie w dużej mierze podtrzymuje mnie karnozyna (beta-alanina), którą zazwyczaj mam w tym litrowym bidonie. Chyba zacznę stosować jakieś izotoniki w proszku (do wody) ma ktoś z tym doświadczenia?

    Zastanawia mnie jak korzystacie z obiektywów 70-300 i dłuższych? Tylko do zwierząt i detali typu jakaś szyszka, karmnik, wyciąganie czegoś z tła czy jeszcze jakoś? Bo szczerze dopiero co kupiłem właśnie taki obiektyw i dobrze by było wiedzieć do czego najbardziej się nadaje .

  4. #14

    Domyślnie

    to jest całkiem ciekawe rozwiązanie, imo

    https://petapixel.com/2018/07/25/sko...-with-a-twist/

  5. #15

    Domyślnie

    Wiadomo że w górach picie to podstawa - dlatego wody nigdy za dużo... Osobiście polecam jakieś cukierki do ssania - landrynki, ice'y. Są też z minerałami. Pozwalają zaoszczędzić na noszeniu picia - przynajmniej u mnie to działa. Zawsze mam w plecaku paczkę Ice'ów. Pomyśl o statywie karbonowym - ważą około 1kg a jednak co trójnóg to trójnóg - czasem warto mieć możliwość postawienia aparatu wyżej. Tele w górach to super sprawa. Ptaszki, sarny czy kozice to oczywiste zastosowanie ale są też doskonałe w krajobrazie.. Można się pobawić z perspektywą, pozacieśniać plany. Uwielbiam robić za ich pomocą pojedyncze skałki albo roślinki z odległymi górami w tle. Do portretów też się świetnie sprawdzają. Nie ruszę się w góry bez teleobiektywu - min 300mm dla FX.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  6. #16

    Domyślnie

    Chyba jednak capture peak design-a daje lepszy komfort i uniwersalność.

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Zielonka
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    czy z lustrzanką to jest to warty świeczki "gadżet" w góry.
    Trochę niski, bo w górach to spokojnie taką niewielką wysokość da się uzyskać kładąc aparat na plecaku lub kamieniu. Jasne, że ze statywem jest wygodniej uchwycić pożądany kadr, ale bez też da radę.


    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Zastanawia mnie jak korzystacie z obiektywów 70-300 i dłuższych?
    Absolutnie tak. Nie tylko szyszki czy kozice, ale też takie zbliżenia:

    https://photos.app.goo.gl/eC3kbTiGzLbdh6ZUA

    https://photos.app.goo.gl/kJ4EAa9rmintKQXa7

    https://photos.app.goo.gl/Q3SDTwJ6SqjHyKEh6





  8. #18

    Domyślnie

    No super, to w sumie bardziej w górach bym skorzystał z tego 70-300 niż 17-50?

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Zielonka
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    w sumie bardziej w górach bym skorzystał z tego 70-300 niż 17-50?
    No nie, standardowy zoom to podstawa. Mój podróżny zestaw do Nikona to S17-50, S10-20 i N55-300. Teraz zamieniłem go na połowę lżejszy (a może i więcej) m43 O12-40, Samyang 7,5 Fish i P100-300.

  10. #20

    Domyślnie

    Kamil Nienartowicz napisał fajną książkę o fotografii w górach. On nosi sprzęt w torbie i w plecaku górskim. Nie do końca zrozumiałem z opisu, jak on tę torbę zawiesza (chyba na szelkach plecaka, ale pewny nie jestem).
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 27-07-2018 o 10:44

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzęt fotograficzny w góry.
    By bulinko in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-05-2015, 11:14
  2. [ Krajobraz ] Góry nasze góry - szczyty
    By MK_2 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 11:52
  3. [ Krajobraz ] Góry nasze góry...: przyczajony
    By MK_2 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 10:59
  4. [ Krajobraz ] Góry z góry widziane przez chmury
    By creep in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 19:07
  5. [ Portret ] stary sprzet - nowy sprzet
    By mbujak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •