Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Co zamiast d90

  1. #1

    Domyślnie Co zamiast d90

    Witam wszystkich serdecznie jak w temacie postanowiłem sprzedać mojego obecnego nikona i zamienić go na coś z leprzym iso i AF .Bardzo często robię zdjęcia w kiepskim o świetleniu i możliwości d90 mi po prostu nie wystarczają .Obiektywy które obecnie posiadam sigma 10-20mm nikkor 50mm af-s 1,8 g nikkor 18-105mm vr i sigma 150-500mm apo hsm.Fx raczej odpada ze względu na szkła .Teraz jest cały zakres .Najbardziej szokuje mnie fakt że moim telefonem z ręki w niektórych sytuacjach jestem w stanie w tych samych warunkach uzyskać leprze efekty .Co do AF często zwłaszcza przy robieniu zdjęć tele sporo mi umyka .Seria 3k odpada ze względu na AF . Generalnie na nowe body mam 2k (zakładając sprzedaż d90 )ale to jest absolutny max .Moje typy to d7100 i d5300 .Od razu zaznaczę że ergonomia nie jest dla mnie tak istotna .przeżyję bez 2 rolek .Liczy się bardziej jakość zdjęć .

  2. #2

    Domyślnie

    Najbardziej szokuje mnie fakt że moim telefonem z ręki w niektórych sytuacjach jestem w stanie w tych samych warunkach uzyskać leprze efekty .
    Niestety zmartwię Cię, zmiana aparatu nic nie da.
    Spróbuj najpierw wyeliminować błędy, które powodują taki efekt.

  3. #3

    Domyślnie

    D90 to niezły aparat. Zakładając podany budżet raczej trudno będzie ci poprawić sytuację. D7100 lub D7200 można wyrwać czasem za 2k ale z dużym przebiegiem. Proponuję dozbierać ok tysiąca, a wtedy będzie łatwiej.
    Przy okazji sprawdź w słowniku jak się pisze "leprzy". Na forum działa podpowiedź o błędnej pisowni.

  4. #4

    Domyślnie

    Generalnie chodzi o robienie zdjęć np miasto w nocy bez statywu .Komórka ma f1,8 a co za tym idzie szysze czasy .Iso zawsze 100 .A lustro aby czas był w okolicach 1/15 iso mi leci w górę przy f 3,5 .Do tego dochodzi ten nieszczęsny AF często jest po prostu za wolny albo nie łapie tam gdzie chcę .Poprawiam i po okazji.

  5. #5

    Domyślnie

    @terron696, akurat @poste ma tutaj dużo racji... Wymiana sprzętu niewiele zmieni, bo najwięcej "winy" jest niestety po stronie operatora...

  6. #6

    Domyślnie

    Teraz telefony mają dobre przetwarzanie obrazu i z rawa często może być ciężko wiele więcej wyciągnąć niż to, co w ułamku sekundy zrobił to automat. W aparatach odwrotnie, czyli popracuj nad obróbką w pierwszej kolejności.
    D5300 (podobnie jak d90) nie ma mikrokalibracji, więc niżej niż d7100 bym nie celował.

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Zielonka
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez terron696 Zobacz posta
    Generalnie chodzi o robienie zdjęć np miasto w nocy bez statywu .Komórka ma f1,8 a co za tym idzie szysze czasy
    Oraz smartfon ma bardzo dużą głębię ostrości oraz w wielu przypadkach stabilizacje obrazu.

  8. #8

    Domyślnie

    Ostatecznie wybrałem d5300 .1200 zł za korpus w idealnym stanie z przebiegiem 5k .d7100 w cenie 1350 ale z przebiegiem 100k reszta to już okolice 2k za body .za tą różnicę zamierzam zasilić fundusz na obiektyw do macro .

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez terron696 Zobacz posta
    Najbardziej szokuje mnie fakt że moim telefonem z ręki w niektórych sytuacjach jestem w stanie w tych samych warunkach uzyskać leprze efekty .Co do AF często zwłaszcza przy robieniu zdjęć tele sporo mi umyka.
    Która to komórka ma lepszy AF i lepsze zdjęcia przy ogniskowej 750mm (przelicznik dla formatu FX)?
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 27-07-2018 o 12:03

  10. #10

    Domyślnie

    Nie no AF w d90 jest i wiele lepszy niż w telefonie .Chodziło mi tylko o to że telefonem przy iso 50 100 mogę robić wszystko z ręki ewentualnie się gdzieś zaprzeć a aparatem trzeba się posiłkować murkami portfelem ogrodzeniami aby go gdzieś usadzić porządniej I to też nie do końca zdaje egzamin bo ten model nie ma podnoszenia wstępnego lustra i czasem coś się ruszy .Obecnie korzystam z lg g4 .Już zdążyłem się przekonać że 5300 spełnia moje oczekiwania co do af i iso .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 12-24 i 50 zamiast 17-50 i 85?
    By evzu in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 00:53
  2. Co zamiast sb-400
    By marszull in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 18:29
  3. Co zamiast D50?
    By rupertor in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 23:30
  4. 85 1.4 - cos zamiast HN-31
    By fafniak in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-02-2009, 23:14
  5. ISO 400 zamiast 200
    By mattromanow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-03-2008, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •