Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie 24-70 Sigma a może Tamron ???

    Witam, muszę się zmierzyć z problemem wyboru uniwersalnego zooma do mojego D750/D600. W grę wchodzą konstrukcje 24-70 Tamrona wersja G2 oraz Sigma ART. Obydwoma miałem możliwość cykania w sklepie ale to za mało żeby się rozeznać. Bawiłem się wersją Nikona lecz myślę że troszeczkę zostaje w tyle. Ogólnie pracuję na stałkach (28,50,85) na dwa body, lecz czasem fajnie byłoby mieć jeden spacerowy, bez potrzeby ciągłego przepinania. Sigma 24-35 jest dla mnie cudna jeśli chodzi o ostrość lecz za mały zakres ogniskowych. Miał ktoś porównanie w boju jak sie poszczególne sprawują ? zależy mi przede wszystkim na ostrości, (liczę się z wysłaniem na kalibracje z body). Wyznacznikiem jakości jest dla mnie wspomniana Sigma 24-35 bo jest wprost fenomenalna.

  2. #2

    Domyślnie

    Bawiłem się wczoraj w sklepie tymi obiektywami na D810. W moim odczuciu Sigma jest zdecydowanie ciekawsza. Tamron jakiś taki nieostry, strasznie miękki na pełnej dziurze, na ogniskowej 70 spory FF (skracał się wraz ze skróceniem ogniskowej, ciężko to było skorygować w samym aparacie). Ogólnie to szkło zupełnie mnie nie zachwyciło - jakieś takie męczące. Zupełnie inaczej z Sigmą. Od razu trafiała w punkt na każdej ogniskowej i fajnie ostra. Stabilizacja działała nawet fajnie, przy 1/30 dało się coś zrobić. Nie wiem tylko, jak z ciemnymi miejscami, bo nie miałem możliwości tego sprawdzić. Ciekawe jest tylko to, że Sigma na najdłuższej ogniskowej zgłaszała body ogniskową 66 mm (taką wartość mam zapisaną na zdjęciach z maksymalnym zoomem na tym szkle).

    Ja po tej zabawie bez dwóch zdań wybrałbym Sigmę, zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Tamronem byłem wprost rozczarowany.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez House69 Zobacz posta
    Witam, muszę się zmierzyć z problemem wyboru uniwersalnego zooma do mojego D750/D600. W grę wchodzą konstrukcje 24-70 Tamrona wersja G2 oraz Sigma ART. Obydwoma miałem możliwość cykania w sklepie ale to za mało żeby się rozeznać. Bawiłem się wersją Nikona lecz myślę że troszeczkę zostaje w tyle. Ogólnie pracuję na stałkach (28,50,85) na dwa body, lecz czasem fajnie byłoby mieć jeden spacerowy, bez potrzeby ciągłego przepinania. Sigma 24-35 jest dla mnie cudna jeśli chodzi o ostrość lecz za mały zakres ogniskowych. Miał ktoś porównanie w boju jak sie poszczególne sprawują ? zależy mi przede wszystkim na ostrości, (liczę się z wysłaniem na kalibracje z body). Wyznacznikiem jakości jest dla mnie wspomniana Sigma 24-35 bo jest wprost fenomenalna.
    Zabieram między innymi tego arta na Woodstock więc pocisnę go w mocnych warunkach. Opiszę wrażenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Dariuszu, skrobnij proszę kilka słów na temat swoich wrażeń z używania Sigmy, bo bardzo mnie ciekawi Twoje zdanie.

  5. #5

    Domyślnie

    @mzj

    Testowałem 24-70 2,8 ARTA na woodstock i powiem że działa ok, minusem jest to że zoom odwrotnie działa niż w nikorze (canon ma tak samo jak sigma) i że tubus zoomu nie jest pod osłoną jak w nikkorze.
    Cała reszta na plus, praca af, w trudnych warunkach. Nie mam zastrzeżeń, to dobry obiektyw do reporterki.


  6. #6

    Domyślnie

    W bezpośrednim zestawieniu Tamron G2 wygrywa z Sigmą optycznie (ostrość zwłaszcza brzegi kadru). Reszta jest porównywalna.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #7

    Domyślnie

    Przepraszam, że się podczepiam - ale co sądzicie o tej ogniskowej (24-70) do małej klatki (Nikon D7100) jako standardowy obiektyw na co dzień (reporterka, ale i imprezy rodzinne, w tym w mieszkaniu). Wiem, że ta ogniskowa bardziej pasuje do FX, a na DX trochę będzie brakowało bliższego końca, ale generalnie da radę? Nie chcę loterii ze starym Tamronem/Sigmą 17-50, na DX 17-55 Nikkora też nie mam ochoty. Tamron 24-70 G2 mnie bardzo kusi...
    Nikon D7100, Nikon D90, S10-20 4-5.6, T 17-35 2.8-4 Di OSD, N 35 1.8, N 55-300 4.5-5.6VR , N 105 2,8 VRmicro, T100-400 4.5-6.3 Di VC USD

  8. #8

    Domyślnie

    Dylematy, jakich wiele. Osobiście wolałbym szkło o zakresie 20-60, no ale nikt mi takiego nie zrobi na życzenie 24-70 jest za wąski na FX, a co dopiero na DX
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli komuś pasuje taki zakres to czemu miałby nie kupować...

  10. #10

    Domyślnie

    Jak by się kolega @pete777 zdecydował na jednego bądź drugiego, to zapraszam na priv, zrobię jakąś ofertę
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór 85mm - Tamron czy Nikon... a może Sigma? POMÓŻCIE!
    By paulagd in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 11-05-2017, 22:58
  2. Nikkor, Sigma, a może Tamron?
    By fkuzi555 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 23:59
  3. Tele do D90. N18-200 czy Sigma 18-250? A może Tamron 18-270?
    By mkowalski in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 10:54
  4. Teleobiektyw na Halę :-) Nikkor, Tamron, a może Sigma?
    By wojciecho87 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 23:20
  5. Sigma, nikor czy moze tamron ?
    By krzysiekk in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-02-2005, 10:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •