Close

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 107

Wątek: NIKON 1 R.I.P.

  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale czy to jest problem czy sprzedam więcej niebieskich majtek czy zielonych ?
    Ja tu raczej bym się martwił czy Nikon zrobi solidne wejście z systemem czy będzie taka bieda jak w sony.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Według danych sprzedażowych amatorskie lustra sprzedają się bardzo dobrze https://www.bcnretail.com/research/r...tents_type=101 i daleko za nimi są bezlustra.
    troche nie bardzo czytam samurajskie krzaczki wiec posluze sie danymi pisanymi jezykiem szekspira.

    DSLR w 2012-2017

    bezlustra w 2012-2017

    a tu masz wzrost na przestrzeni lat


    to sa dane do wrzesnia zeszlego roku wg CIPA. Ciezko twierdzic ze lustrzanki maja sie doskonale widzac strate rynku na rzecz bezluster

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja tu raczej bym się martwił czy Nikon zrobi solidne wejście z systemem czy będzie taka bieda jak w sony.
    juz jakis czas temu dyskutowalismy na ten temat i nadal nie masz pojecia o systemie sony, albo nie chcesz miec.
    masz do wyboru kilkadziesiat obiektywow od plastikowych kitow po fenomenalne 400/2.8 lzejsze i tansze od C i N.
    spakuj sie na wylot w drugi koniec swiata z systemem nikona i z sony - zobaczysz roznice
    sfilmuj cos nikonem, a pofilmuj sony - zobaczysz roznice.

    i niestety pisze to z ogromnym zalem jako wieloletni fan nikona.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sony robi dużo szumu, na ile przekonają użytkowników to się okaże.
    sony niestety kosi rynek w ilosciach hurtowych. coraz lepszym sprzetem i coraz wieksza liczba szkiel. uzytkownikow nie trzeba przekonywac. jak mam cos sfilmowac to nie wyobrazam sobie robienia tego nikonem. wole przepiac szkla N do sony.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma podstawowych tanich obiektywów w systemie sony i nie zapowiada się żeby sony je wprowadziło.
    Po co ponownie zaklinać rzeczywistość, spokojnie, ja mam sony i nikona, jak będę potrzebował np ciemne do pełnej klatki 18-35 albo jasne 24-70 czy np tanie f/4 24-120 czy jasne 70-200 czy ciemne 70-300 to kupię sobie to wszystko za ułamek ceny tego co jest w ofercie sony.
    Sony nawet olało klientów robiąc standard czyli stałke 1.8/50, potraktowali klientów jak idiotów dając tak kiepsko działający obiektyw no ale przecież mogą sobie kupić lepszy za 5x tyle.

    Wracając do danych, podałem ci aktualną listę sprzedaży aparatów aktualizowaną co miesiąc, jedyne zafałszowanie tam wyniku to podanie sony A6000 jako wersji czarnej i srebrnej, czyli A6000 jest dużo dużo wyżej, a jak widzisz pierwsza dziesiątka to lustra canona i nikona.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    jako wieloletni fan nikona.
    W sensie fanboj? Bo mam wrażenie, że z jednego fanbojstwa uderzasz w drugie... Sorry.

    Natomiast bardzo chętnie obejrzę Twoje zdjęcia z tego "fenomenalnego" Sony 400/2.8. A niech tam, mogą być zwykłe pstryki.

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Filmowanie to faktycznie duży plus bezluster. W nich siłą rzeczy AF na matrycy jest bardzo dopracowany, LV w lustrzankach (szczególnie Nikona) jest traktowany po macoszemu.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale czy to jest problem czy sprzedam więcej niebieskich majtek czy zielonych ?
    Myslę, że jak Nikon wypuści bezlustra to poważnie spadnie mu sprzedaż lustrzanek i optyki do nich. Mocniej niż wzrośnie sprzedaż bezluster. Bilans nie wyjdzie na zero.
    Myslę, że część nie będzie chciała inwestować w systemy lustrzankowe, a zarazem będzie się wstrzymywała z zakupem bezluster czekając na kolejne modele i obniżkę cen. Myslę, że zrobi się takie "siodełko" w wykresach sprzedaży.
    Canon będzie musiał zrobić to samo i to prawie natychmiast. Bo pojawienie się bezluster Nikona spowoduje spadek sprzedaży lustrzanek i optyki nie tylko w Nikonie, ale w Canonie też.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Koesh - jak w zwykresów widać sprzedaje się całkiem dużo bezluster. Oczywiście nie tylko Sony, Canona też, mimo że ich mały system tez jest krytykowany to się sprzedaje. No i Olek robi tylko bezlustra.
    Dodaj Panasa, Fuji itd

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    CIPA ostatnio podali sprzedaż apsc/m43 bezluster że nadal nr1 to olympus, nr2 canon, nr3 sony, panas i fuji dość słabo, tylko że tu wszystkie systemy ładnie wyposażone w obiektywy, tam nie ma miejsca dla nikona i nie powinni się oszukiwać nawet że coś tam zdziałają.
    Sensowne bezlustra nikona pierwsze kupią zawodowcy jako zapas i uzupełnienie lustrzanek, oczywiście jeśli będzie łatwa adaptacja szklarni F.
    Dlatego tak wielu posiadaczy canona dokupuje sony FE i oni tez będą mieć canona z pełna klatką.
    Sony łatwo nie będzie miało, może wtedy zaczną bardziej myśleć o optyce, a potencjał w matrycach i doświadczenie też mają żeby szachować konkurencje, będzie ciekawie.
    Ostatnio edytowane przez ASAHI ; 12-08-2018 o 09:48 Powód: literówka

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Najistotniejsze jest jednak FF. Dla profi, dla zaawansowanych amatorów i marketingowo. Flagowce sa najważniejsze choć nie generują największego zysku.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ... tam nie ma miejsca dla nikona i nie powinni się oszukiwać nawet że coś tam zdziałają...
    Niekoniecznie. To zależy od optyki, a to z kolei od funkcjonalności adaptera z bagnetu F.
    No i pierwszy rok - dwa to wiadomo, że nie wyprzedzą tych co maja system budowany dłużej. Ale w trzecim roku przeskoczą Fuji Panasa itp. W DX.
    W FF będzie ciekawiej. Póki nie ma FF z 3 systemów ( C N S) to nie ma jak ich wartościować i w konsekwencji gdybać co będzie nr 1.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    CIP
    Dlatego tak wielu posiadaczy canona dokupuje sony FE i oni tez będą mieć canona z pełna klatką.

    Canon ma slabsza matryce , o wyraznie nizszym DR.
    to odgrywa spora role podejmujac decyzje zakupu przez swiadomego fotografa.
    zeby to skompensowac , jesli w ogole sie da, Konieczny bylby duzy naklad czasu przy fotografowaniu i obrobce .
    ostatnim "wspolczesnym" z otoczeniem w chwili wydania byl c5 mk2. ( a wiec ponad 10 lat temu)
    wszystkie pozniejsze modele ustepowaly zarowno S i N a nawet P glownie pod wzgledem DR.

    Aktualnie C ma opoznienie co najmniej 10 lat pod tym wzgledem , nie sadze aby byl w stanie w ciagu nastepnych 10 lat dogodnic matryce sony.
    Tak wiec na co najmniej 20 lat C straci Palme pierwszenstwa w zakresie jakosci obrazowania.
    Zdaje sobie z tego sprawe wielu uzytkownikow C i przechodza na S , ktory w dodatku jest wyraznie tanszy.
    Kto zamioerza dluzej uprawiac "ambitna" i " zaangazowana" fotografie , nie popelni bledu kupujac drozsze szkla do systemu sony.
    Mozna oczekiwac w najblizszym dziesiecioleciu, iz puszki beda updatowane na najwyzszym mozliwym poziomie

    Uzytkownicy N moim zdaniem nie Maja wyraznych powodow by porzucac System , uzytkownicy C - tak.
    Decyduje nizsza jakosc obrazowaia i wysoka cena .

    Przy czym musze zrobic uwage - to nizsze DR odgrywa role dla scen o wysokiej rozpietosci tonalnej.
    Jesli rozpietosc sceny jest rzedu kilku EV , slabosc matrycy nie odgrywa zadnej roli , a nawet nizsze DR matrycy moze byc zaleta.


    Jesli C wypusci dslm o mozliwosciach jak c5mk4 jedynie bez Lustra , to tej firmie definitywnie podziekujemy ( spodziewam sie ceny pow. 4 k Eu).
    N w ostatnich latach jednak byl blizej oczekiwaniom fotografow , czego dowodem jest ostatni hit sprzedazy d850.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 13-07-2018 o 07:41

  9. #29
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedna grupa klientów, najgorszych, której jestem przykładem. Otóż doszedłem do punktu w którym mam sprzęt w 100% odpowiadający moim wymaganiom i nie widzę żadnej potrzeby zmian. Może za kilka lat wymienię korpusy jak zajadę obecnie posiadane. Nic ponadto.

    Rynek sprzętu amatorskiego jest i będzie coraz bardziej orany przez coraz lepsze aparaty w smartfonach. Nikon powinien mocno szukać jakiejś alternatywy na rynku bo skończy jak Nokia.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Jest jeszcze jedna grupa klientów, najgorszych, której jestem przykładem. Otóż doszedłem do punktu w którym mam sprzęt w 100% odpowiadający moim wymaganiom i nie widzę żadnej potrzeby zmian. Może za kilka lat wymienię korpusy jak zajadę obecnie posiadane. Nic ponadto.

    Rynek sprzętu amatorskiego jest i będzie coraz bardziej orany przez coraz lepsze aparaty w smartfonach. Nikon powinien mocno szukać jakiejś alternatywy na rynku bo skończy jak Nokia.
    Dla smartfona mocną konkurencją jest moim zdaniem tylko ff w sensie jakości zdjęć. A trwałość współczesnego sprzętu też nie jest chyba taka, jakbyśmy sobie tego życzyli i zajechanie go może niestety nastąpić wcześniej niż zakładamy (nawet przez amatora) ...
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  2. Nikon F80 a Nikon F80D. Czym różni się upgrade model od pierwotnej wersji?
    By bartekyoziom in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 00:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •