Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 98
  1. #1

    Domyślnie wymiana Nikona D5500 na D700

    Witajcie,
    jestem tu nowy i chciałem Was zapytać czy jest sens wymiany body D5500 za D700 czy lepiej zainwestować w coś nowszego? W D5500 przeszkadza mi przede wszystkim celność AF i brak możlwiości zmiany temp barwowej. ISO też nie wyrabia w ciemnych pomieszczeniach ( po za trybami ) Zaczynam robić pałtne zlecenia i te braki stają się dla mnie coraz bardziej problematyczne. Będę wdzięczny za wselkie wskazówki

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swendzoncy Zobacz posta
    i brak możlwiości zmiany temp barwowej. ISO też nie wyrabia w ciemnych pomieszczeniach ( po za trybami )
    W jpg jedziesz?

    Czy przejście na FX w ogóle ma sens, zależy od tego jakie masz szkła.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swendzoncy Zobacz posta
    W D5500 przeszkadza mi przede wszystkim celność AF
    Witaj
    AF pewnie będzie faktycznie lepszy w D700.

    Cytat Zamieszczone przez swendzoncy Zobacz posta
    i brak możlwiości zmiany temp barwowej.
    Jak kolega wyżej - czyżbyś robił w JPG? Przejdź na RAW, zniknie problem z WB i zmniejszy się problem z szumami.

    Cytat Zamieszczone przez swendzoncy Zobacz posta
    ISO też nie wyrabia w ciemnych pomieszczeniach
    ISO może będzie trochę lepsze, choć nie spodziewałbym się dużego "wow". W ciemnych pomieszczeniach i tak zapewne po prostu należałoby użyć lampy. Może ewentualnie pomógłby jasny obiektyw, ale niekoniecznie.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 23-07-2018 o 13:52

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    AF pewnie będzie faktycznie lepszy w D700.
    Jednocześnie będzie i nie. Jeśli Pytający ma rozjechany obiektyw, albo nie wie jakiego trybu w jakiej sytuacji użyć, to i D5 nie pomoże.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Od kiedy trzeba robić w RAWach aby WB zmieniać ? spokojnie otwierając jpg w ACR mozna go edytować jak rawa. Może wyciśnie sie mniej z cieni ale WB spokojnie można jednym suwakiem ogarnąc.

  6. #6

    Domyślnie

    Może i można. RAW jednak większe pole manewru daje.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    Od kiedy trzeba robić w RAWach aby WB zmieniać ? spokojnie otwierając jpg w ACR mozna go edytować jak rawa. Może wyciśnie sie mniej z cieni ale WB spokojnie można jednym suwakiem ogarnąć.
    Życzę powodzenia osobie, która zechce uzyskać dobrą jakość z jpega z dużym błędem ustawienia WB, w dodatku zrobionego w ciemnym pomieszczeniu, nie wspominając o wysokiej czułości. I do tego - zrobić to jednym suwakiem...
    Jaki jest sens edycji WB z pliku jpg, skoro można mieć rawa?

  8. #8

    Domyślnie

    robię w Rawach, ale chciałbym nauczyć się dobierać temeperature do sytuacji w jakiej się znajduje, a w LR tego nie zrobię. Jeżeli chodzi o szkła to mam Nikora 50mm 1.8 i Nikora 24 mm 1.8. Przy czym przy zmianie chciałbym sprzedać 24 i wymienić na 35 , bo tak szerokie szkło nie będzie mi potrzebne na pełónej klatce

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dziękuje za wskazówki . A możesz coś powiedzieć o samej jakości zdjęć z D700 a tymi z D5500. Bo z teggo co przeglądaęłm oferty, to za stosunkowo niski przebieg migawki w D700 będę potrzebował dołozyć 1000zł , a nadal nie jestem przekonany czy jest tego wart

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Obiektwów rozjechanych chyba nie mam. Jeden nowy kupowałem w styczniu br, a drugi w sierpniu poprzedniego. Też nowy. Pewnie cały czas mam pewne braki jeżeli chodzi o zastosowanie trybów, choć niektóre sytuacje są dla mnie trundne do zaakceptowania.
    Nie mam też doświadczenia z innymi aparatami więc może po prostu za dużo wymagam od pólamatorskiego aparatu.
    Jendnak abstrahując już od moich umiejętności i obiektywów, to czy AF i inne parametry w D700 są warrta aby dołożyć do niego 1000 zł?

  9. #9

    Domyślnie

    Do D700 będziesz musiał ciut więcej niż 1k dołożyć. Chyba że brałeś już pod uwagę konieczność kupna karty CF?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swendzoncy Zobacz posta
    robię w Rawach, ale chciałbym nauczyć się dobierać temeperature do sytuacji w jakiej się znajduje, a w LR tego nie zrobię.
    Dlaczego?

    Cytat Zamieszczone przez swendzoncy Zobacz posta
    A możesz coś powiedzieć o samej jakości zdjęć z D700 a tymi z D5500. Bo z teggo co przeglądaęłm oferty, to za stosunkowo niski przebieg migawki w D700 będę potrzebował dołozyć 1000zł , a nadal nie jestem przekonany czy jest tego wart
    Jakość zdjęć z każdego FXa jest lepsza niż z DXa, zwłaszcza na wyższym niż 1000 iso i przy małej głębi ostrości. Ale czy Ciebie to zadowoli? Ciężko powiedzieć. Sam D700 ma szereg fajnych funkcji, świetny AF, jednak tylko (choć to nie mało) 12 MPX i matryca też nie jest mistrzem elastyczności. W podobnej cenie znajdziesz D610 używane z dużo lepszą matrycą. Ja z jakości zdjęć D700 jestem zadowolony bardzo.

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wymiana gum D700 - tutorial
    By robin102 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 09-02-2019, 00:25
  2. Wymiana Nikona d300 na d5500 ?
    By RudoMi in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 03-01-2017, 00:20
  3. Wymiana gum D700
    By Todziu in forum Serwis
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-08-2016, 16:52
  4. Wymiana d700 na d7200 ?
    By spooner25 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 14:30
  5. Kitowe szkło do Nikona D5500
    By Dzedor in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-01-2016, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •