Close

Strona 6 z 20 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 193
  1. #51

    Domyślnie

    Pewnie lepiej i tak myślałem zrobić - problem, że w moim sklepie nie ma, a jechać 200+ km trochę kijowo .

    Najbliższa opcja (120km) jest z obiektywem i kosztuje po odliczeniu cashback 4,3 tys + 100 za paliwo, czyli pi razy oko 4,4 tys. Tylko czy warto jechać (towar z ekspozycji)?

    Z takich fajnych obiektywów poza sigmą 17-50 znalazłem ten Tamron SPAF 28-75 f/2,8 XRDiLD Aspherical IF (ma ten sam filtr co obecny, więc polar za 300 by się nie zmarnował )
    Ostatnio edytowane przez rook96 ; 11-07-2018 o 07:29

  2. #52

    Domyślnie

    rozważ zakup przez Internet, o ile jesteś zdecydowany na zakup. W tej chwili jest cashback -860 zł za 7200, np. w abfoto 7200 z 18-105 - 4699, body -3888 zł. Jak nie będzie coś pasować, to masz 14 dni na zwrot

    A takiego kita 18-105 możesz kupic na rynku wtórnym za dużo mniej. Sam mam mało używanego (a teraz całkowice nieużywanego) do sprzedania i nie mogę się zdecydować na ten krok

  3. #53

    Domyślnie

    Ale tutaj chodzi o to, że chcę wziąć na raty, więc nie bardzo branie z internetu wchodzi w grę. RTV ma raty 0% a np w media ekspert jest ok... tylko, że za sam d7200 zapłacę łącznie 5 tys z oprocentowaniem, to gdzie tutaj biznes ?

    I szczerze jak już mam kupować nowy aparat z podobnej półki to może lepiej jednak zostawić tego kita i pomyśleć o czymś jak nadmieniony wyżej : Tamron SPAF 28-75 f/2,8 XRDiLD Aspherical IF / tamron 17-50 (tamrony lepiej bo oba maja ten sam rodzaj filtra co mój obiektyw) lub sigma.

    Jedyne co znalazłem w okolicy to NIKON D7200 + 18-105mm VR (nie wiem czy jest cashback, bo nic o tym w Saturnie nie ma napisane), który po spłacie rat wyjdzie łącznie 5,3 tys. Ale znowu pozostaje niedosmak obiektywu.
    Ostatnio edytowane przez rook96 ; 11-07-2018 o 07:41

  4. #54

    Domyślnie

    A co to jest za problem kupic w euro rtv na raty przez internet?
    Na sile szukasz problemu. Najpierw warsztat, potem szkla, potem puszka.

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Ale tutaj chodzi o to, że chcę wziąć na raty, więc nie bardzo branie z internetu wchodzi w grę. RTV ma raty 0% a np w media ekspert jest ok... tylko, że za sam d7200 zapłacę łącznie 5 tys z oprocentowaniem, to gdzie tutaj biznes ?

    I szczerze jak już mam kupować nowy aparat z podobnej półki to może lepiej jednak zostawić tego kita i pomyśleć o czymś jak nadmieniony wyżej : Tamron SPAF 28-75 f/2,8 XRDiLD Aspherical IF / tamron 17-50 (tamrony lepiej bo oba maja ten sam rodzaj filtra co mój obiektyw) lub sigma.

    Jedyne co znalazłem w okolicy to NIKON D7200 + 18-105mm VR (nie wiem czy jest cashback, bo nic o tym w Saturnie nie ma napisane), który po spłacie rat wyjdzie łącznie 5,3 tys. Ale znowu pozostaje niedosmak obiektywu.
    zacznij od przeczytania dobrego podrecznika

    staraj sie zrozumiec wzajemne zaleznosci .
    argumentacja jakiej uzywasz jest merytorycznie nierzeczowa.

    wiem , nie chodzi o rzeczowosc , tylko koniecznie chcesz kupic sobie zabawke.

    Problem nie tkwi w aparacie jaki posiadasz , a w tym ze masz zbyt malo informacji jak go obsluzyc w konkretnej sytuacji zdjeciowej.

  6. #56

    Domyślnie

    Czytałem kiedyś "bez tajemnic" tam było czas naświetlania, ekspozycja, kadrowanie itd. I powiem szczerze, że bardzo się zawiodłem, książki były nieciekawe i mało informacji tak naprawdę były dla mnie sensowne. Bardziej to były jak autobiografia z malutkimi fragmentami tego jak gość robił zdjęcia. Więc można powiedzieć, że trochę się sparzyłem tym tematem :/ . Teraz zobaczę coś od Kelby'ego, może on ma ciekawsze książki.

    A co do kupowania z internetu niestety nie - jedyna możliwość w d7200 i d7100 to kupienie w punkcie. Chciałem przez net, albo sprowadzić do siebie, ale w tym wypadku się nie da niestety.

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Do canona instrukcja była dosyć nie fajna, ale może dlatego, że to już stary model jak na elektronikę =).

    W RTV w cashback ceny wyglądają mniej więcej tak (te dostępnych produktów u mnie w mieście):

    - Nikon D7500 Body - 4700 zł
    - Canon EOS 80D body - 4300 zł
    - Nikon D5600 + AF-P DX NIKKOR 18-55mm VR - 2600 zł

    Tu też się pojawia pytanie czy warto aż tyle dorzucać do d7500?
    Nikon D7500 body kosztuje po odliczeniu Cashback około 3750zl. Na raty 0 procent może że 100zl więcej. Więc nie warto bo cashback oddajesz sklepowi!
    Nikona D5600 jeszcze niedawno można było kupić za 2100zl body i 320-330 zł obiektyw na alledrogo.

    A nie weźmiesz 20 rat 0 procent przez internet ?
    Ostatnio edytowane przez Nachzehrer ; 11-07-2018 o 07:55

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rook96 Zobacz posta
    Czytałem kiedyś "bez tajemnic" tam było czas naświetlania, ekspozycja, kadrowanie itd. I powiem szczerze, że bardzo się zawiodłem, książki były nieciekawe i mało informacji tak naprawdę były dla mnie sensowne. Bardziej to były jak autobiografia z malutkimi fragmentami tego jak gość robił zdjęcia. Więc można powiedzieć, że trochę się sparzyłem tym tematem :/ . Teraz zobaczę coś od Kelby'ego, może on ma ciekawsze książki.

    A co do kupowania z internetu niestety nie - jedyna możliwość w d7200 i d7100 to kupienie w punkcie. Chciałem przez net, albo sprowadzić do siebie, ale w tym wypadku się nie da niestety.

    niestety te piekne kolorowe tlumaczenia autorow o efektownie anglosasko brzemiacych nazwiskach sa denne.
    masz racje.

    zobacz "kalejdoskop fotografii"

  9. #59

    Domyślnie

    Tylko co zmieni branie rat przez internet? Problem nie jest tutaj branie rat, tylko fakt, że nie ma tego dostępnego poza sklepami stacjonarnymi (d7200) nie wiem skąd takie podejście i polityka firmy, ale niestety.

    "kalejdoskop fotografii" wezmę pod uwagę, ale tutaj niestety trzeba poświęcić kasę . A dużo od Scotta mam z internetów.

    Trochę mnie też ta pozycja zastanawia : "Jak to zrobić w Lightroomie? Najkrótsze drogi do najlepszych rozwiązań Autor:Scott Kelby"
    Ostatnio edytowane przez rook96 ; 11-07-2018 o 08:03

  10. #60

    Domyślnie

    Ale co za problem, bierzesz np. tu:
    https://abfoto.pl/aparat-nikon-d7200...lata-gwarancji

    Dostajesz jeszcze 3 karty SD. Nie spodoba się to odeślesz. Ale jeśli jesteś zdecydowany na Nikona i nawet pod uwagę bierzesz D5600 to tam nie ma się co nie spodobać .
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

Strona 6 z 20 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jest sens zmieniać system na Nikona ?
    By wiktor19 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 19:25
  2. Czy warto zmieniać?
    By Xavier80 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 00:00
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  4. Czy zmieniać system?
    By zdjeciowiec in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 20:05
  5. Zmieniac kolory czy nie?
    By -AciD- in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 00:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •