Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie jaki projektor do kina domowego

    witam,

    przymierzam się do zakupu projektora, ale jest ich tyle i rozpietosc cenowa taka ze mnie juz glowa rozbolala.
    pierwszy dylemat to full hd czy 4K - pojawily sie ostatnio budzetowe projektory 4K (benqw1700/tk800; optoma uhd60/ epson i pare innych) no ale sa to budzetowe pseudo 4K urzadzenia. w ktorych jeszcze jest podzial ze wzgledu na wielkosc chipu .44 i .66

    pytanie1 - kupic 4k czy moze wypasione full hd ?
    pytanie2 - dlp czy lcd ?


    odleglosc ogladania ok 3 m

    macie jakies doswiadczenia w tej kwestii to z checia wyslucham zanim podejme ostateczna decyzje

  2. #2

    Domyślnie

    Jaką masz wielkość ekranu?
    Dlaczego projektor?

    W jakiej odległości od ściany będzie projektor?

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z doświadczenia wiem że przy 92", które mam FHD jest wystarczające i 4K nie robi na mnie wrażenia, za to oglądałem koncert i film na Xiaomi Mi Laser FHD i to zrobiło na mnie powalające wrażenie.
    Co do wyboru, jak kupowałem pierwszy projektor to testowałem DLP i miałem lekki ból głowy ( można o tym poczytać ), więc padło na LCD panasonic.
    LCD potrójny swego czasu był hitem ale cena rozwalała, nie wiem jak teraz, jeśli nie laser ( to też pasuje przetestować samemu ) to brałbym taki.

    Odległość 3m jest ograniczeniem zwłaszcza jeśli się chce mieć efekt sal kinowej i mieć minimalnie 92", w moim panasonicu jest optyka pozwalająca nawet na odległość 2,4m żeby uzyskac 92".
    Ważne jest też kwestia położenia projektora, nie każdy może zrobić w suficie windę, która się otwiera pilotem razem z wysuwanym ekranem, więc trzeba to brać pod uwagę, teoretycznie może stać nawet na stoliku ale... hałas blisko oglądających może denerwować.

    Wszystko trzeba przetestować bo internetowe zachwalania u mnie się nie sprawdziły i odpadały kolejno epsony, benq, optomy, hitachi itd, każdy miał jakieś mniejsze lub większe wady, padło na panasonica, który po dwóch tygodniach padł ale serwis ładnie sie zachował i wymianę zrobił door-to-door na drugi dzień kurier z nowym sprzętem i odbierał zepsuty plus gratis zestaw pierdołów panasonica

    Ekran mam optoma zwykły wyciągany, po latach jest równy i biały, więc polecam.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Jaką masz wielkość ekranu?
    ekran nie kupiony jeszcze, wymiary ściany na której będzie ekran --> 5 x 3m (WxH)

    Dlaczego projektor?
    - najważniejszym powodem jest to, ze w cenie ~5kPLN nie kupie telewizora z taka przekątną jaka uzyskam z rzutnika.
    - poza tym telewizor już mam
    - rzutnik moge zabrac ze soba i odpalic u znajomych a telewizora targac nie zamierzam
    - ten klimacik wieczorem oglądając film na 100-120" jest nie do pobicia przez żaden telewizor *


    *chyba ze się mylę, to mnie poprawcie


    W jakiej odległości od ściany będzie projektor?
    ok 3,8 m
    Ostatnio edytowane przez locos ; 09-07-2018 o 11:58

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Z doświadczenia wiem że przy 92", które mam FHD jest wystarczające i 4K nie robi na mnie wrażenia
    nie robi wrażenia, czy po prostu warunki oglądania (zbyt daleko od ekranu) spowodowały że nie widzisz różnicy ?

    za to oglądałem koncert i film na Xiaomi Mi Laser FHD i to zrobiło na mnie powalające wrażenie.
    no wlasnie sobie rzucilem okiem na to , mieszkasz w Chinach ze miales okazje przetestowac ?
    kupowanie na gearbescie z wysylka do PL plus CLO to zrobi sie z tego jakies 10kilo a to juz ponad moj budzet
    gdybys mial wybor to kupilbys ten rzutnik zamiast technologii LCD/DLP/LCOS ?

    Co do wyboru, jak kupowałem pierwszy projektor to testowałem DLP i miałem lekki ból głowy ( można o tym poczytać ), więc padło na LCD panasonic.
    LCD potrójny swego czasu był hitem ale cena rozwalała, nie wiem jak teraz, jeśli nie laser ( to też pasuje przetestować samemu ) to brałbym taki.
    cena 3lcd jest dosc umiarkowana - dlaczego akurat ta technologia ? ponoc LCOS jest lepszym wyborem


    Odległość 3m jest ograniczeniem zwłaszcza jeśli się chce mieć efekt sal kinowej i mieć minimalnie 92", w moim panasonicu jest optyka pozwalająca nawet na odległość 2,4m żeby uzyskac 92".
    Ważne jest też kwestia położenia projektora, nie każdy może zrobić w suficie windę, która się otwiera pilotem razem z wysuwanym ekranem, więc trzeba to brać pod uwagę, teoretycznie może stać nawet na stoliku ale... hałas blisko oglądających może denerwować.
    u mnie nie ma tego ograniczenia - pokoj o rozmiarach 5 x 4 (dl - szer) , chyba ze chodzi Ci o cos innego.

    Wszystko trzeba przetestować bo internetowe zachwalania u mnie się nie sprawdziły i odpadały kolejno epsony, benq, optomy, hitachi itd, każdy miał jakieś mniejsze lub większe wady, padło na panasonica, który po dwóch tygodniach padł ale serwis ładnie sie zachował i wymianę zrobił door-to-door na drugi dzień kurier z nowym sprzętem i odbierał zepsuty plus gratis zestaw pierdołów panasonica
    no wlasnie to mnie przeraza, a zamawianie i odsylanie nie wchodzi w gre. musze sie rozejrzec za jakims centrum testowym w okolicy Katowic

    Ekran mam optoma zwykły wyciągany, po latach jest równy i biały, więc polecam.
    taki tez zamierzam kupic

    dzieki za wpis .
    choc w sumie to nie wiem - namieszales mi w glowie tym sprzetem od xiaomi , a tego chce uniknac

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie siedzę w temacie i możliwe że coś jest ciekawego teraz w LCOS czy nawet LCD bo ta technologia przeszła spore ewolucje, ja mam zwykły LCD i na 92" jest ok.
    Co do odległości od projektora do ekranu miałem na myśli problemy z ustawieniem, nie we wszytskich optyka pozwala na małe odległości i regulacje jeśli np projektor nie jest idealnie na środku ekrany w x i y.
    Jeśli ekran ma być większy jak 92" to można by się zastanawiać na 4K bo zobaczysz różnicę.

    I tak najważniejszy jest materiał/żródło, szału nie będzie z filmu mkv 2gb albo jakiś polsat "hd" bo wyłapiesz kompresję łatwo i będzie słabiutko, a z materiałem 4K jeszcze większy problem.
    Jeśli masz dostępny dobry materiał 4K bierz projektor, jest to tez bardziej przyszłościowe od strony wrażeń do 92" FHD z dobrego materiału daje opad szczeny nadal.

  7. #7

    Domyślnie

    temat mozna wyslac w kosmos - kupilem Epsona w technologii 3LCD w rozdzielczosci full hd . dlaczego - bo stwierdzilem, ze 4k mi niepotrzebne, cena jest w miare przyzwoita, no i najwazniejsze - koszt nowej lampy oryginalnej to 380 zl.
    polecam - ogladanie filmow i zdjec na 130 calach daje mega super klimat.

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A co najlepsze to jakość lepsza niż wszystkie cinemacity i inne kina gdzie mają ekrany starego typu, nadal tylko 2K i jeszcze wyblakłe projektory, a jak chcę smrodu popcornu to sam go zrobię
    Zbaczając z tematu na jakość w naszych kinach, jak budowali to były lepsze niż na zachodzie, a teraz bida aż piszczy.

  9. #9
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    temat mozna wyslac w kosmos - kupilem Epsona w technologii 3LCD w rozdzielczosci full hd . dlaczego - bo stwierdzilem, ze 4k mi niepotrzebne, cena jest w miare przyzwoita, no i najwazniejsze - koszt nowej lampy oryginalnej to 380 zl.
    polecam - ogladanie filmow i zdjec na 130 calach daje mega super klimat.
    Do Epsona spokojnie możesz stosować zamienniki (bez obudowy, wymiana wkładu jest banalnie prosta) z Ali za 60 zł. Przetestowane osobiście.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    temat mozna wyslac w kosmos - kupilem Epsona w technologii 3LCD w rozdzielczosci full hd . dlaczego - bo stwierdzilem, ze 4k mi niepotrzebne, cena jest w miare przyzwoita, no i najwazniejsze - koszt nowej lampy oryginalnej to 380 zl.
    polecam - ogladanie filmow i zdjec na 130 calach daje mega super klimat.
    Podasz model?
    Pursue happiness with diligence

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 22:28
  2. jaki monitor do domowego użytku
    By moshica in forum Komputery
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 09:26
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2008, 12:10
  4. jaki sprzęt do domowego studia?
    By qubien in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2007, 16:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •