Close

Strona 77 z 288 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987127177 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 761 do 770 z 2872
  1. #761
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Moim zdaniem to zwykłe urban legends. Pokaż gdzie Sony do czegoś takiego się przyznało. Czytałem o tym wiele razy, ale chyba nigdy nie widziałem jakiegoś oficjalnego komunikatu. A co do MF to oczywiście można śnić dalej, nikomu nie bronię
    Może i tak też być ale przyznasz że robienie bagnetu do aps-c NEX bez brania pod uwagę że potem matryca ff będzie problemem do umieszczenia jest dziwne ?

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A to nie był przypadkiem jeden z Twoich argumentów przeciw mocowaniu Sony, że już na starcie nie jest przyszłościowe i ogranicza? Jeśli tak co co takiego przyszłościowego jest w mocowaniu Nikona gdzie tak samo będzie trzeba na siłę upychać matrycę? I zapytam jeszcze jaki profit będzie z tego? Co zyskają użytkownicy FF i MF na wspólnym bagnecie?
    Lepiej przemyślana kwestia odległości i średnicy daje ułatwienia w konstrukcji obiektywów z czym ma problem sony.

  2. #762

    Domyślnie

    Ascetyczny nowoczesny design. Nikon wyczuł trend. O wielkości sukcesu zadecyduje stosunek jakości obiektywów do ceny.

  3. #763
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 22-08-2018 o 13:23

  4. #764

    Domyślnie

    Opis dotyczy adaptera FT1 do serii Nikon 1 a nie nowego adaptera!

  5. #765

    Domyślnie

    Spodziewasz się większej kompatybilności nowego adaptera
    poza może przymykaniem mechanicznej przysłony?
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 22-08-2018 o 13:31

  6. #766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Może i tak też być ale przyznasz że robienie bagnetu do aps-c NEX bez brania pod uwagę że potem matryca ff będzie problemem do umieszczenia jest dziwne ?
    A skąd wiesz, że nie wzięto tego pod uwagę? Albo, że dla inżynierów Sony stanowi to jakiś problem, który nie wpisuje się w ich strategię? No i ponawiam pytanie. Skoro wpychanie na siłę matrycy FF w mocowanie APS-C, jak twierdzisz, jest dziwne, to dlaczego uważasz, że wpychanie na siłę matrycy MF w mocowanie FF jest takie przyszłościowe?


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Lepiej przemyślana kwestia odległości i średnicy daje ułatwienia w konstrukcji obiektywów z czym ma problem sony.
    To co napisałeś nie odpowiada na moje pytanie. Sytuacja Nikon FF - Nikon MF jest analogiczna do Sony APS-C - Sony FF. Problemy podobne, w czym różnica? Rozumiem, że trzymasz się swojej teorii, nie mam z tym problemu, ale w sumie pytam o proste rzeczy a ty tylko kluczysz i rozsiewasz sentencje typu "lepiej przemyślana kwestia odległości..." Choć raz odpowiedz konkretnie.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 22-08-2018 o 13:37

  7. #767

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A skąd wiesz, że nie wzięto tego pod uwagę? Albo, że dla inżynierów Sony stanowi to jakiś problem, który nie wpisuje się w ich strategię? No i ponawiam pytanie. Skoro wpychanie na siłę matrycy FF w mocowanie APS-C, jak twierdzisz, jest dziwne, to dlaczego uważasz, że wpychanie na siłę matrycy MF w mocowanie FF jest takie przyszłościowe?
    To co napisałeś nie odpowiada na moje pytanie. Sytuacja Nikon FF - Nikon MF jest analogiczna do Sony APS-C - Sony FF. Problemy podobne, w czym różnica? Rozumiem, że trzymasz się swojej teorii, nie mam z tym problemu, ale w sumie pytam o proste rzeczy a ty tylko kluczysz i rozsiewasz sentencje typu "lepiej przemyślana kwestia odległości..." Choć raz odpowiedz konkretnie.
    Nikon wybrał format FF w swoim MILC świadomie, bo era lustrzanek z matrycą APS-C powoli kończy się.

    Czy zrobienie Z8 typu MF (Medium Frame) jest ponad możliwości Nikona we współpracy z Fuji?
    Ostatnio edytowane przez jony ; 22-08-2018 o 14:09

  8. #768

    Domyślnie

    A co to ma wspólnego z tym co napisałem. Przecież nic takiego nie sugeruję. Czy może znowu nie załapałem żartu?

  9. #769

    Domyślnie

    Myślę, że ta dyskusja to jest dzielenie włosa na czworo. Mogło być tak, że ktoś w Sony nie przemyślał do końca tematu rozmiaru bagnetów a było ogromne parcie na miniaturyzację aparatów Poza tym bezlustra FF Sony sprzedają się bardzo dobrze
    Ostatnio edytowane przez jony ; 22-08-2018 o 14:08

  10. #770
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A skąd wiesz, że nie wzięto tego pod uwagę? Albo, że dla inżynierów Sony stanowi to jakiś problem, który nie wpisuje się w ich strategię? No i ponawiam pytanie. Skoro wpychanie na siłę matrycy FF w mocowanie APS-C, jak twierdzisz, jest dziwne, to dlaczego uważasz, że wpychanie na siłę matrycy MF w mocowanie FF jest takie przyszłościowe?
    To co napisałeś nie odpowiada na moje pytanie. Sytuacja Nikon FF - Nikon MF jest analogiczna do Sony APS-C - Sony FF. Problemy podobne, w czym różnica? Rozumiem, że trzymasz się swojej teorii, nie mam z tym problemu, ale w sumie pytam o proste rzeczy a ty tylko kluczysz i rozsiewasz sentencje typu "lepiej przemyślana kwestia odległości..." Choć raz odpowiedz konkretnie.
    Masz rację, sony może w swoim bagnecie dać aps-c, ff ale może też dać m4/3 i 1/2"
    Nikon może to wszystko plus coś większego od ff, tyle i nie chcę niczego udowadniać ponad to co widać na zdjęciach i można spokojnie wyciągnąć wnioski jakie się chce.

    Problem nie jest samo upchanie czy też nie tylko jakie daje to możliwości w konstruowaniu obiektywów, czy Nikon zrobił nowy bagnet rzucając monetą czy też z rozmysłem to nie wiem ale mozłiwości daje większe i ponownie napiszę że tylko o to mi chodzi.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 22-08-2018 o 14:23

Strona 77 z 288 PierwszyPierwszy ... 2767757677787987127177 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •