Close

Strona 2 z 288 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2871
  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    https://nikonrumors.com/2018/07/04/n...cs-recap.aspx/

    Średnio to wyglada. Ale widać, ze matryca będzie od Sony. Czyli czas przesiąść się na canona lub Sony


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vego07 Zobacz posta
    tłumaczone z nikonrumors
    "Kontynuuję aktualizację mojej listy podejrzanych / oczekiwanych szczegółów dla nowego aparatu lustrzanego Nikon. Oto nowe informacje:

    Skromna liczba MP - prawdopodobnie 24-28MP czujnik BSI (nowa technika z zaawansowanym AF)
    Nikon kładzie duży nacisk na fotografowanie nowego lustrzanego aparatu (ergonomia, ładny wzór uchwytu, stabilizacja obrazu itp.)
    Film 4K
    Zakres cen od 2000 do 3000 USD
    Dwa lustrzane aparaty Nikon najprawdopodobniej zostaną ogłoszone razem, ale wciąż nie są pewne co do kombinacji: jedna pełna klatka i jedna APS-C lub jedna niska MP (24MP?) I jedna wysoka liczba MP (48MP?). Zapewniona jest co najmniej jedna kamera bezramowa z pełną klatką.

    Aktualizacja: mam teraz pierwszy zestaw rzekomych specyfikacji lustrzanek firmy Nikon. Wciąż próbuję zrozumieć szczegóły. Publikuje online za kilka godzin. Bądźcie czujni!

    Wcześniej doniesienia o kamerach Nikon z lustrzanym odbiciem:

    Nikon podobno celuje w Sony A7 III za pomocą nowego aparatu bez lustrzanek - jeśli to prawda, będzie to oznaczać, że będą używać czujnika z zakresu 24MP i docelowej ceny około 2000 USD.
    Nowy aparat lustrzany firmy Nikon będzie wyposażony w funkcje / funkcje, których nigdy wcześniej nie wprowadzono (nie ma pewności, czy dotyczy to Nikon, kamer bez lustrzanych lustrzanek, czy też ogólnych informacji o branży). Aparat został zaprojektowany z myślą o ergonomii.
    Co najmniej jeden nowy obiektyw z lustrzanym zoomem będzie miał zoom mocy (do nagrywania wideo).
    Oficjalne ogłoszenie nowego aparatu lustrzanego Nikon jest podobno krótko przed Photokina, podczas gdy wysyłka ma rozpocząć się miesiąc po Photokina (było już wiele raportów na ogłoszenie w drugiej połowie 2018, zobacz to i ten post).
    Nowy aparat lustrzany Nikon z pewnością będzie dostępny we wrześniu na Photokinie.
    Powiedziano mi, że Nikon obecnie opracowuje dużą liczbę nowych obiektywów bez lusterek i jest to priorytet.
    Nowy Nikonowy Z-lustrzany Nikon - potwierdzony przez wiele źródeł (wciąż można nazwać coś innego).
    Nikon umieszcza wiele obrazów R & D w wizjerze.
    Bardzo wyrafinowany nowy adapter F-mount - również potwierdzony przez wiele źródeł.
    Dwa elektryczne silniki AF (brak nowych informacji)."
    Przecież tego nie da się przeczytać. Masło maślane...


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wlochatybb Zobacz posta
    A co jest nie tak?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    A co jest nie tak?
    Może to, że troszkę za późno? Oczywiście w końcowa oceną trzeba poczekać do wypuszczenia na rynek lub 1 testów, ale moim zdaniem Sony jest z 10 lat do przodu w tym temacie. A biorąc pod uwagę jaki chłam ostatnio wypuszcza Nikon, czyli tzw cięcie kosztów, to jakoś średnio to widzę. Ale to moje zdanie, No i mam nadzieje, że rozczaruje się.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  6. #16

    Domyślnie

    Nie przesadzaj z tymi 10 latami. Nikon miał już kiedyś system bezlusterkowy i pomijając rozmiar matrycy (który doprowadził do jego upadku) i małą ilość szkieł same aparaty nie były jakoś mocno zacofane. Technologię prawdopodobnie Nikon ma. A sama specka z tym rumorsów wygląda przecież dobrze, podobnie do tej z A7ek. Co do chłamu Nikona to najgorszy okres (D600, D750, D800) firma ma już chyba za sobą. Nowsze D500 czy D850 są już trochę na rynku i wygląda na to, że są to aparatki dopracowane.

    PS Z tej specki nie chce mi się jedynie wierzyć w cenę (no i może te sloty na karty). 3k za aparat z 24-70 to podejrzanie mało, ale jeśli Nikon idzie po kosztach by na serio zawalczyć z Sony to może zdecydowali się na taki krok właśnie dlatego by zdobyć trochę rynku a cena to podstawowe narzędzie przy rozpychaniu się.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 08-07-2018 o 10:01

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta

    PS Z tej specki nie chce mi się jedynie wierzyć w cenę (no i może te sloty na karty). 3k za aparat z 24-70 to podejrzanie mało, ale jeśli Nikon idzie po kosztach by na serio zawalczyć z Sony to może zdecydowali się na taki krok właśnie dlatego by zdobyć trochę rynku a cena to podstawowe narzędzie przy rozpychaniu się.
    Może, ale jakiś zysk musza mieć. Jeśli będzie mały, a popularności sprzęt nie uzyska to będzie wtopa.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  8. #18

    Domyślnie

    Jeszcze body nie weszło na rynek, nawet nie jest znana dokładna specyfikacja, a już jest "be"

    Dla mnie ideałem będzie odpowiednik A7III, do tego przejściówka na bagnet F. Jedno D750 sprzedam na rzecz takiego bezlustra.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Nie przesadzaj z tymi 10 latami. Nikon miał już kiedyś system bezlusterkowy i pomijając rozmiar matrycy (który doprowadził do jego upadku) i małą ilość szkieł same aparaty nie były jakoś mocno zacofane. Technologię prawdopodobnie Nikon ma. A sama specka z tym rumorsów wygląda przecież dobrze, podobnie do tej z A7ek. Co do chłamu Nikona to najgorszy okres (D600, D750, D800) firma ma już chyba za sobą. Nowsze D500 czy D850 są już trochę na rynku i wygląda na to, że są to aparatki dopracowane.

    PS Z tej specki nie chce mi się jedynie wierzyć w cenę (no i może te sloty na karty). 3k za aparat z 24-70 to podejrzanie mało, ale jeśli Nikon idzie po kosztach by na serio zawalczyć z Sony to może zdecydowali się na taki krok właśnie dlatego by zdobyć trochę rynku a cena to podstawowe narzędzie przy rozpychaniu się.
    Co do ceny, to te szkło 24-70 to ma być F4 a nie F 2.8

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demos7enes Zobacz posta
    Co do ceny, to te szkło 24-70 to ma być F4 a nie F 2.8
    Wiem o tym. Sprawdź ile kosztuje obiektyw 24-70/4 np w Sony. To ponad tysiąc euro. To by oznaczało, że samo body (to 24Mpx) będzie wycenione w okolicach 2k Euro. To bardzo tanio ogólnie, a jeśli wziąć pod uwagę, że to Nikon i że zapowiadali sprzęt premium to jest jeszcze mniej prawdopodobne. Poza tym te f/4 też nie jest pewne. Nikkor ma patent na bezlusterkowe 24-68 f/2.8-4 a ten obiektyw, jeśli powstanie, może być dość drogi.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez wlochatybb Zobacz posta
    Może, ale jakiś zysk musza mieć. Jeśli będzie mały, a popularności sprzęt nie uzyska to będzie wtopa...
    Dlaczego musi mieć zysk od samego początku? Jest wiele strategii rynkowych. Niektóre z nich zakładają, że na początku trzeba do interesu dopłacić po to by zyskać pozycję a dopiero potem zacząć zarabiać. Zarabiać można też na obiektywach, co akurat w działce foto nie byłoby ewenementem.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 08-07-2018 o 10:37

Strona 2 z 288 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  2. Nikkor 70-200 f4 VR - spekulacje
    By snakemaycry in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 09:34
  3. Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR spekulacje
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 01:22
  4. 24 mm f/1.4 spekulacje
    By koziak in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 00:56
  5. d90 spekulacje
    By KrzysztofS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •