Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    A i tak do wycieczek coś w klasie 14-150 w M4/3 jest wyśmienite
    i właśnie dlatego kupiłem panasa z 14-140
    mały, lekki, z pełnym zakresem, na górskie wypady w sam raz, a nie potrzebuję jakości studyjnej będąc w górach
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  2. #12

    Domyślnie

    I jeszcze można sparować z filigranowym 9-18

  3. #13

    Domyślnie

    kolega pisał, że lubi mieć zdjęcie w kadrze, a potem pojawiły się propozycje telefonu. Jestem ciekaw ekspozycji na takim zdjęciu.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #14

    Domyślnie

    Trochę chodzę po górach, trochę focę. Nie wiem jak wysoko masz plany iść. Ja też kiedyś miewałem różne zapędy i pakowałem do plecaka sprzęt ale zostało to zweryfikowane przez życie. Właściwie to ja teraz rozgraniczam wyprawy - albo zdjęcia albo czysty relaks i zdobywanie szczytów. Ostatni raz miałem lustrzankę, statyw i dwa obiektywy na Czerwonych Wierchach gdzie po wyjściu na grań dostałem podmuch wiatru 120 km/h i skończyło się na kolanach (wcześniej nic nie zapowiadało takiego huraganu u góry). Później wiele razy wychodząc na ponad 2000 metrów pierwsza myśl jak nalewam kubek herbaty i siadam do podziwiania widoków to... dobrze, że nie mam aparatu.
    Zabieram lustrzankę jak prawie wbiegam na Babią na wschód, jak idę w Pieniny na wschód czy na zachód. W wysokie Tatry zabieram iPhone'a, powerbanki i upajam się górskimi wędrówkami.
    Mając super warunki do wędrówek z reguły będzie to oznaczać pełne słońce, niebieskie niebo bez chmur itp. No bo czego innego szukamy śledząc prognozy pogody i planując termin wyjścia. Czy tego samego oczekujemy jeśli chodzi o efektowne zdjęcia?
    Czytam tutaj szydery z telefonu ale moim zdaniem to jedyne rozsądne wyjście. Piszesz
    Cytat Zamieszczone przez Julius Zobacz posta
    ma być relaks, dobre towarzystwo
    więc przemyśl taszczenie FX-a na górę. Następnym razem zostaw towarzystwo a zapakuj sprzęt. Wyjdziesz na wschód słońca i u góry relaks na 100% będzie. I będą też bezstresowo wykonane foty.

  5. #15

    Domyślnie

    Zgadza się, dobrze piszesz, należy rozróżnić wyjście fotograficzne od wyjścia turystycznego
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #16

    Domyślnie

    W Tatry się wybieram - dolina 5 stawów, świnica, jest koncept na rysy, zobaczymy generalnie na co pozwoli pogoda.
    Telefon ma oczywiscie swoje plusy i minusy, ja uważam, że nawet jeśli nie zrobię foto na okładkę national geographic to z FX przyniosę mimo wszystko lepsza pamiątkę.
    Czasem to jest 1-2-3 zdjecia, dla których warto zataszczyć ze sobą sprzęt.

    Z wiekiem powoli mądrzeje - robię coraz mniej zdjęc, nie chodzę z aparatem non stop w łapie, ogladam coraz więcej swoim okiem, coraz mniej wizjerem, ale nadal jak jadę w jakieś 'fajne' miejsce lubię mieć sprzęt przynajmniej w plecaku... kto wie co się trafi? Nie wiem, keidy kolejny raz pojawi się okazja żeby pojechac, wolę więc mieć pamiątkę... poza tym każda wyprawa to jakies doswiadczenie - nastepnym razem będę widział czego mi brakowało, a co było zbędne. Szkoda byłoby taką okazję zmarnowac.
    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

  7. #17

    Domyślnie

    A ja jednak za kazdym razem jak wychodze w gory biore aparat plus 1 obiektyw.
    I w niczym mi to nie przeszkadza. Ajestem zawsze w lato i w zimie od 8 lat chyba.
    Glownie fotografuje krajobraz, to jak mozna gory odpuscic.
    Mz aparat nie przeszkadza w podziwianiu widokow, a oprocz tego pomaga je utrwalic na pozniej. O niebo lepiej niz telefon.

    Wogole, szybka z plastiku (ciekawe jakie ma powloki ) vs obiektyw.
    O czym tu pisac. Byle ciemniejsza partia obrazu i juz szumy wylaza.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julius Zobacz posta
    W Tatry się wybieram - dolina 5 stawów, świnica, jest koncept na rysy, zobaczymy generalnie na co pozwoli pogoda.
    A byłeś już kiedyś na Świnicy albo Rysach? W sensie - czy masz rozeznanie co do wysiłku, czasu i potrzebnego ekwipunku? Pewnie, że Himalaje to nie są ale...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A ja jednak za kazdym razem jak wychodze w gory biore aparat plus 1 obiektyw.
    Wogole, szybka z plastiku (ciekawe jakie ma powloki ) vs obiektyw.
    O czym tu pisac. Byle ciemniejsza partia obrazu i juz szumy wylaza.
    Powłoki ma najlepsze. Czy ktoś tutaj porównuje jakość telefon vs aparat? Chyba nie.
    Temat zaczyna przypominać 90% podobnych na tym forum czyli wymądrzanie się i negowanie wszystkiego co powyżej. Zaraz się dowiemy, że ktoś zabiera na Aconcague dwie kamery i statyw. Drogi autorze, jak sam widzisz i tak decyzja spadnie na Ciebie.
    Wyjścia masz trzy - nie zabrać nic, zabrać wszystko lub zabrać trochę.
    Z biegiem czasu życie zweryfikuje Twoje decyzje jakie by one nie były. Tak jak u wielu osób w tym u mnie. Zresztą dla mnie wyprawa w góry to wyjście o 5 rano, 25-40 km marszu, z 1500 m przewyższeń, powrót wieczorem na parking na ugiętych nogach. I po prostu nie lubię jak cokolwiek mi zakłóca moje obcowanie z górami.

  9. #19

    Domyślnie

    UWA w górach można zastąpić panoramowaniem. Zakres 24-120 wydawał by się najrozsądniejszy.
    Osobiście mam dwa zestawy i często na rower biorę tylko D7500 + AF-P 18-55.
    @Julius, kiedy jedziesz w te góry? Mogę pożyczyć Nikkora 24-85VR. Mały, lekki i zgrabny. Ale jutro o 12 lecę na Teneryfę.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    UWA w górach można zastąpić panoramowaniem. Zakres 24-120 wydawał by się najrozsądniejszy.
    Osobiście mam dwa zestawy i często na rower biorę tylko D7500 + AF-P 18-55.
    @Julius, kiedy jedziesz w te góry? Mogę pożyczyć Nikkora 24-85VR. Mały, lekki i zgrabny. Ale jutro o 12 lecę na Teneryfę.
    Jutro o 10:30 mam autobus do Zakopańca
    Dzięki bardzo za propozycję, zaraz jeszcze zapakuję plecak w 2-3 konfiguracjach i zadecyduję. Myślałem parę razy nad zakupem N24-120, ale poszedlem dość bezkompromisowo w jakość i światło...
    Za kilka miesięcy konczy mi się spłacać t70-200 g2, którego mam zamist papierosków w ratach 0%, może się zdecyduję na jakiegoś fajnego spacer zooma po tym czasie.

    Nie będę Cię jednak kłopotał (zresztą pewnie i tak zabierasz go ze sobą?) i tak 15-30 wezmę na 100% bo to szkło, którym można zrobić 'coś z niczego' - ma właściwie wszystko co może się przydać - także na tą chwilę to pewniak. 70-210/4 jest dość lekki i jego waga wejdzie w to co 'zwolniłem' na ciężarze plecaka.
    D600 + D5300 + Nikkor AI 28/2 + Nikkor 50/1.8G + Voigtländer 58mm/1.4SL II + Nikkor AI 105/2.5 + Nikkor AI 105/4 Micro + Nikkor AI 200/4 + Nikkor 70-210/4 Do tego trochę kilogramów: Tamron 15-30/2.8 VC + Nikkor 24-70/2.8 + Tamron 70-200/2.8 VC G2 + Tamron 100-400 4.5-.6.3 VC + SB-910

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wyprawa w góry - w co się zaopatrzyć
    By Umbra in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 732
    Ostatni post / autor: 28-01-2024, 22:40
  2. D40 + sprawdzone słoiki pod M42
    By Manfi in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 13:17
  3. [ Krajobraz ] Góry z góry widziane przez chmury
    By creep in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 19:07
  4. Letnia wyprawa w góry :)
    By Ponury_Kosiarz in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 30-07-2008, 23:34
  5. [ Krajobraz ] Góry które kocham :)
    By rychu_lhotse in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 16-12-2007, 18:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •