Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76

Wątek: Obiektywy Sigma

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DziczkuPL Zobacz posta
    To już nie wiem czy Sigmy warto kupić czy nie warto?? W takim razie czy innej marki niż sigma są obiektywy 17-70 mam f2.8 -4.0 które warto kupić pod tego D7200??

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Nie ma innych... To znaczy jest Nikkor 16-80, ale on wykracza zdecydowanie poza Twój budżet. Opłaca się Sigma 17-50 2.8. Nie wiem czemu się upierasz przy zakresie 17-70. @koesh wrażenie ten obiektyw robi dobre, ale ma sporo cech nie wartych 1700 zł. Niestety wiem bo sprawdziłem...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie ma innych... To znaczy jest Nikkor 16-80, ale on wykracza zdecydowanie poza Twój budżet. Opłaca się Sigma 17-50 2.8. Nie wiem czemu się upierasz przy zakresie 17-70. @koesh wrażenie ten obiektyw robi dobre, ale ma sporo cech nie wartych 1700 zł. Niestety wiem bo sprawdziłem...
    Mi chodzi o ogniskową bo jest jakiś zoom oraz szeroki kadr jak na matrycę Dx.

    No ok a jaki obiektyw poradzisz kupić aby można było ludzi fotografować a i coś tam z krajobrazem pokombinować??

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DziczkuPL Zobacz posta
    Mi chodzi o ogniskową bo jest jakiś zoom oraz szeroki kadr jak na matrycę Dx.

    No ok a jaki obiektyw poradzisz kupić aby można było ludzi fotografować a i coś tam z krajobrazem pokombinować??

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Szerokiy, czyli od 17 masz też w Sigmie 17-50 2.8. Jeżeli Twój budżet jest na poziomie 1500 to niczego innego nikt Ci nie doradzi. Szkło lepiej kupić nowe, albo z gwarancją jeszcze, bo musisz zalozyc, że będzie kalibrowane, a to bez gwarancji kosztuje niecałe 300 zł. Będziesz miał uniwersalny, dobry obiektyw z dobrą stabilizacją i światłem 2.8 w całym zakresie. A jak bardzo chcesz uniwersalny, to nie ma niczego bardziej opłacalnego niż Nikkor 18-105, tyle że ciemno i dość przeciętnie optycznie. Już to kiedyś pisałem:
    - niezawodność i pewność w każdych warunkach - Nikkor 17-55 2.8
    - ostrość absolutna - Sigma 18-35 1.8 Art
    - kompromis - Sigma 17-50 2.8
    Niczego innego nie polecę.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Szerokiy, czyli od 17 masz też w Sigmie 17-50 2.8. Jeżeli Twój budżet jest na poziomie 1500 to niczego innego nikt Ci nie doradzi. Szkło lepiej kupić nowe, albo z gwarancją jeszcze, bo musisz zalozyc, że będzie kalibrowane, a to bez gwarancji kosztuje niecałe 300 zł. Będziesz miał uniwersalny, dobry obiektyw z dobrą stabilizacją i światłem 2.8 w całym zakresie. A jak bardzo chcesz uniwersalny, to nie ma niczego bardziej opłacalnego niż Nikkor 18-105, tyle że ciemno i dość przeciętnie optycznie. Już to kiedyś pisałem:
    - niezawodność i pewność w każdych warunkach - Nikkor 17-55 2.8
    - ostrość absolutna - Sigma 18-35 1.8 Art
    - kompromis - Sigma 17-50 2.8
    Niczego innego nie polecę.
    OK a powiedzmy do 2000zł jakaś używka była by z ciut większą ogniskową niż 55mm ??

  5. #25

    Domyślnie

    Różnica między 55mm a 70mm jest niewielka. Chcesz mieć większy zasięg (przy zachowaniu szerokiego kąta), taki który zrobi różnicę, to musisz się rozglądać za obiektywem bardziej uniwersalnym. Tyle, że przy okazji stracisz na jasności. Cudów nie ma.

  6. #26

    Domyślnie

    Jak chcesz dosyć uniwersalny to może spróbuj N18-140, ale on ma światło 3,5-5,6
    Jest całkiem solidnie wykonany i pierwsze wrażenie fajne.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #27

    Domyślnie

    Dziękuję za porady. U mnie sytuacja ma się tak ze ogólny budżet mam na 5200 zł maksymalnie na coś co nie jest zabawką i da się fotografować no i za jakiegoś dzieciaka nie uchodzi będzie się Na allegro mam nikona D7200 za 3379zł +SDXC 64Gb u1 90zł + torba za 49zł i to na dzień dobry jest na allegro więc szukam obiektywu + będę miał filtr ochronny kupić dlatego szukam jakiegoś dość jasny i z jakimś tam zoomem aby nie musiał za miesiąc dokupywać bo nie będę miał kasy .. Dlatego mam tyle pytań i kombinacji... ogniskowa 17-70 to na obecną chwilę dobry wybór ale producentów w tej ogniskowej jest mało ... lub są ale trzeba kombinować ... Sigma ok kalibracja itd odpada bo najbliżej mam 140km aby mógł ktoś to zrobić chyba ze okolicach Gorlic woj. małopolskim ktoś jest i ma możliwość to super Nie mam na tyle kasy obecnie aby wrzucić w foto bo nie będę przez co najmniej 2 lata zarabiał na niej... a potrzebuje sprzętu do budowy porfolio ... Dlatego D7200 jest jako tak odpowiednim sprzętem... A operowałem Nikonami więc mniej znam Canona co za tym idzie szukam systemu pod Nikona ... Lecz jak nie będzie wyjścia będę rozważał system canona :P

  8. #28

    Domyślnie

    Skoro zamierzasz poważniej podejść do tematu fotografii i zrobić z niej sposób na życie, to raczej rozważ inwestycję w szkła, a nie puszkę... puszkę wymienisz prędzej czy później na nowszą, a szkła zostają

    Poza tym dobre szkło przypięte do amatorskiego body da ci lepszy obrazek niż, przeciętne przypięte nawet do najlepszego
    Ostatnio edytowane przez Zahir ; 05-07-2018 o 13:05

  9. #29

    Domyślnie

    A jaką puszkę polecasz mi ?? bo ten d7200 jest jak dla mnie obecnie najlepszym wyjściem tak myślę.

    https://allegro.pl/tamron-17-50-f-2-...010869312.html coś warte ??


    lub ten https://allegro.pl/tamron-17-50-2-8-...4.html#thumb/1 od Cichego haha

  10. #30

    Domyślnie

    Do budowania portfolio? Jakąkolwiek z w miarę nowoczesną matrycą.
    Ale skoro chcesz docelowo "strzelać do kotleta" (jak zgaduję) to twoim docelowym systemem jest FX i powinieneś się raczej skupić na wyborze uniwersalnego szkła pod ten system tyle, że będziesz miał wąsko na DX
    Ostatnio edytowane przez Zahir ; 05-07-2018 o 13:22

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 22:34
  2. Obiektywy Sigma 70-300
    By przemekkrz in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 11:26
  3. Sigma obiektywy
    By matimatrix in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 10:39
  4. Obiektywy Sigma DG i Tamron Di
    By puch24 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 00:54
  5. D200 i obiektywy Sigma
    By Everlast in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-01-2006, 23:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •