Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    Tampon gumy ma beznadziejne od chyba zawsze
    Swego czasu mieliśmy do firmowego D300 T17-50/2.8, tę pierwszą wersja bez silnika.
    Guma od zuma tak się rozciągnęła, że zaczęła się przesuwać wzdłuż obiektywu.

    Rękojmia obawiam się, że nie pomoże.
    Sklep przyjmie, niechętnie bo niechętnie, ale ma obowiązek więc przyjmie. Po czym wyśle do Fototechniki na ekspertyzę. Stanowisko tej ostatniej przedstawił Konrad.
    Ostatnio edytowane przez zdyboo ; 05-07-2018 o 20:17
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Te chińskie to szmelc, często docinane nożyczkami i to dość krzywo, no i bardzo szybko sie psują, może trafisz na lepsze.

    Rękojmia tu faktycznie może być lepszym wyjściem bo mamy niezgodność, a w gwarancji mogą być takie farmazony jak napisali z fototechniki.

  3. #23

    Domyślnie

    Też mam mieszane uczucia co do Foto-techniki. Odpisują mniej więcej tak na połowę maili, często po 2 tygodniach. Sam chciałem kiedyś wpisać swojego Samyanga do podobnego 5-letniego programu gwarancyjnego. Po lekturze tego wątku obawiam się, że było to pozbawione sensu, ale tak czy inaczej w formularzu, który musiałem wypełnić akurat zapomnieli o moim modelu (mimo, że na pudełku wisiało dumne 5 lat gwarki) i wydzwaniałem i pisałem maile chyba przez 3 tygodnie zanim ktoś w końcu raczył uzupełnić jedną rozwijalną listę. Co za kiepy. A co do wspomnianego Tamrona to 24-70 VC to chyba był to jeszcze etap przejściowy u Tamrona, zanim zaczęli robić porządne szkła (choć oczywiście nie było to już takie dziadostwo jak wspomniane wyżej T17-50 lub podobne). Pierwsze partie 24-70VC miały chyba nawet jakieś luźno latająco-odklejające się w środku soczewki. Gruchało to podobno jak marakasy.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 05-07-2018 o 20:36

  4. #24
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    True... naprawialem ten egzeplaz bo mu cos w srodku latalo a stabilizacja psula zdjecia...ale to nie jest szklo z pierwszych serii

  5. #25

    Domyślnie

    Kurde, a za niedługo miałem brać 35 1.8 vc i chyba jednak padnie wybór na sigme. ?

  6. #26

    Domyślnie

    Ja byłem zadowolony z Tamrona 60/2. :P

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta

    Rękojmia obawiam się, że nie pomoże.
    Sklep przyjmie, niechętnie bo niechętnie, ale ma obowiązek więc przyjmie. Po czym wyśle do Fototechniki na ekspertyzę. Konrad.
    po czym fototechnika odesle z powrotem z informacja , ze nie Maja z tym nic wspolnego i nalezy zwrocic sie do serwisu.


    w ogole nie korzystam z gwarancji , a juz z tej przedluzonej w szczegolnosci.

    gdyby statystycznie biorac obiektywy sie tak czesto psuly , iz rzeczywiscie naprawa w ciagu 5 -ciu lat bylaby konieczna , to zaden producent w tym przypadku gwarancji nie da , gdyz wie ze ponioslby koszty.

    udziela gwarancji wlasnie dlatego , iz jest przekonany, ze prawdopodobienstwo usterki jest male.
    Zatem z punktu widzenia kupujacego gwarancja nie ma sensu .
    oczywiscie ktos stytystycznie biorac bedzie mial pecha i akurat mu sie obiektyw zepsuje , byc moze gwarancja mialaby sens , ale wowczas zaczna sie schody jak i u kogo ja wyegzekwowac za tych przykladowych 5 lat.

    jest to wylacznie chwyt marketingowy.
    nie korzystam i nigdy nie zalowalem.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 06-07-2018 o 09:37

  8. #28
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Ja byłem zadowolony z Tamrona 60/2. :P
    ten lezy nienaprawialny w szufladzie z rozciagnietymi gumami i padnietym czyms czego zaden serwis nie chce naprawic...jakies sprzeglo i silnik

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Ja byłem zadowolony z Tamrona 60/2. :P
    Bo miał gumy z polichlorku winylu Też go lubiłem i też mi się dobrze sprawował, podobnie z resztą jaki 90VC, ale po tym co tutaj czytam nie chciałbym testować gwarancji Tamrona

  10. #30

    Domyślnie

    Niestety, ale wydaje się, że nazywanie takich serwisów dystrybutorów lokalnych serwisami firmowymi to grube nieporozumienie. Serwisy firmowe producentów jako takie chyba w ogóle nie istnieją. Dystrybutor lokalny przejmuje od producenta obowiązek prowadzenia serwisu jego wyrobów i w związku z tym dolicza do ceny każdego sprzedawanego egzemplarza stosowną marżę (i to nie małą) na utrzymanie serwisu i pokrycie kosztów napraw gwarancyjnych. Serwis staje się w ten sposób jednym z ważnych instrumentów maksymalizacji zysku dystrybutora lokalnego, który na tym rynku ma pozycję monopolisty, może więc wymyślać rózne sposoby maksymalizacji tego zysku.
    Przykład: Kilka lat temu żeby zachęcić klientów do zakupu ich towaru z odpowiednią marżą, serwis Tamrona czyli Foto-technika opublikowała oficjalnie na stronie internetowej, że nie będzie naprawiać (nawet odpłatnie) sprzętu z innej dystrybucji niż polskiej.
    Sytuacja na polskim rynku w tym zakresie w wielu przypadkach jest niezdrowa, bo wielu dystrybutorom lokalnym ciężko się rozstać z pieniędzmi skasowanymi przy sprzedaży produktów, na naprawy gwarancyjne i utrzymanie serwisu, wolą ciąć maksymalnie koszty na naprawy i maksymalizować zyski.
    Najwyraźniej na polskim rynku to się opłaca.
    Jeszcze taka uwaga odnośnie gwarancji. W większości przypadków jeżeli nie we wszystkich przedłużona gwarancja jest udzielana przez towarzystwo ubezpieczeniowe które pobiera opłatę za udzielenie takiej gwarancji i ono ponosi ewentualne koszty naprawy. Sprzedawcy zaś są wynagradzani prowizją za sprzedaż takiej gwarancji.
    Udzielanie gwarancji jak widać to doskonały interes, bo ludzie jakoś chętnie za to płacą spore pieniądze.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Serwis Tamrona - foto-technika
    By Kojocisko in forum Serwis
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 17-09-2020, 11:45
  2. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 00:31
  3. Serwis Tamrona
    By nord in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 17:12
  4. Gwarancja - Serwis.
    By neonek in forum Serwis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-09-2010, 15:58
  5. sigma a gwarancja eu i serwis w PL
    By kotleś in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 15:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •