Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45
  1. #11
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    to ich ciag dalszy odpowiedzi:

    "Tamron nie umywa rąk. Nie wchodzimy w kompetencje osób które zajmują się serwisem. To nie my wyznaczamy procedury serwisowe tylko Tamron jako producent. Jeśli ma Pan jakieś watpliwości to proszę je skierować do serwisu, nie mamy żadnych prerogatyw aby Panu pomóc bo w serwisie nie pracujemy. A to co podlega wymianie gwarancyjnej a co nie to definiuje producent a nie każdy dystrybutor z osobna. Tak to wygląda."

    Rozumiem przez to ze nie reprezentuja Tamrona w polsce tylko sprzedaja jego produkty a to serwis decyduje co naprawi w ramach gwarancji a co nie bo zapisy z karty gwarancyjnej nie sa dla nich w zaden sposob wiazace...ciekawe

    ps. tak na marginesie sprawdzilem to dopiero teraz...tamron polska to fototechnika wiec uzyskanie od nich jakiejkolwiek informacji na ten temat innej niz ta w serwisie raczej bedzie niemozliwe

    tak czy inaczej zapytalem tamron europe co sadza na ten temat

    -zahir- za szybko przeczytalem sorry

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To jest kolejna firma, która dziaduje w branży autoryzowanych serwisów, to co robili ci w warszawie dla Nikona to temat rzeka.
    Póki co pochwalić mogę serwis Sigmy i Nec za kontakt, szybkość i jakość.
    Co do Fototechniki to jeszcze taki wydaje się drobiazg ale nie rozumiem jak można przysłać obiektyw po serwisie, który na przedniej soczewce ma odbitego palucha, w Nikonie za to tak bardzo cieli koszty że apart był zapakowany w woreczek foliowy jak z warzywniaka ale to tylko raz się trafiło.

  3. #13

    Domyślnie

    To prawda, kontakt z serwisem Sigmy jest mega szybki i rzeczowy. Sam serwis jako naprawiacz też działa bardzo sprawnie. O dziwo pepikowy serwis Nikona mnie bardzo zaskoczył na plus (wczoraj odebrałem D500 po kalibracji). Kontakt super, tempo załatwienia całej sprawy też na plus.
    Co do foto-techniki, ostatnio słałem maila do nich jako, że są też autoryzowanym serwisem Benro... na odpowiedź czekam już drugi tydzień i ani huhu z ich strony.
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 05-07-2018 o 14:17
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  4. #14

    Domyślnie

    Jeżeli w karcie gwarancyjnej masz napisane, że gwarancja obejmuje wymianę gum, to ruszyłbym do rzecznika praw konsumenta.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja odpowiedź na maila dostałem już po załatwieniu całej naprawy, więc lepiej kontaktować się telefonicznie bo jest szansa że ktoś po kilkudziesięciu próbach odbierze.

  6. #16

    Domyślnie

    Wiesz @koesh, w pracy nie mam czasu na to, żeby wisieć na słuchawce i czekać na to czy uda mi się czy też nie uda do nich dodzwonić Skrobnięcie maila to 5 minut mojego czasu i tyleż samo odczytanie go i odpowiedź ze strony serwisu, jak widać jednak nie u wszystkich Secundo, wolę mieć wszystko na "papierze", tak się nauczyłem
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  7. #17

    Domyślnie

    Kiedyś dawno temu pisałem, że lepiej nie mieć gwarancji i nie musieć z niej korzystać, niż mieć i korzystać...

    @mackaron, ile lat ma ten obiektyw?
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 05-07-2018 o 15:17

  8. #18
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    nikoniarz niecale 2 lata

    koesh Nie jest napisane ze gumy sa wykluczone z gwarancji... oczywiscie serwis po wyslaniu moze powiedziec....nadmierne zuzycie powodowane niewlasciwym uzytkowaniem czy cos w ten desen... ale jakim cudem rozciagnal sie pierscien ustwaianaia ostrosci ktory byl w zasadzie nie dotykany... a ten od zooma jest spuchniety i lekko rozciagniety mimo ze uzytkowany bardziej... tak czy inaczej...zasadzalem sie na nowego tampona do sony...no to juz go nie kupie i tyle

    - - - - kolejny post - - - - - -

    5. Wyłączenia gwarancji:
    (1) Z gwarancji wyłączone są uszkodzenia, które powstały w wyniku jednego lub
    kliku poniższych zdarzeń:
    - Zamierzone lub niezamierzone błędy obsługi (patrz Instrukcja obsługi),
    nieodpowiedniego użytkowania produktu lub zmian technicznych produktu
    - Niezgodne z przeznaczeniem użycie produktu
    - Niewłaściwa naprawa/serwisowanie przez nieautoryzowane przez
    TAMRON osoby trzecie
    - Niewłaściwe przechowywanie, używanie w ekstremalnych warunkach
    - Zewnętrzne użycie siły jak upadek, uderzenie, piasek, zabrudzenia, ciecze
    lub niewłaściwy transport
    - Oznaki zużycia w wyniku szczególnie dużego obciążania przy
    przepisowym używaniu.

    Ostatni punkt oczywiscie mozna zinterpretowac w jedyny sluszny sposob... nie mamy pana plaszcza i co pan nam zrobi
    Ostatnio edytowane przez mackaron ; 05-07-2018 o 15:28

  9. #19

    Domyślnie

    Niecałe dwa lata to korzystaj z rękojmi.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  10. #20
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    Zamowilem na ebayu u chinczyka nowe gumy za cale 19 ziko z przesylka wiec olewam temat... obiektyw na codzien potrzebny wiec nie mam czasu ani ochoty na odsylanie i udowadnianie ze nie jestem wielbladem...sam sobie wymienie...czekam tylko co na to tamron euroa i japonczyki

    jakby komus sie odlepily te drogocenne gumki to tu sa zamienniki: https://www.ebay.pl/itm/UI-Lens-Zoom...gAAOSwBRVacEqJ

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Serwis Tamrona - foto-technika
    By Kojocisko in forum Serwis
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 17-09-2020, 11:45
  2. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 00:31
  3. Serwis Tamrona
    By nord in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 17:12
  4. Gwarancja - Serwis.
    By neonek in forum Serwis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-09-2010, 15:58
  5. sigma a gwarancja eu i serwis w PL
    By kotleś in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 15:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •