Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Fotografia dziecięca zmiana d7100 na d750

    Hej, zajmuje się głównie fotografia dzieci, noworodków i plenery z dziećmi. Mam d7100 i zastanawiam się czy przesiadka na d750 dużo u mnie zmieni. Dużych ISO nie potrzebuje bo do studyjnych używam lampy, bardziej chodzi mi o szybkość i celność AF. Głównie używam Sigma art 35 i tamron 85 do plenerów i na 35 zdjęcia wychodzą z nie trafionym AF, dużo zdjęć z sesji muszę wyrzucić. Zastanawiam się też nad całym szalem pełnej klatki, że plastyka, że głębia, przy porównaniu zdjęć z pleneru z dwóch puszek klienci nie widzą różnicy, nawet niektórzy fotografowie nie widzą więc czy warto wydawać 7500tys na to?

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że nie będziesz zawiedziony, o czym z pewnością wiesz. Kilka dni temu zamieniłem d7200 na d750 i nie powiem, ale jakość zdjęć jednak jest widoczna (przynajmniej dla mnie). Oczywiście nie można powiedzieć, że d7200 robi złe zdjęcia, wręcz przeciwnie, zdjęcia sa dobre, ale odzwierciedlenie barw, plastyka jednak wypada na korzyść d750. Długo się biłem z myslami o zamianie, ale nie żałuję tej decyzji. Fakt, że mogłem za tą kasę dokupić jakieś niezłe szkło, do mojej d610-tki, którą focę/fociłem/ równolegle z d7200 i po jakimś czasie, widząc różnicę w jakości fot podjąłem jednak decyzję o zamianie na drugi fx.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Trzeba by się zastanowić dlaczego na tej sigmie są problemy i dopiero potem ewentualnie zmieniać żeby się nie rozczarować, oba obiektywy z D750 to zestaw świetny byłby ale co jeśli nadal będzie problem, może testy przed zakupem jakieś zrobić ?

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie podpinalam pod pożyczone d750 i było wszystko ok... Ja zdjęcia studyjne robię z lampa błyskowa bez światła stałego, i czasem bywa że u klientów jest trochę ciemnej i myślę że to może być kwestia tego też..

  5. #5

    Domyślnie

    Może wystarczy tą sigmę wystarczy wysłać do serwisu na kalibrację, ewentualnie w puszcze dokonać mikroregulacji na FF czy też BF?
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

Podobne wątki

  1. Fotografia dziecięca: postprodukcja
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 16:23
  2. Fotografia dziecięca w plenerze - 17.12.16
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-10-2016, 15:30
  3. [ Portret ] Fotografia dziecięca
    By delek in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 23:08
  4. Fotografia dziecięca w plenerze - 4.11
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-10-2016, 20:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •