Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Nikkor 600 FL

  1. #1

    Domyślnie Nikkor 600 FL

    Poszukuję opinii użytkowników N600/4 FL , konkretnie interesuje mnie opinia kogoś kto użytkuje ten obiektyw a poprzednio używał 600/4 vr.
    Zastanawiam się nad wymianą , kasa do dołożenia jest duża i pytam się ( sam siebie) czy zyskam tylko komfort noszenia obiektywu lżejszego o 1,5 kg czy też nowy ma lepszą optykę VR etc.

  2. #2

    Domyślnie

    Od czterech lat bawię się 600/4 vr. Wypożyczałem też dla porównania fluorytkę. Jeśli focisz "z ręki", komfort pracy zdecydowanie lepszy. Dużo lepsze wyważenie. Różnica ciężarów + wydajniejsza stabilizacja dają też odczuwalny przyrost ilości ostrych zdjęć na dłuższych czasach. Nie zauważyłem natomiast jakiegoś przyrostu efektywności AF. Ale ja podpinałem tylko D810. Może na nowszych topowych puszkach jest odczuwalna jakaś różnica.
    Gdybym nie miał żadnego szkiełka, pewnie bez zastanowienia wbiłbym się w tą fluorytkę. Jednak w sytuacji, gdy musisz sprzedać stare szkiełko za, powiedzmy, 23-25 tys i dołożyć drugie tyle do nowego, jakoś mi się nie skalkulowało. Dlatego zostałem przy starym szkle.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •