Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Wybranie d7200 + sigmę art( tylko jaka), nie byłby złym wyborem, tym bardziej że d7200 można kupić nową za 2800zl, i zostaje jeszcze na szkła kupę kasy. Tylko pytanie czy kosztem d610, n85 1.8 będzie dobra decyzja?

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ja bym wybrał używkę D600/610 i jednak nie 50 mm, a Nikkora 35/1.8 (przejściowo nawet możesz sobie zostawić tego co masz DX, będzie jedynie winieta) oraz Tamrona 24-70/2.8 nawet w wersji I (odpuść sobie 28-75/2.8 ) i pod portrety 85/1.8 Nikkora lub Tamrona.
    Mogę polecać szkła 1.4 ale to inne ceny.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 28-06-2018 o 01:52

  3. #13

    Domyślnie

    Tak dla uzmysłowienia magiczności FX i słabości obrazka z DX została zrobiona próba. Mianowicie wykonano zdjęcia następującymi zestawami.
    Zestaw FX- Leica M10 (matryca 24MP CMOS)+ Summilux-M 50/1.4 ASPH
    Zestaw DX -Leica CL (matryca 24MP CMOS) + Summilux-TL 35 mm f/1.4 ASPH (odpowiednik 50ki dla FXa)
    Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia jedno wykonane FXem a drugie DXem. Czy jest aż taka różnica aby twierdzić że DX dużo gorszy niż FX ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1L.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	477,3 KB
ID:	11085
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2l.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	499,5 KB
ID:	11086

  4. #14

    Domyślnie

    Różnica jest kolosalna w bokeh, ale to w dużej mierze jest kwestia konkretnego obiektywu
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Tak dla uzmysłowienia magiczności FX i słabości obrazka z DX została zrobiona próba. Mianowicie wykonano zdjęcia następującymi zestawami.
    Zestaw FX- Leica M10 (matryca 24MP CMOS)+ Summilux-M 50/1.4 ASPH
    Zestaw DX -Leica CL (matryca 24MP CMOS) + Summilux-TL 35 mm f/1.4 ASPH (odpowiednik 50ki dla FXa)

    Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia jedno wykonane FXem a drugie DXem. Czy jest aż taka różnica aby twierdzić że DX dużo gorszy niż FX ?
    1. Niuanse są ważne. jeśli nie - to dlaczego robisz Leikami z Summiluxai, a nie np. "zwykłą" optyką?
    2. Każcie mi coś udowodnić to to udowodnię Np. że na DX można uzyskać spory bokeh. Ustawię przedni plan (ostry) blisko, a drugi plan bardzo daleko. Jak coś jest tak bardzo rozmyte to staje się podobniejsze do innego mocno rozmytego. Co pokazałeś właśnie na tych 2 zdjęciach.
    Przewaga FX wychodzi w niefajnych sytuacjach, gdy fotografowany obiekt i tło są całkiem blisko siebie. To często spotykane w reportażu, gdzie nie możemy sobie za bardzo "poprzesuwać" w kadrze tego co fotografujemy.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Tak dla uzmysłowienia magiczności FX i słabości obrazka z DX została zrobiona próba.
    takie dyskusje prowadzono 10-15 lat temu, gdy FX byl nowoscia , jeszcze rzadko uzywana.
    dzisiaj juz chyba watpliwosci nie ma .

    w dobrych warunkach oswietleniowych np pelne slonce , plaza to zdjecia z kompaktu niewiele roznia sie od ff. Im gorsze warunki oswietleniowe , im wiekszy deficyt swiatla tym korzysci ze stosowania FX coraz wieksze , roznica na korzysc wiekszej matrycy coraz bardziej widoczna.
    Matrycy FX przejmuje 2 razy wiecej energii ze swiatlem i to sie przeklada na lepszy obraz.

    kazdym aparatem mozna spieprzyc zdjecie. Mozna pokazac zdjecia z dx lepsze od tych z FX , ale nie podlega zadnej watpliwosci , ze FX jest w stanie dostarczyc obraz lepszej jakosci ( o lepszych parametrach , jakimi opisuje sie jakosc obrazowania).

    Nie bardzo wiadomo co to jest "magia". Ale na podanych przykladach odnosze wrazenie, ze Gorny obraz jest bardziej " magiczny".
    Wynika to moim zdaniem nie z formatu a z optyki .
    Nawet nie wiem , ktore bylo robione ktorym aparatem.
    Zreszta w tej wielkosci porownywanie jakosci zdjec nie ma wiekszego sensu.
    Im mniejsze powiekszenie , tym roznice miedzy zdjeciami coraz mniejsze.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez driver911 Zobacz posta
    Co myślicie?, kupiony w listopadzie 2017, przebieg 10k, cena wydaje się być korzystną, co pytacie przy kupinie takiej używki?, niestety jeśli zdecydowałbym się na taki zakup to tylko wysyłka.
    https://www.olx.pl/oferta/idealny-st...tml#0e3dd383a9
    Sprzęt na gwarancji, przebieg znikomy, cena 3000zł do negocjacji - coś tanio, uważałbym z zakupem.
    Podany jest nr seryjny, zadzwoń do serwisu i zapytaj się czy był u nich i w jakim celu - powiedzą Ci.

  8. #18

    Domyślnie

    No chyba zrezygnuje z tej aukcji, będę polawal na coś innego ?. Póki co kupię 85 1.8 z cachback

  9. #19

    Domyślnie

    Dlaczego tak szybko rezygnujesz? Dzwoniłeś do serwisu?
    Może wszystko jest w porządku? Może walnął się z przebiegiem i jest 107080, albo chce szybko sprzedać bo kupuje wyższy model.
    Zadzwoń do gościa popytaj dlaczego sprzedaje, czy nie upadł, czy są jakieś problemy itd itp. (podczas rozmowy można wyczuć czy coś kręci).
    Poproś o rawa (świeżego) i o nowe fotki całego zestawu (na maila). Jak Ci napisze, że nie ma jak zrobić rawa bo sprzedał wszystkie obiektywy to podziękuj.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    1. Niuanse są ważne. jeśli nie - to dlaczego robisz Leikami z Summiluxai, a nie np. "zwykłą" optyką?
    2. Każcie mi coś udowodnić to to udowodnię Np. że na DX można uzyskać spory bokeh. Ustawię przedni plan (ostry) blisko, a drugi plan bardzo daleko. Jak coś jest tak bardzo rozmyte to staje się podobniejsze do innego mocno rozmytego. Co pokazałeś właśnie na tych 2 zdjęciach.
    Przewaga FX wychodzi w niefajnych sytuacjach, gdy fotografowany obiekt i tło są całkiem blisko siebie. To często spotykane w reportażu, gdzie nie możemy sobie za bardzo "poprzesuwać" w kadrze tego co fotografujemy.
    Jacek to nie jest tak, że chciałem cos udowodnić, daleki jestem od tego. Współczesne DXy (obiektywy i matryce) poszły mocno do przodu na przestrzeni ostanich 10 lat i myslę, że wielu z nas tego nie zauważa (wiem to po sobie). A teraz konkretniej 0.5m przed obiektem obraz ładnie rozmyty kolejne elementy są 1.5m za obiektem. ISO 1600, f2, ogniskowa 90mm. bokech - kremowy/maslany jak dla mnie (taki lubię). No i chyb źle nie jest.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	L1000252.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	14,97 MB
ID:	11312

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki czas wołania FP4 plus w D-76
    By digit in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-06-2014, 13:27
  2. Jaki oprócz D40(x) ma czas synchro 1/500 z lampą?
    By pppppp in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 10:36
  3. Czas na mnie- jaki monitor?? :D
    By emet_b in forum Komputery
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 12-09-2008, 12:57
  4. Tri-x wołany w D-76 1:3 jaki czas
    By Adams in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2006, 17:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •