Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Moje Modelki

  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie koniecznie wymagają wyostrzenia, nie przesadzajmy, jak dobry zestaw i dobrze złapana ostrość to po co wyostrzać
    Sigma na miejsce Nikkora da ci sporego kopa pod warunkiem że będziesz potrafił to wykorzystać, sigma jest świetna, światło f/2.8 daje nowe możliwości, no i ostrość zwłaszcza na 50mm jest super, a to pod portret jak wyżej wklejone zdjęcia strzał w dziesiątkę.

  2. #12

    Domyślnie

    Jak dajesz foty do netu 1024px z matrycy np 36Mpx to nie wyostrzasz na koniec przed publikacją ?
    A wracając do tematu - modelki autor ma, pozostaje trenować. Przy nauce mam wrażenie, ze im więcej klamotów tym więcej rozterek. Lepiej będzie na poczatek skupić się na tym co się ma. Trenowac kadry, szukac fajnego światła, obrabiac je w sensowny sposób. Jak juz dojdziemy do wprawy to spokojnie można się rozejrzec nad topieniem siana w kolejne obiektywy, lampy itp itd. Wszak to studnia bez dna

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    Jak juz dojdziemy do wprawy to spokojnie można się rozejrzec nad topieniem siana w kolejne obiektywy, lampy itp itd. Wszak to studnia bez dna
    Chodzi mi też o to, że czekam na zwrot €200 „Cashback” z zakupu D7200 i chciałbym to przeznaczyć na coś sensownego. I zastanawiam się czy dokupić N35mm f/1,8 czy może opchnąć obecny N18-140, dołożyć ten zwrot €200 i kupić S17-50 f2,8??
    Nie chciałbym żeby się kasa rozeszła.
    A wracając do fotek, to zdaje sobie sprawę że dużo czasu potrzeba na trening i żeby się jakoś ogarnąć w tym wszystkim






    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    Jak dajesz foty do netu 1024px z matrycy np 36Mpx to nie wyostrzasz na koniec przed publikacją ?
    Nic dodatkowego nie robię.

  5. #15

    Domyślnie

    nie wiem czy nie lepiej zamiast 35/1.8 lepszym rozwiązaniem nie będzie chocby 50/1.4. Do portrecików córy będzie lepsza ogniskowa, fajne rozmycie, ostry słoik.

  6. #16

    Domyślnie

    Ok, ale czy 50 mm na DX nie będzie za duży? W sensie że 35mm nie będzie bardziej uniwersalne?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dla mnie 35mm to byle jaka ogniskowa na DX ale to moje zdanie, ani to portret ani szerokie, w pomieszczeniu i tak za wąsko, na pełnej klatce jest ok, brałbym 50mm ale wersje 1.8 bo ostra i szybka, przetestuj wcześniej ogniskową na swoim zoomie.

  8. #18

    Domyślnie

    Ok, czyli do takich fotek jak powyżej zdecydowanie lepiej 50mm?
    A co powiecie o S50mm f/1,4 ART?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #19
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    Sie nie martw szklarnią, zajmij sie kadrami, kolorami, światłem, emocjami, momentem.
    Przed publikacją w necie zdjęcia wymagaja wyostrzenia.
    Wiele osób na początku myśli że skoro zdjęcie im nie wychodzi to wina obiektywu. I dalej kupować nowe, a przecież to wina aparatu. Nie masz FX ? To jak chcesz robić dobre zdjęcie?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Żartuje oczywiście.

  10. #20

    Domyślnie Moje Modelki

    Ja nie zwalam winy na obiektyw czy aparat. Jesteśmy świadom własnych umiejętności i wiem że są słabe Traktuje to jako hobby i jak tylko czas pozwala, staram się trenować z aparatem w ręku. Dużo czytam i oglądam na YT, ale jeszcze duuuużo przede mną


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Moje "modelki"
    By Kulten in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-04-2018, 22:56
  2. Moje dwie małe modelki
    By vvilk in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 12:28
  3. [ Krajobraz ] Modelki
    By JaroPienza in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 17:01
  4. [ Krajobraz ] Moje modelki...
    By darek_d in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-10-2010, 10:26
  5. [ Makro ] Moje modelki
    By Bullter in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-10-2007, 08:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •