Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 53
  1. #41

    Domyślnie

    Zostaliśmy przy starych. Resztę jak trzeba robie 600d z 60 2.8 macro.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Zostaliśmy przy starych. Resztę jak trzeba robie 600d z 60 2.8 macro.
    Czyli zostaliście przy starych zdjęciach bo nowe uznaliście za zbyt kosztowne?

    Ok - czyli nic nie wiemy. Przede wszystkim tego na jakim mogły być poziomie. Może podasz link do tych zdjęć co są?

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #43

    Domyślnie

    Wracając do tematu, firma nie zarobiła (ta zewnętrzna). Ale na rynku już trochę byli więc cen też nie mieli z czapy i takie pewnie każdemu z podobną sytuacją (ilość produktów x ilość ujęć) sugerują. Boss pewnie szukałby dalej ale... dla jego syna wykonywałem zdjęcia portfeli i były wystarczająco dobre. Z magazynu przenieśli mnie na piętro gdzie mam małe studio i tam dłubie.

    A teraz moje doświadczenie ze ślubami vs produkty, wcześniej zrobiłem znajomym ślub matko... narzeczeńska-ślub-plener... trzy dni w "polu" chyba z 4K fotek w totalu i 500 funtów po 2 tyg post procesu po pracy, nie licząc znajomego który pomagał i dźwigał klamoty.
    Produkty... jak robiłem chłopakowi te portfele wstąpiłem do sklepu z antykami żeby na ich stołach parę fotek trzasnąć, w podzięce zostawiłem im parę ich produktów i wolną rękę co zrobią ze zdjęciami. Leci czwarty rok jak robię dla tej firmy zdjęcia. Cen nie podnosiłem od jakoś dwóch lat 15funtów/przedmiot, dla mnie to cena ok. Artyzmu nie ma, jest kanapa mają zdjęcie kanapy itd. Do Wujota startu nie mam, ale w sumie od paru lat żyję tylko ze zdjęć. W Polsce by to nie przeszło, poziom zapewne za niski, z resztą 15zeta za packshoot'a to też średnia cena... Ale jak ktoś ma ochotę i chęci to ogień.
    To są nowe które aktualnie robie. Starsze były gorsze

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stare.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	11395
    Ostatnio edytowane przez Zdebik ; 08-07-2018 o 20:25

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Wracając do tematu, firma nie zarobiła (ta zewnętrzna). Ale na rynku już trochę byli więc cen też nie mieli z czapy i takie pewnie każdemu z podobną sytuacją (ilość produktów x ilość ujęć) sugerują. Boss pewnie szukałby dalej ale... dla jego syna wykonywałem zdjęcia portfeli i były wystarczająco dobre. Z magazynu przenieśli mnie na piętro gdzie mam małe studio i tam dłubie.

    A teraz moje doświadczenie ze ślubami vs produkty, wcześniej zrobiłem znajomym ślub matko... narzeczeńska-ślub-plener... trzy dni w "polu" chyba z 4K fotek w totalu i 500 funtów po 2 tyg post procesu po pracy, nie licząc znajomego który pomagał i dźwigał klamoty.
    Produkty... jak robiłem chłopakowi te portfele wstąpiłem do sklepu z antykami żeby na ich stołach parę fotek trzasnąć, w podzięce zostawiłem im parę ich produktów i wolną rękę co zrobią ze zdjęciami. Leci czwarty rok jak robię dla tej firmy zdjęcia. Cen nie podnosiłem od jakoś dwóch lat 15funtów/przedmiot, dla mnie to cena ok. Artyzmu nie ma, jest kanapa mają zdjęcie kanapy itd. Do Wujota startu nie mam, ale w sumie od paru lat żyję tylko ze zdjęć. W Polsce by to nie przeszło, poziom zapewne za niski, z resztą 15zeta za packshoot'a to też średnia cena... Ale jak ktoś ma ochotę i chęci to ogień.
    To są nowe które aktualnie robie. Starsze były gorsze
    500 funtów za dwutygodniową pracę (plus stres i odpowiedzialność) kontra 15 za packshota to rzeczywiście nie ma porównania. I w takim ujęciu masz 100% racji, że to dużo łatwiejszy kawałek chleba. Na moją wiedzę w Polsce są stawki typu 10 zł. Z drugiej strony studio to też koszty więc całościowy rachunek jest inny jak przy ślubniakach. Ja w każdym razie już w 2004 roku uznałem, że nie ma przyszłości w fotografii katalogowej. A w ślubnej tym bardziej nie miałem ochoty się znaleźć, Szczerze podziwiam wszystkich uprawiających to poletko.

    Nie wiem na ile Cię interesuje ocena pokazanych zdjęć ale są naprawdę ok (dwa pierwsze). Większość tematów katalogowych jest nawet łatwiejsza do wykonania jak ta skóra. Oczywiście niektóre - jak choćby łyżki zaproponowane przez Piotra (dodam, że lustrzane a nie satynowe) - mogą być bardzo wymagające. Być może w takich tematach okazałoby się, że ta odrzucona firma jest warta swojej ceny. Nie mówię, że Ty byś sobie nie poradził. W każdym razie klient ma dobrą robotę a Ty kasę. I tak bardzo często się to odbywa. Bez stałego studia, z doskoku.

    I może jeszcze maleńka uwaga do zdjęć - jeśli na planie stawiasz torebkę na białym tle to masz zagubienie faktury od dołu. W tym pierwszym czarnym zdjęciu trochę mnie to drażni (ale wiem, że tylko mnie, bo nikt takich rzeczy nie widzi), Z drugiej strony przy cenie typu 10 zł budowanie planu gdzie nie będzie takiego mankamentu jest niezachęcające. Dlatego nie robię fot katalogowych za 10 zł. A ponieważ 50 zł (moje minimum) to "kosmos" więc nie muszę zbytnio się tym rodzajem fotografii zajmować.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 09-07-2018 o 00:46

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    zrobiłem znajomym ślub matko... narzeczeńska-ślub-plener... trzy dni w "polu" chyba z 4K fotek w totalu i 500 funtów po 2 tyg post procesu po pracy, nie licząc znajomego który pomagał i dźwigał klamoty.
    najwidoczniej za malo skasowales za slub i zrobiles za duzo zdjec
    15funtów/przedmiot
    15 funtow to jakies 70pln. przy czym sam twierdzisz ze to niedrogo i bez specjalnego modlenia sie (na przyklad nad postprocessingiem)
    w Polsce ceny za packshota u "mlodych ambitnych wchodzacych na rynek fotografow ze swiezo dostana dotacja" oscyluja w okolicach 3-7pln.
    A i w UK mozna spokojnie znalezc takich ktorzy zrobia zdjecie za funciaka.
    Oczywiscie po drugiej stronie jest rynek gdzie pozornie proste foto kosztuje kilkaset pln i wcale nie jest to wygorowana cena, bo swiadomy klient ma wymagania ale tez wie ze musi zaplacic za ich odpowiednia realizacje. Do tego dochodzi jeszcze powtarzalnosc, ktora jest na wage zlota.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    wiem, że tylko mnie, bo nikt takich rzeczy nie widzi)
    widzi widzi klasyka postwienia torebki na bialej pleksi ale jak sam napisales przy niskiej cenie i malej liczbie fot - nie ma sensu budowac planu
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #46
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Weźmy pod uwagę że jak zaczyna być drogo to wiele firm zleca wykonanie renderów bo sporo produktów do tego się nadaje, a materiał taki ma większe możliwości wykorzystania niż fotki.
    Druga sprawa to wiele firm chce mieć materiał 3D albo z ładna aranżacją, wkomponowaniem w coś itd, tu pole do popisu może mieć młody wilk na rynku

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Weźmy pod uwagę że jak zaczyna być drogo to wiele firm zleca wykonanie renderów bo sporo produktów do tego się nadaje, a materiał taki ma większe możliwości wykorzystania niż fotki.
    Druga sprawa to wiele firm chce mieć materiał 3D albo z ładna aranżacją, wkomponowaniem w coś itd, tu pole do popisu może mieć młody wilk na rynku
    Czasem produktu po prostu nie ma. Bo jeśli np. taki audiofilska kolumna ma x wzorów okleiny, y dodatków i występuje w podwersjach to producent musiałby mieć kilkaset przygotowanych modeli. Ale renderowanie dotyczy raczej bardziej wyszukanych lub dużych obiektów (ceramika w łazienkach, część mebli). Przy prostych produktach zdjęcia będą jeszcze długo tańsze.

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    I może jeszcze maleńka uwaga do zdjęć - jeśli na planie stawiasz torebkę na białym tle to masz zagubienie faktury od dołu. W tym pierwszym czarnym zdjęciu trochę mnie to drażni (ale wiem, że tylko mnie, bo nikt takich rzeczy nie widzi)
    Też mnie to wnerwia i podniesienie te 5cm nad stolik pomaga, ale czasem i tak już mam dużo problemów z odpowiednim ustawieniem tego całego galimatiasu. Staram się ile mogę odcinać refleksy polarem, a chłopcy i tak marudzą, że za wolno idzie więc zostawiam jak jest.

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    najwidoczniej za malo skasowales za slub i zrobiles za duzo zdjec
    Niestety żeby kasować więcej trzeba mieć za co, a skill cóż...

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Też mnie to wnerwia i podniesienie te 5cm nad stolik pomaga, ale czasem i tak już mam dużo problemów z odpowiednim ustawieniem tego całego galimatiasu.
    Stolika najprościej się pozbyć.

    Pozdro
    Wiesiek

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Przy prostych produktach zdjęcia będą jeszcze długo tańsze.
    mamy na forum praru "zdrajcow :P " od renderow i niektorzy robia to naprawde dobrze. biorac pod uwage ze masz mozliwosc dowolnego obrocenia produktu zamiast robienia nowego zdjecia, cena przestaje byc wygorowana


    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Niestety żeby kasować więcej trzeba mieć za co, a skill cóż...
    widzialem dziesiatki produkcji nawet komercyjnych gdzie stawka byla z kosmosu a skill pozostawial do zyczenia niemal wszystko
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw do makro i fotografii produktowej
    By driver_2002 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-10-2017, 16:57
  2. Domowe studio do fotografii produktowej
    By jaroslaw.b in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2017, 20:20
  3. Lampy do fotografii produktowej
    By przemek186 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-07-2015, 23:28
  4. Domowe studio do fotografii produktowej. Prośba o ocenę/zmianę.
    By JanoW in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 20:00
  5. Obiektyw do fotografii produktowej
    By gigawatt in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 22:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •