Cześć,

Obecnie fotografuję D90 głównie w połączeniu z Sigmą 8-16mm. Robię zdjęcia wnętrz, często niewielkich, ale z uwagi na to, że wszędzie są okna, to rozpiętość tonalna sceny jest taka, że bez braketingu ekspozycji najczęściej nie da rady. W D90 auto braketing EV mogę zrobić max w 3 klatkach -2/0/+2 EV, czyli rozpiętość max 4EV, co czasem okazuje się za mało, szczególne, gdy fotografuję w słoneczny dzień. Wiem, że mogę to robić ręcznie i wtedy zakres może być większy, ale nie oszukujmy się, sesja trwała by 2 razy dłużej, gdybym przy każdej klatce ustawiał ręcznie korektę EV. Poza tym robię też zdjęcia dzieci (swoich) i pewnie jakiś filmik czasem chciałbym nagrać.

W związku z powyższym wymyśliłem wymianę sprzętu na jeden z serii D7X00. Sprawdziłem, że D7100-D7500 mają max rozpiętość 12EV przy auto braketingu EV, co powinno wprowadzić "nową jakość" w tych zdjęciach nieruchomości Ale mam dylemat, którą z tych 3 puszek wybrać? Nie chcę przepłacać, na seriach i szybkostrzelności bardzo mi nie zależy, a jednocześnie chcę kolejny sprzęt, który posłuży długie lata (D90 mam od 2008 r. ) Co podpowiecie w tej sytuacji, D7100, D7200 czy D7500?