Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaka karta graficzna do Lightroom

    Cześć, poproszę o radę jaką kartę graficzną wybrać, aby Lightroom chodził bardziej light. Problem jest w przeglądaniu zdjęć, wczytywaniu podglądu. Podczas przerzucania zdjęć i dokonywania zmian muszę czekać parę sekund na ostry podgląd, co strasznie wydłuża pracę.

    Płyta główna MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600
    Procesor i5-4460 3.2 GHz
    RAM 16 GB
    1 dysk Samsung HD502HJ 500GB (tu zainstalowany Lightroom i trzymane są zdjęcia)
    2 dysk SSD 250GB Crucial - tu zainstalowany jest windows 10
    3 dysk SSD 500 GB Samsung (jeszcze go nie włączałam bo brakowało mi kabla, dzisiaj go uruchomię i tu przerzucę zdjęcia.

    Na którym dysku zainstalować Lightrooma? Jaką kartę graficzną kupić? 500 zł będzie ok, może wystarczy wydać mniej żeby Lightroom chodził płynnie?

    Chciałam taką kartę graficzną ale wyszła ze sprzedaży:
    https://www.x-kom.pl/p/336586-karta-...2gt-gddr5.html

    pozdrawiam!

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Karta nic ci nie da, to zegar procesora odgrywa największa rolę w ułomnym oprogramowaniu adobe, najlepiej żeby system Lr i materiał był na tym samym dysku SSD.

  3. #3

    Domyślnie

    Pomogło przeinstalowanie systemu i downdgrade z 10 na 7 oczywiście na ssd, zdjęcia i katalog Lightroom na drugim SSD. Nie wiem czy Lightrooma też da się zainstalować na SSD al enie na systemowym tylko tym drugim? Bo tak zrozumiałąm z innych wypowiedzi, żeby zainstalować LR na tym samym SSD gdzie są zdjęcia. Ale może coś źle skumałąm, bo nigdzie takiej opcji nie widziałam. w każdym razie w końcu mi nie muli podczas przeglądania i powiększania do 1:1

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Akurat win10 poprawia optymalizacje z dyskami i plikami, do tego masz pełne wsparcie w win10 na wiele lat, nie cofałbym się do win7.
    Dysk ten większy ssd na system i całe oprogramowanie plus aktualnie używane pliki/zdjęcia, magazynuj na zwykłym dysku.

  5. #5

    Domyślnie

    nie ma większego znaczenia gdzie lightroom jest zainstalowany, to nie gra, która musi ładować gigabajty tekstur. Ważne raczej gdzie lightroom trzyma cache z podglądu, a jest to (przynajmniej w v.6) obrazy/lightroom. W ustawieniach można zmienić rozmiar tego folderu (Edit -> catalog settings, file handling), ja mam 15gb i te 15gb lightroom zjadł.
    Jeśli system jest na SSD to i pewnie katalog użytkownika też, więc i cache lightrooma
    D7200 Samyang 16/2, N35, N70-300, szukam zooma

Podobne wątki

  1. Lightroom a dobra karta graficzna.
    By ensei_tankado in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2017, 13:47
  2. Jaka karta graficzna ?
    By danielo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 22:22
  3. Lightroom 5 a karta graficzna w laptopie
    By barszczo in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-08-2015, 11:29
  4. Karta graficzna ... jaka?
    By gALL in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-08-2008, 22:20
  5. Jaka karta graficzna?
    By till in forum Komputery
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-01-2008, 17:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •