Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie GPS tracker - jakich używacie, polecacie?

    Szukajka nie działa (u mnie) więc piszę nowy temat.
    GPS tracker - wymagania :
    - własne zasilanie - minimum 2 tygodnie pracy.
    - zapis pozycji (czas z satelity, wysokość) do pliku txt co minutę ( przez 2 tygodnie) najlepiej na mikro SD.
    - minimalne wymiary - tak aby włożyć do kieszeni kurtki i zapomnieć (na dwa tygodnie),
    - bez SIM, GPRS, SOS, itd. tylko zapis do pliku co minutę ( przez dwa tygodnie).

    Cel wiadomy - geotagowanie zdjęć, dokumentowanie trasy.

    Wiem, że są aplikacje na smartfony. Ale nie o to chodzi.
    Ma być małe, niezależne, niewyczuwalne w kieszeni i ma to rejestrować (co minutę przez dwa tygodnie) bez zonków że ... bateria padła.
    No i cena powiedzmy 20$ +-5.

    Macie coś takiego ?

  2. #2

    Domyślnie

    Dołączam się do pytania. Do wymagań dodałbym jeszcze możliwość eksportu trasy do plików GML, KML.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam Holux RCV-3000. To małe (mniej więcej pudełko do zapałek), bardzo proste urządzenie - ma tylko włącznik i diody sygnalizacyjne. Do tego dedykowana aplikacja (niestety - nie udało mi się wykryć czy zgrać danych żadnym z uniwersalnych programów), która umożliwia zapis trasy do KML i GPX (ten drugi bez problemu czytany np. przez Lightrooma). Może zapisywać punkty co dany interwał czasowy lub po zmianie pozycji o X metrów, da się też skonfigurować częstotliwość. Ładowane przez USB, bateria trzyma długo, ale nie wiem, czy da radę przez dwa tygodnie bez przerwy.

    Używam tego do geotagowania zdjęć w LR. Płaciłem rok temu ok. 180zł bodajże.

  4. #4

    Domyślnie

    Na aliexpress jest za 60$
    Piszą, że :
    Battery:Removable Li-Ion battery 850 mAh.
    Battery Life:20 hours

    To sporo prądu żre.
    Ostatnio edytowane przez vid3 ; 15-12-2015 o 10:15

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vid3 Zobacz posta
    - własne zasilanie - minimum 2 tygodnie pracy.
    Ma być małe, niezależne, niewyczuwalne w kieszeni i ma to rejestrować (co minutę przez dwa tygodnie) bez zonków że ... bateria padła.
    2 tygodnie? Skąd weźmiesz taką kieszeń?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    W poszukiwaniach niech Moc będzie z Tobą, przy takich wymaganiach przyda się każda pomoc

    Cytat Zamieszczone przez jacek dr Zobacz posta
    Też mam, to klon iBlue 747A+, nowe nie do dostania, chyba że jakieś leżaki gdzieś po magazynie. Używki za jakąś stówkę na Alledrogo są od czasu do czasu do wyhaczenia. Najnowsza wersja tego cuda to http://www.transystem.com.tw/product...4&sid=21&id=96
    Do obsługi używam http://www.bt747.org/ Trochę kaprysi od czasu do czasu, ale mnie pasuje.
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 15-12-2015 o 10:42
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  8. #8

    Domyślnie

    Ja właśnie chciałem PathFindera, ale nówek już od dawna nie ma, a używek nie było akurat na portalu aukcyjnym, kiedy tego potrzebowałem. Poza tym trochę przykre, że Pentagram się już w tamtym czasie do swojego produktu nie przyznawał (brak sterowników, oprogramowania i jakiegokolwiek wsparcia)...

  9. #9

    Domyślnie

    No, ale to nie ich produkt. Tylko brandowali, a że mamy taką "kulturę" tzw. producentów odnośnie supportu, to już inna sprawa. Na tronie prawdziwego producenta jest wszystko co potrzeba. Co do klonów to jeszcze Quartz je robi. Ceny nówek są jednak spore, a używki rzadko spotykane, tak jak P3106.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  10. #10

    Domyślnie

    Ja używam Sony gps-cs3ka. Małe toto, do kieszeni się mieści spokojnie. zasilane jest jedna baterią AA, czas pracy ok 12-20h. O tygodniu czy dwóch można zapomnieć. Czasami tez używam go jako futerału na kartę SD - ma slot do tagowania fotek na karcie, ale tylko zdjęć wykonanych Sony. Jak ktoś sobie życzy, mogę przesłać przykładowy plik z logiem. Aga, wyjęcie baterii nie powoduje skasowania plików.
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •