Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Moje boje z PLAY

    W kwietniu tego roku moja zona zawiesiła firmę. Mieliśmy na firmę trzy karty sim plus kartę do internetu. W związku z tym iż najpierw miałem dwie karty sim potem dobrałem trzecia kartę sim plus kartę do internetu. W kwietniu tego roku kartę do internetu oraz kartę sim przeniosłem do innego operatora bo kończyły się na nie umowy. Pozostałe dwie karty sim zostały w PLAY do sierpnia tego roku. W salonie gdzie robiłem te operacje konsultantka powiadomiła mnie że płacę za dwie karty sim 70 zł i mam dalej stan nielimitowany. W czerwcu spostrzegłem że na kartach sim nie mam internetu. Zadzwoniłem na infolinię i dowiedziałem się że przenosząc moją kartę do internetu jakoby zabieram wszystkie warunki z pozostałych dwóch kart jakie zostały w play. Tak więc tracę dostęp do internetu. Dziś znowu dowiedziałem się że oprócz tego że nie mam dostępu do internetu płacę za wszystkie połączenia poza play 019 g oraz za każdy sms i msms nie ważne czy w play czy poza. Dalej moja umowa nazywa się stan nie limitowany ale mam warunki skandaliczne na dzisiejsze czasy. Napisałem odwołanie ale zostało odrzucone poniewaz uzasadnioną ją w ten sposób że stan nielimitowany to w moim przypadku połączenia w sieci play za darmo a reszta usług jest płatna. Czy ktoś miał taki przypadek i jak się odwołać od takich warunków.

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz się skontaktować z rzecznikiem praw konsumenta i on powinien udzielić ci jakiś konkretnych informacji albo doradzić gdzie się z tym zgłosić.

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Tak też zrobię. Teraz własnie dodatkowo sprawdzam play 24 i moją obecną taryfe i mam oczywiście "RODZINA STAN NIELIMITOWANY" Co jest kłamstwem.

  4. #4

    Domyślnie

    Rób sreeny i zbieraj dowody. Bo mogą ci też później pozmieniać wszystko i udawać że tak było. Ja od 10 miesięcy walczę ze swoim pracodawcą o dyskryminacje w miejscu pracy. Takie kłamstwa mi nawpisywali że w szoku do dziś jestem. Po 10 miesiącach kompletnie zmienili narrację i teraz "robią wszystko abym wrócił do pracy" masakra jak ludzi się dziś traktuje przez korporacje i firmy. Więc walcz o swoje chociaż pewnie pociągnie ci się ta sprawa też swoje.

  5. #5

    Domyślnie

    Czekaj czekaj... bo czegoś tu nie rozumiem...

    Zacznijmy od tego - kiedy podpisana była umowa?

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mi tu wygląda że miałeś ofertę w pakiecie na całość, jak przeniosłeś część do innego operatora to nie masz już dobrych warunków na resztę, nie powinno się mieszać przed upływem umowy, w orange jest podobnie, do czasu jak mam wszystko u nich to płacę śmieszne pieniądze za nolimit bo 19,90zł ale jak bym zrezygnował z jednej ich usługi to tracę zniżkę pierwszą i mam 25zł, a jak jeszcze z jednej usługi to abonament wraca do wyjściowego 40zł.

  7. #7
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Umowa była podpisana ok 10 lat temu na dwa numery. Była to umowa dla firm bo mieliśmy firmę a konkretnie żona. Potem ok 6 lat temu dobrałem trzecią kartę sim dla córki i dodatkowo dodano mi kartę do internetu. Pierwsze dwie karty kończą się 1 sierpnia natomiast trzecia karta sim córki oraz karta do internetu skończyła się 7 czerwca. Z racji tej że nie mamy firmy nie mogliśmy przedłużyć umowy dla wszystkich kart na następny okres. Dlatego udaliśmy się z żoną do salonu gdzie żona przepisała wszystkie karty na mnie. To było w kwietniu. Mówiłem konsultantce że w czerwcu kończy się umowa na kartę sim córki oraz na internetową. I czy mogę w takim razie przenieść je do innego operatora. Powiedziała ze nie ma problemu. W takim razie cztery karty z żony z oferty dla firm przeszła na mnie na ofertę rodzina stan nielimitowany. Nota bene ta oferta jest na stronie. Gdy wygasły karty sim córki i internetowa w czerwcu na dwie pozostałe zaczęto mi liczyć opłaty tak jak pisałem. Z tego co się orientuję aby na dwie pozostałe karty nie płacić opłata za połączenia powinienem podpisać na dwa lata umowę kartę do internetu gdyż to jest karta główna. Wtedy w czerwcu wygasa karta sim córki w sierpniu dwie pozostałe a za dwa lata karta do internety jego mać. Czysty szantaż

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Mi tu wygląda że miałeś ofertę w pakiecie na całość, jak przeniosłeś część do innego operatora to nie masz już dobrych warunków na resztę, nie powinno się mieszać przed upływem umowy, .
    Ale ja nic nie mieszałem miałem cztery karty z tym że 10 lat najpier dwie a potem dobrałem znowu dwie. I tak było przez 6 lat. Te dwie karty naturalnie kończą umowę w czerwcu a dwie w sierpniu to niby jak miałem je zakończyć. Przejście do innego operatora nastąpiło po wygaśnięciu umowy na dwie karty. Nic nie kończyłem przed czasem wszystko zgodnie z umową. To teraz inne pytanie kiedy niby mogę przenieśc karty do innego operatora?

    A jeszcze jedno gdybym powiedział że zostawiam dwie karty a dwie proszę mi skasować bo mnie nie stać je opłacać nie mam dzieci poprostu już ich nie potrzebuje to też by mi naliczono takie drakońskie stawki za dwie pozostałe?

  8. #8

    Domyślnie

    koesh - dokładnie do tego zmierzałem.
    Mam tą samą ofertę co manfred dlatego mnie zdziwiło że przeniósł numery.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Podstawowe pytanie - a wypowiedziałeś umowę?

  9. #9
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Panowie ale ja nic nie mieszałem oferta obejmowała cztery karty z tym że dwie kończyły się w czerwcu a dwie w sierpniu. Jak przedłużałem umowy w play to im nie przeszkadzało że sa takie różnice. Dopiero im przeszkadza jak dwie karty likwiduję nie tyle likwiduję co ich nie przedłużam.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Oczywiście że wypowiedziałem bo tak to by mi przeszły na czas nieokreślony z abonamentem z kosmosu. Zresztą nie musisz wypowiadać umowy gfdy przenosisz karty sim do innego operatora karty przejdą dopiero jak wygaśnie umowa.
    Ostatnio edytowane przez manfred ; 15-06-2018 o 17:38

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak napisałem, zapewne miałeś dobre warunki na całość, wychodząc z częścią wskoczyłeś na normalne warunki u operatora.
    Umowę wypowiada w naszym imieniu operator, do którego przenosimy numer.

    Ja miałem super pakiet w orange kiedyś razem z TV, jak przedłużyłem umowę to TV znalazło się w nowym pakiecie ale zostały jakieś stare extra pakiety TV za 9zł, które bez tej poprzedniej oferty wskoczyły w cenę 49zł, musiałem osobiście udać się do salonu wypowiedzieć im umowę na ten dodatkowy pakiet TV.
    Trzeba uważać na wszelkie zapisy w umowach, jest masa zniżek, które po rozbiciu pakietu czy posiadanego stanu u operatora zmieniają się w kosmiczne ceny, nawet nieterminowa płatność potrafi wyzerować czasowo wszystkie zniżki.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Moje street boje:)
    By piotreksu in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 03:44
  2. Moje boje z ostrzeniem
    By krzysiekk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 12:43
  3. Moje boje z f65
    By kronos28 in forum Plenery i warsztaty rok 2006 (Zakopane, Mysłakowice, Krzywopłoty)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 18:13
  4. sb-r1 moje boje
    By panczo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-06-2007, 18:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •