Witam serdecznie.

Chciałem prosić o radę - potrzebuje założyć jakąś kamerkę, aby móc z dowolnego miejsca podejrzeć, co się tam dzieje.

Nie bardzo się na tym znam, ale z tego co rozumiem, zakup kamery IP (po wifi lub po kablu) + router na kartę sim umożliwiłyby mi to...
Czy dobrze kombinuje?

Pomieszczenie w którym miała by zostać zamontowana kamera jest bardzo niewielkie - więc nie martwię się o zasięg.
Jest to jeden większy pokój.
Router potrzebny mi jest z tego powodu, że w pomieszczeniu stoi też laptop, który w taj chwili łączy się z internetem poprzez kartę sim.

Czy moglibyście doradzić jakiś zestaw, abym siedząc w domu mógł sprawdzić co dzieje się w pracy "na żywo".
Nie potrzebny mi profesjonalny monitoring, który będzie nagrywał 24 godziny na dobę - potrzebny mi jest na 6 godzin dziennie.

Kolejne pytanie - prócz podglądu na żywo - czy do takiej kamery można włożyć kartę pamięci, aby nagrywała obraz bezpośrednio na nią?
I na ile godzin filmu (powiedzmy HD) starcza karta 32GB (tak w przybliżeniu, żebym wiedział jak często muszę ją kasować).

Widziałem ostatnio w necie film, gdzie ktoś zrobił sobie w firmie monitoring przy pomocy kamery Xiaomi i rozwiązanie to wydało mi się bardzo ciekawe, ale nie znam szczegółów jak to dokładnie działa.

Z góry dziękuję za pomoc.