Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Aparat do fotografowania dziecka

    Witam,
    Niedługo urodzi mi się syn i chciałbym kupić aparat, dzięki któremu będę mógł wykonać zdjęcia bez rozmycia.

    Posiadam Lumix Lx3, który świetnie sprawdzał się w fotografowaniu krajobrazów, jednak przy pierwszym dziecku dużo zdjęć było rozmytych. Może to kwestia ustawień z którymi nie mogłem sobie poradzić.

    Czy możecie doradzić jakiś niedrogi sprzęt to tego celu lub z jak ustawić lx3 aby wykonywał ostre zdjęcia?

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Domyślnie

    Zapewnij dużo światła to zdjęcia nie będą rozmyte.

    Mówimy o fotografowaniu dla fotografowania. Czy o uwiecznieniu różnych sytuacji? W drugim przypadku najlepiej sprawdza się smartfon. Bo jest.

  3. #3
    Ostatnio edytowane przez darekw1967r ; 15-06-2018 o 10:56 Powód: ...
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  4. #4

    Domyślnie

    Noworodek i błyskanie? Nie ten teges I po co?

    Canon 100d (nowy ciągle do dostania, circa 1200 pln jak dobrze poszukasz, 1450 pl od ręki w fotosoft) z obiektywem 50/1.8 STM (jakieś 450-500 pln). Jak synek podrośnie i zacznie się poruszać, to dokupisz sobie naleśnika 24mm/2.8 STM żeby było szerzej (kolejne 500-600 pln jesli dobrze pamiętam; ew. kit 18-55 jeśli wolisz zoomy). Z tym naleśnikiem zestaw jest bardzo poręczny.

    Ja używam takiego zestawu (100d + 24mm + 50mm) na co dzień do takiego celu, jaki Cię interesuje, i jestem więcej niż zadowolony.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Canon 100D, to w nikonie dużo lepszy D90 byłby.

  6. #6

    Talking

    No tak, to jasne, szczególnie nowy D90 na gwarancji i za 1200 pln...

    Nie namawiam do 100d. Natomiast mogę go polecić, bo mam taki, z takimi obiektywami jak piszę i używam go do takich zastosowań, jak pisze BoroT.

    @BoroT, pooglądaj sobie w necie zdjęcia wykonane 100d. Oczywiście możesz kupić aparat ze znacznie lepszą matrycą, autofocusem, balansem bieli. Jednak w 100d są one więcej niż wystarczające, a ten aparat możesz ciągle kupić jako nowy i na gwarancji i niedrogo. Jego dużą zaletą są też niewielkie rozmiary (wchodził do sprzedaży jako najmniejsza lustrzanka świata), szczególnie w połączeniu z naleśnikami. Za jakieś dwa lata, jak synek zacznie biegać za piłką, kupisz sobie bardzo dobry stabilizowany obiektyw canona EF-S 55-250mm (nowy bez problemu kupisz za 750 zł) i masz świetny zestaw. Oczywiście średnio się nada do gonienia króliczka - no ale to już inna sprawa.

    Tu masz recenzję 100D: https://kenrockwell.com/canon/rebel-sl1.htm

    Tu 50/18: https://kenrockwell.com/canon/lenses/50mm-f18-stm.htm

    Tu 24/2.8: https://kenrockwell.com/canon/lenses/24mm-f28-stm.htm
    Ostatnio edytowane przez sosnowy ; 16-06-2018 o 09:10

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale gdzie kupisz w legalnej dystrybucji w takiej cenie, ja widzę ceny bliskie 2000zł z kitem.
    Wolałbym brać teraz D3300/3400 z AF-P 18-55 w cenie 1800-2000zł + AF-P 70-300 VR bo w cashback wychodzi 560zł.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 16-06-2018 o 10:03

  8. #8

    Domyślnie

    A ja myślę że każdym aparatem będzie mieć rozmazane zdjęcia a to dlatego że autor nie ma bladego pojęcia o tym. Nie wie że to rozmycie to skutek zbyt długiego czasu naświetlania a jesli nawet wie to pytanie czy wie jak go skrócić (przysłona, ISO). Jeśli tego nie wie to nawet zakładając 50-tke jasną dalej będzie rozmazywał bo jak ma wpaśc na to żeby otworzyć go szerzej, albo żeby podnieśc ISO skoro nie ma bladego pojęcia o ustawieniach ( co sugeruje jakość pytania) . Pierwsze co bym poleci to lektura i opanowanie tak prostej zależności jak czas-przysłona-iso a potem wybieranie już świadomie sprzętu.
    Inaczej pomyśli że kupując zaproponowany sprzęt będzie miec ostre zdjęcia. Już widzę jak w połmroku w mieszkaniu robi fotkę lustrem na iSO 200, z domkniętą przysłoną do F8 i kurwuje że znowu rozmyte....
    Nie tędy droga panowie....

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Były zaproponowane lampy i nie po to żeby dziecku walić nimi po oczach tylko rozświetlić np sufit/ścianę i to nawet po to żeby pytający używał AUTO.
    Kupiłbym jakiegoś nikona w budżecie przewidzianym i do tego Viltrox JY-610N II TTL bo kosztuje poniżej 100zł, a lampa działa bardzo dobrze z automatyką ttl, można ustawić na sufit i jest malutka.

  10. #10

    Domyślnie

    @prof.Miodek
    Spokojnie, autor się tego nauczy. To nie jest fizyka jądrowa. A łatwiej mu się będzie uczyć robiąc zdjęcia, niż czytając fora.

    @koesh, a po co masz błyskać dzieciaczynie po suficie jak nie musisz?

    Oczywiście d3300 z kitem też będzie świetnym wyborem. Ale ja akurat go nie mam i nigdy nie miałem, w odróżnieniu od 100d, który mogę polecić, bo używam go na co dzień.

    Co do canona 100d, to jak widzę, w fotosofcie możesz kupić obecnie body od ręki za 1479,- (wcześniej napisałem że 1450, - sorewicz).

    Nie mówię, żeby nie brać kita (w canonie masz od ręki za 1879,- ze stabilizowanym IS STM 18-55), ale z pewnością kolega będzie potrzebował czegoś jaśniejszego na początek (jeśli będzie do znudzenia robił "portrety" we wnętrzach bez błyskania) i tu 50/1.8 (w każdym systemie) sprawdzi się doskonale. W nikonie jest też 35/1.8 (800 pln, vs 500 pln 50/1.8 canona), więc może to jest dobra opcja z d3300 na poczatek (+ 35mm jest szerzej, - "portret" jednak chyba lepiej 50 mm). Nie wiem, nie miałem. Na szczęście mam już te KOMPLETNIE NIEISTOTNE DYLEMATY jaki sprzęt/system za sobą.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17-04-2018, 11:13
  2. Prosty i tani aparat do fotografowania dziecka?
    By Satman in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-04-2015, 21:28
  3. Miejsce w domu do fotografowania dziecka/osoby dorosłej - portret
    By Ze[N] in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-01-2013, 11:21
  4. Jaki aparat wybrać do fotografowania gwiazd?
    By ewcia2210 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 16:01
  5. Aparat do fotografowania dokumentów do 500 zł
    By Davi in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 20:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •