Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie P900 nagrywanie wieczorem

    Witam wszystkich.Jestem nowy na forum i nowy w fotografii w ogóle
    Mam pytanie jak w temacie.Gdy nagrywam filmy w dzien P900 to wszystko w miare ok ale w nocy lub wieczorem na dworze to beznadzieja nic nie widac.
    Czy sa jakies ustawienia w aparacie? czy w ogóle wieczorem da sie nagrywac tym aparatem? czy cos musze dokupic?
    Pozdrawiam wszystkich
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 31-07-2018 o 13:48 Powód: pis.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma. To nie aparat do nagrywania filmów w ciemnicy. Za mała matryca i za ciemny obiektyw.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie ma. To nie aparat do nagrywania filmów w ciemnicy. Za mała matryca i za ciemny obiektyw.
    Dzieki za szybką odpowiedz.
    Czyli wieczorem nagrywanie nie wchodzi w rachube szkoda

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli już musisz nagrywać coś z wieczora to:
    1. Postaraj się, aby był to jaśniejszy kawałek wieczora (okolice zachodu słońca, a nie jak gwiazdy wyraźnie widać na niebie).
    2. Korzystaj z szerokiego kąta - wtedy będzie Tobie prościej utrzymać aparat "z ręki" + wtedy masz szerzej otwartą przysłonę, więc masz więcej światła na matrycy.
    3. Możesz też trzymać aparat na statywie - wprawdzie szumy pozostaną te same, ale unikniesz rozmazania wynikającego z poruszenia aparatem. No i mniej dynamiczne sceny mają większe szanse wyjść znośnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Już w innym temacie pisałem że p900 i p1000 to sie nadaje....to robienia zdjęc w południe i to też na średnim zoomie bo na koncu jakość smartfona to oczywiście gromy się sypały i kto mial racje ? tez aparat z pseudo matryca wielkości paznokcia i szkłem jak radziecka lornetka nie nadaje się do niczego innego taka prawda, chociaż w wątku o p1000 możesz poczytać jak jeden z użytkowników wychwala go pod niebiosa

  6. #6

    Domyślnie

    @aniol1201 tak dla jasności w świetle jednego wpisu, a z naszej korespondencji na PRV wiem, że jesteś świeżym użytkownikiem tego aparatu, nie przejmuj się stwierdzeniami typu "kompakt to szajs" itd. To całkiem dobry aparat jak na kompakta i o bardzo dużym potencjale. Nie jest prawdą, że nie nadaje się do robienia zdjęć na długim końcu ogniskowej albo w ciemności. Ze względu na "jasność" a raczej "ciemność" obiektywu na długim końcu ma zwyczajne wynikające z tego ograniczenia - ciemne szkła w lustrzankach także są i wiąże się to z ograniczeniami. Co do filmowania to akurat prawdą jest, że ten aparat średnio się do tego nadaje. Ja zasadniczo jestem przeciwnikiem filmowania aparatami, ale moje prywatne zdanie, którego nie narzucam nikomu. Nie jest prawdą jednak, że "ktoś" miał jakąś rację, którą tu próbuje wyłożyć, bo w kontekście filmowania dyskusja, na którą się powołuje, się nie toczyła. Tak tylko napisałem żebyś się nie zrażał. Niektórzy tak już mają, że hajtują dla zasady, bo dla nich "kompakt to szajs" - szkoda tylko, że to są "prawdy" powtarzane do znudzenia w obszarze dyskusji właśnie o kompaktach.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    @aniol1201 tak dla jasności w świetle jednego wpisu, a z naszej korespondencji na PRV wiem, że jesteś świeżym użytkownikiem tego aparatu, nie przejmuj się stwierdzeniami typu "kompakt to szajs" itd. To całkiem dobry aparat jak na kompakta i o bardzo dużym potencjale. Nie jest prawdą, że nie nadaje się do robienia zdjęć na długim końcu ogniskowej albo w ciemności. Ze względu na "jasność" a raczej "ciemność" obiektywu na długim końcu ma zwyczajne wynikające z tego ograniczenia - ciemne szkła w lustrzankach także są i wiąże się to z ograniczeniami. Co do filmowania to akurat prawdą jest, że ten aparat średnio się do tego nadaje. Ja zasadniczo jestem przeciwnikiem filmowania aparatami, ale moje prywatne zdanie, którego nie narzucam nikomu. Nie jest prawdą jednak, że "ktoś" miał jakąś rację, którą tu próbuje wyłożyć, bo w kontekście filmowania dyskusja, na którą się powołuje, się nie toczyła. Tak tylko napisałem żebyś się nie zrażał. Niektórzy tak już mają, że hajtują dla zasady, bo dla nich "kompakt to szajs" - szkoda tylko, że to są "prawdy" powtarzane do znudzenia w obszarze dyskusji właśnie o kompaktach.

    oczywiscie ze lustra z ciemnymi szkłami tez mają pewne ograniczenia ale przynajmniej sensowna matryca daje mozliwość podniesienia chociazby ISO i cieszyć się akceptowalnym obrazkiem czego w srednich juz warunkach z tego kopmpaktu przy iso 1600 nie uraczysz. Do tego optyka nawet ciemnego szkła jest nieco inna niz w kompakcie. Sample w sloneczny dzien przy iso 200 na końcówce porażają az strach pomyslec co by bylo w szarówce przy iso 1600....Widocznie mamy inna pojęcie akceptowalności bo dla mnie nawet w dzien od pewnej ogniskowej zdjęcia sa pokroju smartfona.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    @aniol1201 tak dla jasności w świetle jednego wpisu, a z naszej korespondencji na PRV wiem, że jesteś świeżym użytkownikiem tego aparatu, nie przejmuj się stwierdzeniami typu "kompakt to szajs" itd. To całkiem dobry aparat jak na kompakta i o bardzo dużym potencjale. Nie jest prawdą, że nie nadaje się do robienia zdjęć na długim końcu ogniskowej albo w ciemności. Ze względu na "jasność" a raczej "ciemność" obiektywu na długim końcu ma zwyczajne wynikające z tego ograniczenia - ciemne szkła w lustrzankach także są i wiąże się to z ograniczeniami. Co do filmowania to akurat prawdą jest, że ten aparat średnio się do tego nadaje. Ja zasadniczo jestem przeciwnikiem filmowania aparatami, ale moje prywatne zdanie, którego nie narzucam nikomu. Nie jest prawdą jednak, że "ktoś" miał jakąś rację, którą tu próbuje wyłożyć, bo w kontekście filmowania dyskusja, na którą się powołuje, się nie toczyła. Tak tylko napisałem żebyś się nie zrażał. Niektórzy tak już mają, że hajtują dla zasady, bo dla nich "kompakt to szajs" - szkoda tylko, że to są "prawdy" powtarzane do znudzenia w obszarze dyskusji właśnie o kompaktach.
    Ale to przecież jest szajs, który daje jakość gorszą od komórki, a Twoje zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.

  9. #9

    Domyślnie

    Widzę, że ktoś znalazł popleczników, zatem z Tobą @Zelber także polemiki podejmować nie będę, bo o ile chętnie dyskutuję merytorycznie o tyle nie zwykłem rozmawiać z osobami wyrażającymi się pretensjonalnie i protekcjonalnie wobec wszystkich mających czelność mieć inne zdanie niż oni. Człowiek zadał pytanie czy coś może zrobić a "niektórzy" potrafią odpisywać tylko w stylu "to szajs" zamiast normalnie wyjaśnić, ewentualnie coś poradzić co można zrobić danym sprzętem. I parę osób tak się właśnie zachowało. Szkoda, że dwie osoby potrafią tylko hejtować. I to nie tylko tu i nie tylko w sprawie kompaktów. Myślę, że moderator powinien zareagować jednak ponownie.
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prof.Miodek Zobacz posta
    dla mnie nawet w dzien od pewnej ogniskowej zdjęcia sa pokroju smartfona.
    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Ale to przecież jest szajs, który daje jakość gorszą od komórki, a Twoje zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.
    Może ktoś zamieściłby dla porównania parę fotek z komórki przy ogniskowej odp. 2000mm? Albo chociaż 500mm? Albo chociaż 300mm?
    Chętnie też obejrzę fotki z ogniskowej 2000mm z dowolnego innego aparatu.
    P900 nie mam, ale z tego aparatu znalazłem fotki z 2000mm w internecie. Z innych nie mogę znaleźć.
    Z chęcią porównam, piszę zupełnie serio.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aktualizacja P900
    By mopato in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-09-2020, 21:25
  2. P900 - jest !
    By wasilewk in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 30-07-2018, 18:15
  3. P900 WiFi
    By dzienniarz in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-02-2018, 08:22
  4. P900 makro
    By pazurok in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 29-01-2018, 09:40
  5. P900 i filtr IR
    By dziennikarz in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-07-2017, 09:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •