Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 55
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Osobiscie nie uznaje czegos takiego jak podmianka nieba. Bo przypatrujac sie dokladnie, bardzo czesto cos sie nie zgadza. Np kierunek rozchodzenia sie swiatla.
    ?

    .
    osobiste preferencje jakie uznajesz sa dla innych kompletnie bez znaczenia.


    nie wyobrazam sobie , bym napisal post , iz nalezy stosowac filtr , lub cos zrobic odpowiednio , dlatego , ze ja tak robie.
    nie jestes autorytetem.
    nie ma znaczenia dla innych jak robisz.

    zdjecia w tej formie obciazane sa ewidentnym bledem technicznym.
    jesli tego nie widzisz , to tym bardziej nie powinienes pisac co robisz , gdyz to oznacza , iz nalezy Twoich rad unikac.
    Dlaczego mialbym sie sugerowac czyimis radami , jesli ten ktos nie zdaje spobie sprawy z podstawowych bledow ?

    Raczej nalezaloby postepowac na odwrot niz to doradzasz - byc moze wowczas bylyby szansa na unikniecie tych bledow.


    Sa sytuacje , w ktorych polara zastapic sie nie da . Sa to sytuacje raczej rzadkie , glownie w fotografii technicznej.

    Wzrost kontrastu i nasycenie barw , jakie moze ( nie musi ) dac polar , mozna bez pdoblemu osiagnac w obrobce.
    Slabszy polar powoduje widoczny spaddek rozdzielczosci - szczegolnie na dlugich ogniskowych potrafi wrecz zrujnowac obraz.
    potrafi wprowadzic zafarb, a co najgorsze wymaga przedluzenie expozycji o dobre 2 - 3 EV . Odbywa sie to kosztem wydluzonego czasu naswietlenia , czyli spadku rozdzielczosci obrazowania- fotografujac z reki . Roznice sa widoczne , chyba ze sie robi zdjecia wielkosci 800 px. Ale wowczas wystarcza kazdy aparat , nawet komorka.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 12-06-2018 o 14:18

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    w tej formie zdjecia nie nadaja sie do publikacji-
    lubie te definitywne i bezsprzeczne werdykty w tym watku. co ktorys krytyk najlepiej wiedzacy jaka jest jedyna wlasciwa forma wykonywania zdjec i co wolno robic a czego nie. bez miejsca na polemike czy subiektywne opinie....

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    zadna tam poprawka - trzeba podmienic niebo
    istnieje 100 000 mozliwosci
    uoooo matko...

    mialbym prosbe...: prosze nie robic z moich zdjec 500px. dostatecznie duzo czegos takiego fruwa w internecie i jesli moge we wlasnym watku miec wybor, to chcialbym tutaj miec mozliwosc niewyplakiwac oczu.

    to zdjecie lepiej wyglada z zepsutym przez polara niebem, niz z niebem zupelnie z innej bajki niz reszta zdjecia (juz nad odbicie w wodzie sie nie bede znecal)...



    w zasadzie to mialem cicha nadzieje, ze pokazujac zdjecia czegos dowiem sie o tym jak odbierane jest swiatlo i miejsce (nie moja zasluga poniekad, bo jedynie czesciowo) i jak dobor ujecia, kompozycja, wykonanie. dowiedzialem sie, ze wykonanie nie kazdemu odpowiada, ale w tak bardzo waskim zakresie jak to, ze nierowna polaryzacja jest odbierana duzo negatywniej niz ja sam to mam. rozumiem, kwestia subiektywna, mnie jako autorowi mowiaca cos o tym jak reaguje jakas tam grupa w internecie (o roznych, niezawsze znanych umiejetnosciach oceny). poza tym watek dla mnie ma umiarkowana wartosc, bo skupia sie na obrobce, ktora mnie osobiscie bardzo malo interesuje. ciekawostka jest, ze normalnie w watkach, w ktorych pokazuje zdjecia, w ciagu trzech dni zbierze sie moze 200 klikniec i srednio 1/2 komentarza, tutaj juz jest prawie tysiac. nie wiem ile to mowi o samych zdjeciach, na pewno wiele mi mowi o ogladajacych. nastepnym razem sprobuje wrzucic cos takiego, to na pewno pobije rekordy ogladalnosci i aktywnosci tylko wartosci dodanej bedzie pewnie jeszcze mniej...


  3. #43

    Domyślnie

    Myślałem, że poziom absurdu został przekroczony ale teraz ktoś proponuje podmieniać niebo. Idźmy dalej po co się męczyć podmienicie od razu całe zdjęcie będzie szybciej i prościej. Wymiękam bo poziom głupot tego wątku zaczyna porażać.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    osobiste preferencje jakie uznajesz sa dla innych kompletnie bez znaczenia.
    Ale moge miec swoje preferencje?
    A juz sie boje zapytac, czy moge podzielic sie swoim zdaniem...

    Chcesz to "rob" sobie zdjecia gdzie oswietlenie na niebie, ma inny kierunek niz na podlodze.


    nie wyobrazam sobie , bym napisal post , iz nalezy stosowac filtr , lub cos zrobic odpowiednio , dlatego , ze ja tak robie.
    nie jestes autorytetem.
    nie ma znaczenia dla innych jak robisz.
    .
    Skad wiesz co dla innych ma znaczenie?
    Ani przez sekunde nie uwazalem sie za autorytet.
    Nie dopowiadaj sobie.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 12-06-2018 o 14:40
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #45

    Domyślnie

    to korzystajac z okazji, podkleilbym jeszcze dodatkowe zdjecia...

    8. Hallstatt w popoludniowym cieniu


    9. deszczowe Gossau


    10. Steyr


    11. przedburzowy widok na Stift Sankt Florian


    12. Spitz, w dolinie Wachau


    bonus

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Myślałem, że poziom absurdu został przekroczony ale teraz ktoś proponuje podmieniać niebo. Idźmy dalej po co się męczyć podmienicie od razu całe zdjęcie będzie szybciej i prościej. Wymiękam bo poziom głupot tego wątku zaczyna porażać.

    lepiej nie mysl , gdyz myslisz absurdalnie.
    swiatopoglad sprzed sredniowiecza.

    tutaj masz wyjasnienie co oznacza slowo "absurd"

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Absurd_(poj%C4%99cie)

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta

    9. deszczowe Gossau
    Chyba Gosau ?

    pozdro
    Wiesiek

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Chyba Gosau ?
    oczywiscie, masz racje. dzieki za sprostowanie!

  9. #49

    Domyślnie

    Wedlug mnie ostatnia wrzutka o niebo lepsza od pierwszej.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    Wedlug mnie ostatnia wrzutka o niebo lepsza od pierwszej.
    Z naciskiem na "niebo" (żarcik)
    10 wpadła mi w oko.
    Znowu pion, jakoś za dużo dołu.
    Może dlatego, że na monitorze w robocie mi się nie mieści ?

    p.s. Steyr, to takie traktory są, austriackie kiedyś. Teraz wiem, skąd pochodzą.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Dachstein
    By wolnyslimak in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 16:02
  2. Letnie klimaty
    By CathyNoo in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 20:36
  3. [ Krajobraz ] Letnie mgły ...
    By ostrytux in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 13:05
  4. [ Krajobraz ] Letnie wędrówki
    By Calme in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 21:46
  5. Letnie obrazki
    By andrzej_laskowski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-07-2009, 14:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •