Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Aplikacja portfolio na ipada do zdjęć i klipów wideo - jaka?

    Hej! Potrzebuję aplikacji na ipada która:

    - łączy się z PC przez wifi bez itunsa poprzez FTP - nie chce wgrywać zdjęć/filmow do biblioteki iphotos bo mi się tam taki bajzel zrobi że szkoda gadać... Niech apka ma swój katalog do którego przez FTP mogę wgrywać pliki do katalogów, tak jak aplikacje typu Phone Drive
    - odtwarza zarówno zdjęcia jak i filmy
    - ładnie i estetycznie wygląda

    Aplikacja ma służyć jako portfolio do pokazywania klientom zdjęć oraz teledysków/filmów. Chcę żeby schludnie wyglądała, chcę żeby prezentowała katalogi w formie zdjęcia (niech katalog ma nazwę a nad nią zdjęcie okładki katalogu), chcę żeby po wejściu w katalog można było widzieć listę plików wideo lub zdjęć, gdzie po tapnięciu w piewsze zdjęcie mogę je przeglądać jako galerię.

    Przykładowa apka:

    Problem z powyższą aplikacją jest taki, że po tapnięciu w pierwsze zdjęcie nie mogę przesunąć palcem i zobaczyć kolejne, muszę je pomniejszyć i kliknąć ręcznie w kolejne, a jak stworzę galerię to nie jest ona pełnoekranowa, więc marnuję przestrzeń ipada, apka nie odtwarza plików wideo, nie ma swojego katalogu dostępnego przez FTP. Ogólnie świetnie się nadaje jako portfolio grafika, bo można zrobić piękną prezentację projektu z opisami ale dla fotografa/filmowca - kompletnie się nie nadaje..

    Czego używacie? Coś polecicie?
    ;]

  2. #2

    Domyślnie

    Ale po co się ograniczasz do appki?

    Weź na tym FTP wygeneruj galerię i będziesz mógł przeglądać z każdej przeglądarki.

  3. #3

    Domyślnie

    To nie o to chodzi. Aplikacje takie jak Phone drive nie łączą się przez FTP z serwerem internetowym tylko przez FTP z komputerem w moim domu jeśli iPad i komputer są w tej samej sieci. Pozwala mi to na przesyłanie plików bardzo szybko na iPada z pominięciem iTunes czy iPhotos. Taki program ma swój katalog w systemie i wszystko co do niego wrzucę znajduje się tylko w tym programie i nie robi mi bajzlu w zdjęciach czy wideo w systemowych aplikacjach.

    Mógłbym stworzyć internetową stronę — prezentację ale zdjęcia które chce zgrać na tablet mają po 4096 pikseli na dłuższym boku po to żeby na retinie były ostre przy powiększeniu razy dwa. Teledyski to prawie 200 mega szt. film ślubny będzie zajmował kilka gigabajtów. Nie chcę tego ładować ze strony za każdym razem jak spotkam się z klientem mój pakiet danych internetowych poleci w kosmos.

    Dlatego potrzebuje ładną aplikację do pokazywania portfolio czyli dużych zdjęć, teledysków i przykładowego filmu ślubnego nawet bez dostępu do Internetu czyli tak żeby wszystko było lokalnie w iPadzie.
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    Fajnie, że jest ten wątek, sam jestem ciekaw i chciałbym jakieś sensowne rozwiązanie

  5. #5

    Domyślnie

    No to nie ładuj Z sieci strony, tylko lokalnie z ipada.

    Wygeneruj statyczną galerię. Wrzuć ja na Ipada i już.

    Albo po prostu zsynchronizuj Katalog na Ipada i przeglądaj go przez systemową przeglądarkę grafiki - przecież chyba ma, to co chcesz. podgląd miniatur i przesuwanie palcem.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie istnieje chyba sposób aby ipad działał jako serwer tak, żeby wrzucić na niego pełną stronę www wraz ze zdjęciami/klipami i żeby to działało offline.

    Tak, mogę używać Photos app do pokazywania zdjęć i teledysków klientom. Mogę zsynchronizować katalog z ipadem. A gdybym chciał użyć do tego dedykowanej apki a nie systemowego Photos, aby to wyglądało jak na załączonym w 1 poście obrazku - da się? Ktoś z takiej apki korzysta?

    Po pierwsze - estetyka jest dla mnie ważna, dlatego chcę ładną apkę konkretnie do tego celu. Po drugie, ipad służy mi też do celów prywatnych. Nie chcę w rolce z aparatu mieć pierdyliarda zdjęć ślubnych, bo robię zdjęcia iphonem, biblioteka jest zsynchronizowana z icloud, ipad widzi zdjęcia od ręki, tam je obrabiam, a obrobione i przebrane widzę od ręki na iphone, skąd je mogę przesłać do kogokolwiek lub wrzucić gdziekolwiek. Nie chcę tego mieszać ze zdjęciami ślubnymi.

    PS. Co byś mnie nie przekonywał dłużej do systemowego photos czy umieszczania strony na ipadzie offline - obecnie mam i używam Phone Drive. Spełnia wszystkie warunki poza wyglądem. To typowy explorator plików, a nie apka dla fotografa/filmowca. Jeśli takową znajdę było by miodnie.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 06-06-2018 o 19:04
    ;]

  7. #7

    Domyślnie

    Ipad nie musi działać jak serwer. Po prostu generujesz statyczną stronkę i wgrywasz ją wraz ze zdjeciami. TO chyba obsłuży?

    Jak masz też do użytku prywatnego, to utwórz osobne konto do pokazywania portfolio? ios to chyba umie, co?

  8. #8

    Domyślnie

    Jak się nazywa ta apka o której piszesz?
    Ja do prezentacji używam Apple tv podpiętego do telewizora a zdjęcia zapodaję z flickr aplikacji. Możesz sobie stworzyć specjalne foldery albo osobne konto do prezentacji.
    Tu masz appke która może mogłaby ci jakoś pomóc. Kiedyś pobrałem ale nigdy nie testowałem.
    https://itunes.apple.com/gb/app/wifi...380326191?mt=8

  9. #9

    Domyślnie

    Używam obecnie Phone Drive, apka działa jak pendrive wifi z ominięciem itunsa/iphotos. Mogę tam stworzyć drzewo katalogów, wrzucać zdjęcia, filmy. Znajduje się to tylko w tej aplikacji i nie robi mi bajzlu w systemowych zdjęciach/wideo. Przesyłam pliki przez wifi poprzez FTP. Ale ma kaszany wygląd, taki zwyczajny explorator plików więc nie ma co wymagać.

    Apka ze screena w pierwszym poście to Portafolio ale dla fotografa/filmowca się nie nadaje. Bardziej grafika.

    Krótko mówiąc szukam Phone Drive o wyglądzie estetycznym jak w Portafolio
    ;]

  10. #10

    Domyślnie

    W takim układzie opcja ze stroną offline wydaje się być najlepszym pomysłem bo masz w czym przebierać, chociaż też spory nakład pracy by cię czekał. Może ktoś coś ciekawszego zaproponuje bo też jestem zainteresowany

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaka głowica wideo do Manfrotto 055PROB ?
    By kosor in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 18:50
  2. D750 i appka dla iPada z nagrywaniem wideo
    By paparazzi89 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-06-2015, 20:00
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 10:45
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 23:47
  5. Wykorzystanie zdjęć w portfolio
    By Morgred in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-03-2010, 23:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •