Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 90

Wątek: Tyniec

  1. #11
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    A gdzie ja cokolwiek o plusach wspominałem?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniak666 Zobacz posta
    Po tego typu wtrętach "wybitnych' artystów wszelkiej maści zapatrzonych w czubek własnego nosa, tylu użytkowników stąd czmychnęło. Nie dziwota.
    Tak Andrzeju, masz rację w 100%. I ja też czmycham. Nie, nie dlatego, że moje ego zostało jakoś ukłute. Nie dlatego, że w jednej chwili zawalił mi się świat, w którym moje zdjęcia jawiły mi się jako coś ekskluzywnego i wyjątkowego. Ale dlatego, że mając niedługo pół stówki na karku i cały bagaż doświadczeń życiowych nie lubię być traktowany niepoważnie. Do większości komentarzy i ocen na forum podchodziłem i tak z dużym dystansem (wyobrażając sobie czasami co przeżywa ktoś, kto nie ma takiego dystansu i kto trzęsącą się ręką klika właśnie swoje kolejne zdjęcie do oceny nadstawiając od razu głowę na ciosy). Ale oczekiwałem ich ponieważ daleko mi do kolekcjonerstwa instagramowych serduszek czy zliczania setek opini pt. "bardzo ładne" na FB. Naprawdę wiele z opini o nielicznych przecież moich zdjęciach tutaj zagospodarowałem na swoim fotograficznym poletku. Nie raz i nie dwa siadałem na nowo do RAW-a i za chwilę okazywało się, że WOW! - kurde to działa. Opinie Twoje i... kilku/kikunastu jeszcze osób niosą za sobą jakiś przekaz, wartość do wykorzystania w przyszłosci. Widząc Twój ostatni post nawet się ucieszyłem, że podjęta została próba wskrzeszenia forum, które nawet ja jako dość młody stażem użytkownik postrzegam jako zamierające. Zamiar był zacny - ruszamy z postami, konstruktywna krytyka, wymiana uwag, młodzi widzą ruch - wstawiają kolejne posty, coś się dzieje. Jednak nie odważę się wskazać choćby jednej z początkujących osób, ba - nawet nie musi być początkująca, która po przeczytaniu tych wpisów zaryzykuje pokazanie się tutaj ze swoimi fotami.
    Całość (podkreślam- całość a nie te dzieisjsze wpisy pod Tyńcem) jest dla mnie mocno irytująca i stwarza u mnie właśnie poczucie dość lekceważącego traktowania mojej osoby. A zasady mam takie: nie podoba mi się TVPiS - nie oglądam telewizji od 2 lat, nie podoba mi się męczenie koni pod Morskim Okiem - wchodzę na nogach, irytuje mnie uczestnictwo w jakiejś grupie - opuszczam ją. Tyle. Pozdrawiam. Powodzenia w fotograficznym rzemiośle dla wszystkich a dla konstruktywnie krytykujących wielkie dzięki za wszelkie rady. Nadal będę Was podglądał gdzie indziej i czerpał natchnienia. Bo w wielu przypadkach jest z czego. Usunę konto ale za jakiś czas. Mam nadzieję, że kilka choć osób przeczyta te kilka słów. Narka...

  3. #13
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Widzisz Grzegorz to tylko wirtualny świat. Zawsze czytając opinie jak ta, będąca nazwijmy to "przedmiotem sporu" zastanawiam się czy delikwent byłby w stanie powiedzieć ją twarzą w twarz. Zza monitora, bezmyślnie klepiąc w klawiaturę, każdy czuje się supermocny. A w realu...?
    Prawdę powiedziawszy po wpisie kolegi??? @jurkaol też mi ochota reanimowania czegokolwiek uszła jakby...

  4. #14

    Domyślnie

    OK, ja też widzę te zachowania - ale czego się spodziewacie? Lub spodziewaliście? W innym wątku analfabeta na poważnie twierdzi, że do matury był najlepszy z polskiego, a inny na trzeźwo deklaruje się jako niezłomny obrońca, bo miał dobrą ocenę w liceum ze znajomości wojska (tak na marginesie, niezłomnych mam już też dość).

    I co, obrazić się? Pewnie, można - ale kto wtedy będzie górą? Nie lepiej spróbować olać ciepłą sraczką wpisy gości którzy albo nie wiedzą co piszą, albo się nie znają, albo są teoretykami internetowymi (dawniej mówiło się o takich per zwykły troll), albo osób, których zdania nie cenimy?

    W sumie dość łatwo jest powiedzieć - OK, mam dość chamówy, wypisuję się. Ale zapytam - masz miejsce, gdzie się wpisać ale żeby chamówy nie było? Jak masz, to podaj na priva, sam się wypiszę, ale przez sentyment z dawnych lat ciągle mam nadzieję, że jednak tutaj en gros, w swojej masie, merytorycznych dyskusji będzie więcej niż oszołomstwa... I wątki, które temu przeczą mam nadzieję będą coraz bardziej rzadkie.

    Reasumując - rozumiem rozgoryczenie (i nie mówię tego ot tak sobie, poważnie to rozumiem) - ale reakcji na to nie popieram. Reakcją nie jest odwrócenie się i dupą, tylko spróbowanie jakoś temu przeciwdziałać. Ja wciąż próbuję (a przynajmniej tak mi się wydaje), a że rezultaty wciąż nie tak zachęcające jakbym chciał?

    Może za mało mam pomocników? .
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15

    Domyślnie

    na żywo chyba bym rzekł podobnie żartobliwie, tu wcale nie chodzi o zasłanianie się monitorem. ja nie z takich. w krytyce dopuszczam i satyre, ironię i złośliwość, trochę brytyjski humor. @gremed nie chciałem Cię urazić, przykro mi, że tak mocno to odczules.

    nie wiem o co chodzi z reanimowaniem.
    a czy ktoś z profesjonalistów się wypowie na temat tych prac...?
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 04-06-2018 o 15:29

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    na żywo chyba bym rzekł podobnie żartobliwie, tu wcale nie chodzi o zasłanianie się monitorem. ja nie z takich. w krytyce dopuszczam i satyre, ironię i złośliwość, trochę brytyjski humor. @gremed nie chciałem Cię urazić, przykro mi, że tak mocno to odczules.

    nie wiem o co chodzi z reanimowaniem.
    a czy ktoś z profesjonalistów się wypowie na temat tych prac...?
    Paradoks polega na tym, że na żywo można komuś powiedzieć, że to "wizja po nieświeżych pierogach" a w internecie (czyli publicznie) zdecydowanie bardziej trzeba ważyć słowa.

    A co do zdjęć. Można byłoby się zastanowić jak to jest, że jedne ckliwe, przesłodzone obrazki umieszczane tutaj w dziale krajobraz budzą zachwyt a inne (np te) już nie. Kluczem są słowa: harmonia i wiarygodność. Nie wystarczy pokolorować nieba na żółto. Trzeba zastanowić się jak takie światło wpłynęłoby na pierwszy plan, jak na partie świateł a co pozostałoby w cieniach. Gdybyśmy na to popatrzyli malarsko to powiedzielibyśmy o zsynchronizowanej palecie kolorów. Tutaj mamy kompletny przypadek, każda partia jest z innej bajki. Stąd irytacja oglądających.

    pozdro
    Wiesiek

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Reasumując - rozumiem rozgoryczenie (i nie mówię tego ot tak sobie, poważnie to rozumiem) - ale reakcji na to nie popieram. Reakcją nie jest odwrócenie się i dupą, tylko spróbowanie jakoś temu przeciwdziałać. Ja wciąż próbuję (a przynajmniej tak mi się wydaje), a że rezultaty wciąż nie tak zachęcające jakbym chciał?

    Może za mało mam pomocników? .
    @2pompony to chyba nie rozgoryczenie. Rozgoryczenie to byłoby gdybym zaniósł tę pracę na konkurs, wcześniej wydał już wygrane pieniądze a został wykopany na zbity pysk już na portierni. Wstawiając tę pracę na FB widzę same och!, ach!, wow! Ale... Ja wiem, że to nie jest warte tych achów i ochów. Po prostu to widzę. Tylko jako niewykształcony w plastyce, malarstwie i szeroko pojętej sztuce mam problem ze sprecyzowaniem i ubraniem w słowa tego co mi się tutaj nie widzi. Twoje opinie były zawsze przeze mnie oczekiwane. "Wawel piękny ale baszta za bardzo świeci". Bingo! Patrzyłem w monitor z LR pół wieczora i baszta mi uciekła. Twoja uwaga, kilka kliknięć i jest. Jak dla mnie jedno lepszych moich zdjęć. To się nazywa krytyka, komentowanie, rzucanie cennych rad między słowami. Bo to też nie sztuka napisać "weź suwak z prawej, później z lewej, teraz ten z góry i masz ok". Lepiej jeśli autora naprowadzimy mniej bezpośrednio, coś zawsze z tego zostanie (a przynajmniej powinno).

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    nie chciałem Cię urazić, przykro mi, że tak mocno to odczules.
    Nie wyolbrzymiaj siły swoich wpisów. Jest milion innych rzeczy w życiu, które mogę mocno odczuć ale na pewno nie jet to komentarz na forum. Nie ma sprawy. Wszystko wyjaśniłem.

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Paradoks polega na tym, że na żywo można komuś powiedzieć, że to "wizja po nieświeżych pierogach" a w internecie (czyli publicznie) zdecydowanie bardziej trzeba ważyć słowa.

    A co do zdjęć. Można byłoby się zastanowić jak to jest, że jedne ckliwe, przesłodzone obrazki umieszczane tutaj w dziale krajobraz budzą zachwyt a inne (np te) już nie. Kluczem są słowa: harmonia i wiarygodność. Nie wystarczy pokolorować nieba na żółto. Trzeba zastanowić się jak takie światło wpłynęłoby na pierwszy plan, jak na partie świateł a co pozostałoby w cieniach. Gdybyśmy na to popatrzyli malarsko to powiedzielibyśmy o zsynchronizowanej palecie kolorów. Tutaj mamy kompletny przypadek, każda partia jest z innej bajki. Stąd irytacja oglądających.

    pozdro
    Wiesiek
    A teraz czytajcie kolegę @Wujot i uczcie się, czy to nie jest piękne? Dla mnie te 3 linijki to kopalnia wiedzy, dla kogoś kto tutaj zaglądnie i zrobi och! na zdjęcia, po przejściu na drugą stronę postu przeczyta to, wróci na pierwszą i pomyśli - "kurde, rzeczywiście, spieprzył to".
    I dopiero jeśli ktoś po takim jak ten wpisie słowach strzeli focha to można się zastanawiać nad jego wrażliwością i poziomem samokrytyki. Bo reakcje w postaci focha na większość wpisów to nie nadwrażliwość - to po prostu poczucie przyzwoitości i szanowanie samego siebie.

  8. #18

    Domyślnie

    Wujot trafił w sedno.., nie wiem co spowodowało w Twych kadrach tą dysharmonię kolorystyczną pomiędzy górą a dołem... Spieprzyłem kilka fot niedawno w Bieszczadach złej jakości szarą połówką..,być może o zbyt dużym gradiencie. efekt był podobny. Co do komentarzy.., to każdemu może się coś podobać lub nie, ale niech to będą uwagi merytorycznie uzasadnione. Zawsze odbierałem to forum jako miejsce o ogromnym potencjale edukacyjnym, myślę że warto je takim zachować. Pozdrawiam.

  9. #19

    Domyślnie

    Okej. Czy wersja druga poprawiona mniej kopie po oczach? Inny RAW. Nie chciałem mieć spaczonego spojrzenia na ten sam. Ale w sumie chwila prawie ta sama. Obróbka gdyby to jakoś zmierzyć całościowo to nie wiem czy połowa tej ze zdjęcia nr 2.

    P.S. Kulturalnie ale merytorycznie i szczerze proszę. Da się.

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gf150a.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,32 MB
ID:	10115

  10. #20

    Domyślnie

    to się kwalifikuje do tematu 'wizje po nieswiezych pierogach'.
    A ten strywializowany komentarz pozbawiony merytorycznej treści kwalifikuje się jedynie do nagrody Darwina.

    Drogi autorze niestety tym razem nie mogę pochwalić Twojej pracy, musisz wrócić do tych kadrów lub być może ponownie do tego miejsca i spróbować je pokazać np w stylu "Nad Nidą".

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Tyniec
    By vienko in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 22:38
  2. [ Krajobraz ] tyniec
    By bk2x in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 23:32
  3. [ Krajobraz ] Tyniec...
    By sirart in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 16:36
  4. [ Krajobraz ] Tyniec II
    By lukatom in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 14:17
  5. [ Architektura ] Tyniec
    By manio in forum Architektura
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-09-2006, 14:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •