Witam wszystkich.
Kiedyś bawiłem się analogami (ciemnia w łazience i te sprawy). Jeszcze niedawno miałem starą lustrzankę canona z kitem, którą podarowałem siostrzeńcowi dwa lata temu i zostałem z kompaktem. Postanowiłem zrobić sobie prezent na urodziny i kupić nową lustrzankę. Mój wybór padł na nikona. Moje zdjęcia to typowo zdjęcia rodzinne, jakieś wycieczki, krajobrazy, zdjęcia miasta nocą i imprezy domowe, hobbystycznie i tylko dla siebie. Przeznaczyłem na to powiedzmy około 10 tys. Nigdy nie zarobiłem ani złotówki na zdjęciach i nie zamierzam . Waham się pomiędzy d7200 a d 7500. Wybrałem takie obiektywy: sigma 17-50 f/2.8, sigma 10-20 f/3.5 (ew. tokina 11-20 f/2. i w razie czego AF-P NIKKOR 70-300mm f/4.5-5.6. Głównie zależy mi na dwóch pierwszych obiektywach. Moje pytanie tyczy się współpracy tych dwóch body z wymienionymi przeze mnie obiektywami. Które body współpracuje lepiej? I które body da mi lepszej jakości wydruki w formacie do wielkości A2? Znam główne plusy i minusy w/w i jedyne co mnie dotyczy to odchylany i dotykowy ekran (na plus). Mam jeszcze jedno pytanie. Mieszkam od 8 lat na Islandii i przyjeżdzam do Polski za półtora miesiąca na mięsiąc. Czy gdybym wybrał dwie sigmy to jest taka możliwość, żeby sklep przed zakupem wysłał te obiektywy z body do kalibracji przed zakupem? Wiem, że lepiej zapytać się w sklepie, ale może ktoś już coś takiego robił. I czy warto? Czy nie lepiej poczekać i samemu sprawdzić czy jest taka potrzeba. Dodatkowo tydzień po przylocie idę na wesele, w następnym tygodniu mam chrzciny swojego pierwszego wnuczka więc chciałbym już od razu mieć dobry zestaw a nie dopiero go sprawdzać na weselu i chrzcinach. Jestem też otwarty na nowe propozycje obiektywów czy też nawet body, jeśli to oczywiście ma sens w moim przypadku. Tysiąc czy dwa nie gra roli.
Pozdrawiam.