Cytat Zamieszczone przez ulfur Zobacz posta
Oczywiście myślałem też o S18-35 1.8 (+ N50 1.8 +S10-20 3,5) ale jest większa i brak w niej stabilizacji i dlatego nie wydaje mi się za dobra do krajobrazów z ręki czy jako spacer zoom po mieście. Może się mylę co do niej. I swojej ręki :P Może ktoś używa jej w ten sposób?
Ja używam ale nie "w ten sposób" Ale odezwałem się ponieważ uważam, że ten obiektyw jest warty rozważań. Mam tę sigmę (po zamianie z S17-50) i jestem mega-zadowolony. Do tego mam też Nikkora 50 1.8, który ją dobrze uzupełnia.
Robię głównie krajobrazy ze statywu więc problem stabilizacji nie istnieje. Ale... zdarzyło mi się robić coś tam również z ręki i nie zauważyłem niczego złego.
Ostrość robi wrażenie, jakość obrazka również. Jeśli rozważasz to nie porzucaj tej opcji za szybko. W dziale "krajobrazy" mój secik (Nad Nidą) sprzed kilku dni zrobiony tym szkłem.
Nie wiem co ja bym wybrał wiedząc jakie możliwości mam z tym co mam. Liczyłem ostatnio koszt tego w FX ale raczej tylko z ciekawości. I nie zapowada się na szybka przeprowadzkę. Jeśli startujesz z zakupem od zera to troszke inaczej wygląda. Ale niewątpliwie zgryz jest.