Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Minimalizm

  1. #1

    Domyślnie Minimalizm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	minimalizm.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	903,5 KB
ID:	9905

    Jak w odbiorze?

  2. #2

    Domyślnie

    W odbiorze woda i niebo mają inny odcień bieli.

  3. #3

    Domyślnie

    Od siebie dodam, ze to raczej slaby minimalizm a z fotografia ma wspolnego tyle, ze material wyjsciowy zrobiony byl aparatem. Slabo kolego i zdania nie zmienie w przypadku tego...

  4. #4

    Domyślnie

    Uzupełnię.., aby było bardziej merytorycznie, krytyczną ocenę wyrażoną przez Grewga77. Myślę, że do kompletnego fiaska brakuje tylko podziału kadru 50/50. Popatrz z dystansu na to co popełniłeś..,niebo - biała dziura, po diabła go aż tyle..,woda 90% jeden wielki przepał.., krzaczory - w cieniach, to z kolei czarne dziury.., generalnie prawdopodobnie poległeś na etapie naświetlania. Nie dostrzegam też pomysłu na to zdjęcie /nie mylić z fotografią, to zupełnie inna bajka/ .., kolor, kompozycja.., obróbka.., no chyba sam dostrzegasz braki. Cóż więc masz robić aby było lepiej?.. Na pewno nie zniechęcaj się, dużo czytaj o fotografowaniu, rób foty.., ale najpierw pomyśl zanim naciśniesz migawkę dlaczego to co widzisz chcesz utrwalić, i jak to najlepiej zrobić. Powodzenia Kolego.., pojaw się za jakiś czas z czymś ciekawszym. Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    A ja uwazam, ze gdybys poszukal innego obiektu, takiego punktu, przerobil zdjecie do cz/b i zrobil wlasnie podzial fiftififti, to bylaby to calkiem "gut foto". Warunek ciekawy obiekt.
    Nie zniechecaj sie.
    I jeszcze jedno, wypieprz te logo

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, że ktoś się w ogóle odezwał .
    Historia tego zdjęcia jest taka, że wykonałem to centralnie pod światło z przepaleniami, po prostu po przyjeździe nad jezioro na sesję.
    Ale zamiast usuwać pomyślałem, że pomieszam suwakami i zrobię tylko odbicie krzaków w wodzie. Mam nie wyrobione oko, bo mi się wydaję, że niebo i woda mają ten sam odcień .
    W każdym razie. Zdjecie nie zostało wykonane celowo z takim zamiarem i wrzuciłem, żeby sprawdzić jak odbiór. Kijowy, dziękuję .

  7. #7

    Domyślnie

    Zadam może ja Tobie pytanie, bo im dłużej tu zaglądam to mniej wiem
    W jakim celu powstałą ta fotografia, czy celem nadrzędnym było słowo "minimalizm' czy jednak fotografia ?
    co jest tematem przewodnim, zieleń, lina brzegowa czy być może podejście do obróbki ?
    Pytam poważnie, czym się kierowałeś ?
    Nikon i podróże ...


  8. #8

    Domyślnie

    Prześwietlone zdjęcie. Odbiór każdego prześwietlonego zdjęcia jest mało komfortowy.
    Ps Chyba punktowy pomiar światła na kszaczorach.
    Ps2 Zwiększenie kontrastu pchnęło zdjęcie jeszcze dalej w złym kierunku.
    Ostatnio edytowane przez FelTom ; 02-06-2018 o 10:15
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Niestety ale NIE. Minimalizm w fotografii jest jakby "narzedziem" za pomocą ktorego możemy pokazać coś zwykłego w fenomenalny i nieprzekadrowany sposób. Piszac "nieprzekadrowany" mam na myśli fakt, że przy wykonywaniu tego typu ujęcia koncentrujemy się bardziej na detalu lub pojedynczym elemencie krajobrazu tudzież architektury zmierzając do tego by efekt końcowy był maksymalnie prosty i pozbawiony jakichkolwiek aluzji, podtekstów oraz znaczeń ukrytych. Oczywiście nie zapominamy o elementarzu fotografii. I myśłe ze tak samo jak w przypadku kazdej fotografii bardzo wazny pozostaje sam tytul, ktory podpowie widzowi co tak naprawdę ogląda lub na co powinien zwrocić uwage - napisanie "minimalizm" moim zdaniem jest w pewnym stopniu lekceważeniem widowni.

Podobne wątki

  1. Minimalizm
    By Sapphiron in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2011, 22:40
  2. [ Krajobraz ] Minimalizm
    By Piotr Spek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-10-2010, 20:34
  3. [ Foto-żart ] Minimalizm ascetyczny
    By Boleczek in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 21:14
  4. [ Krajobraz ] Minimalizm?
    By KaeF in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-12-2009, 11:17
  5. [ Krajobraz ] mój minimalizm...
    By Piotr_ek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-01-2009, 16:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •