Jest już wątek o Nikonie d750 i Sony A7III.
Ja mam trochę inny dylemat.
Tak się składa , że jestem w miejscu gdzie mogę kupić w atrakcyjnej cenie korzystając z promocji, Nikona D850 w zestawie ze szkłami lub Sony A7RIII na tych samych warunkach choć w trochę innej konfiguracji jeśli chodzi o obiektywy.
Nie miałem do czynienia z żadnym z tych aparatów i ciężko mi się zdecydować. Mam w tej chwili D750 ale nie zainwestowałem na tyle ciężko w szkła aby stanowiło to jakąś większą przeszkodę.
Nie ukrywam , że A7RIII kusi mnie najbardziej funkcją wykrywania oka , rozmiarami , EVF i chyba większymi możliwościami filmowymi. Wiem , że jak założy się obiektywy to obydwa są podobnych rozmiarów patrząc z góry. Jednak samo body jest mniejsze i łatwiejsze do upakowania w plecaku. Na wygodę trzymania nie powinienem narzekać bo body jest chyba nie aż tak dużo mniejsze od D750 , z którym nie mam problemu. Jeśli chodzi o D850 mam świadomość tego , że body jest lepiej uszczelnione i stoi za nim bardzo wiele lat doświadczeń firmy , która od dawien dawna produkuje fantastyczny sprzęt fotograficzny cechujący się dużą niezawodnością pomimo jakichś tam drobnych wpadek. Z tego co poczytałem obydwa aparaty są świetne. Być może ktoś na forum miał lub ma do czynienia z tymi aparatami i jest w stanie w bardziej lub mniej obiektywny sposób doradzić lub podzielić się opinią lub doświadczeniem. Byłbym dalece wdzięcznym

Zestaw 1.

Sony A7RIII
Zeiss Batis 1.8/85 T OSS
Sony 100mm f2.8 STF GM
Sony FE 24-105/4G OSS

Zestaw 2.

Nikon D850
Nikon AF-S 105/1.4E ED
Nikon AF-S 70-200/2.8E FL ED VR

Obydwa zestawy w profilu bardziej portretowym. Mam już Tamrona 24-70/2.8 więc przy opcji 2 nie brakowałoby mi takiego uniwersalnego zoom.
Obydwa zestawy w bardzo podobnej, atrakcyjnej cenie ( różnica jakieś 150-200 USD , przy cenie całkowitej nie jest to dużo)