Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 71
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    No, ale jakie ma znaczenie co wybiera profesjonalista, który nam o tym nie powie i w dodatku tak jak sugerujesz wybierze opcję nie teoretycznie najlepsza, ale najszybsza i najłatwiejszą czyli zostanie tam gdzie jest? W ogóle nie neguję takiej postawy, ale to jest zupełnie inna sytuacja niż ta o której piszemy tu i w kilku innych wątkach. Tu się właśnie rozchodzi o to, że są opcje i ktoś się stara wybrać jego zdaniem najlepszą. Idę o zakład, że z naszych wypocin i tak się tego nie dowie, ale jednak jeśli ktoś ma alternatywy i chce skorzystać z prawa wyboru to nie zawsze najlepszą radą jest "siedź gdzie siedzisz".

    PS D850 jest nieprawdopodobnie uniwersalnym sprzętem z zastrzeżeniem, że nie do końca do video. Nie o to chodzi, że coś mu dolega, bo obrazek jest fajny, ale mimo wszystko Nikon nadal nie czuje klimatu. Mimo, że to Nikon ileś lat temu wprowadził na rynek pierwszą filmującą lustrzankę
    Dzięki , że sobie ktoś przypomniał

    Nie jest źle. Najbardziej konkretny i w temacie jest dla mnie wpis kolegi markB. Docelowym tematem posta było znalezienie kogoś kto spędził jakiś czas z D850 i Sony A7RIII. Pewnie nikt nie ma obu ale warto było spróbować:

  2. #42

    Domyślnie

    Cześć,
    Mam D850 od kilku miesięcy. W porównaniu do D800 dużo lepszy AF, FPS 4 vs 7 to przepaść, ale planuję zakup gripa, żeby mieć 9 FPS do sportu. Obrazek świetny, bez zarzutu. Aktualnie wg. mnie najlepszy na rynku. Różnica w wadze body: Sony vs Nikon raczej pomijalna, jeśli bierzemy pod uwagę wagę dłuższych szkieł. Nikon dobrze wyważony, Sony raczej średnio. Przewaga Sony w street foto z lekkim szkłem. Każdy wybór będzie dla Ciebie dobry. Ja stawiałbym na Nikona, szczególnie z tymi zacnymi szkłami, które wymieniłeś
    pzdr
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxtor Zobacz posta
    Cześć,
    Mam D850 od kilku miesięcy. W porównaniu do D800 dużo lepszy AF, FPS 4 vs 7 to przepaść, ale planuję zakup gripa, żeby mieć 9 FPS do sportu. Obrazek świetny, bez zarzutu. Aktualnie wg. mnie najlepszy na rynku. Różnica w wadze body: Sony vs Nikon raczej pomijalna, jeśli bierzemy pod uwagę wagę dłuższych szkieł. Nikon dobrze wyważony, Sony raczej średnio. Przewaga Sony w street foto z lekkim szkłem. Każdy wybór będzie dla Ciebie dobry. Ja stawiałbym na Nikona, szczególnie z tymi zacnymi szkłami, które wymieniłeś
    pzdr


    Dzięki wielkie. Wygląda na to , że najlepiej mieć chyba obydwa

    Szkła muszę dorwać swoja drogą. Taka okazja może się nie powtórzyć a nie miałem czegoś takiego na aparacie jeszcze.
    Ostatnio edytowane przez seawolf001 ; 31-05-2018 o 15:38

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    To raczej Ty nie zrozumiałeś o czym napisałem - kolega z jednej strony sam "pompuje" Sony (świetne parametry, konkurencyjna cena, i to nie tylko w tym miejscu), a z drugiej stwierdza, że o Sony nic wielkiego się nie pisze...
    Powiedziałbym, że po prostu stwierdził fakt a nie pompuje. Taki A7III wyszedł w tej samej cenie co na początku za 6DII czy nawet niższej niż sobie policzono za D600. A parametry? Chyba jednak wszyscy się zgodzimy, że gdyby w tej cenie Canon albo Nikon pokazał sprzęt o takich samych parametrach to raczej byśmy nie narzekali A co do tego czy te parametry przekładają się na realny zysk w postaci zdjęć to już każdy musi sam sobie odpowiedzieć. Ten parametr jest w przeciwieństwie do ceny czy liczby punktów AFu trudno jest wyliczyć i porównać "obiektywnie".
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 31-05-2018 o 15:50

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seawolf001 Zobacz posta
    Dzięki wielkie. Wygląda na to , że najlepiej mieć chyba obydwa

    Szkła muszę dorwać swoja drogą. Taka okazja może się nie powtórzyć a nie miałem czegoś takiego na aparacie jeszcze.
    Pytanie. Jeśli kupuje się takie droższe szkła w sklepie autoryzowanego dealera to też trzeba się liczyć z tym , że poszczególne kopie będą się różniły jakościowo?
    Na co trzeba zwracać uwagę? Wziąć swoją puszkę i popstrykać jakieś próbne zdjęcia?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    To raczej Ty nie zrozumiałeś o czym napisałem - kolega z jednej strony sam "pompuje" Sony (świetne parametry, konkurencyjna cena, i to nie tylko w tym miejscu), a z drugiej stwierdza, że o Sony nic wielkiego się nie pisze. To jest sprzeczne.
    To napisanie tego jest wg Ciebie pompowaniem? Mam rozumieć, że wg Ciebie nie ma świetnych parametrów, cena nie jest konkurencyjna? Jeszcze raz apeluję, poczytaj sobie wątek o NIkonie D500 i zobaczysz co to znaczy pompowanie. Jak widzisz dobry człowieku sam posiadam Nikona (D750), którego wybrałem w sposób świadomy i przemyślany. Jaki miałbym interes, żeby pompować Sony?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez seawolf001 Zobacz posta
    Pytanie. Jeśli kupuje się takie droższe szkła w sklepie autoryzowanego dealera to też trzeba się liczyć z tym , że poszczególne kopie będą się różniły jakościowo?
    Na co trzeba zwracać uwagę? Wziąć swoją puszkę i popstrykać jakieś próbne zdjęcia?
    Jeżeli masz taką możliwość to oczywiście, że tak
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  7. #47

    Domyślnie

    D500 jest „napompowany”??? Koledze chyba dzisiejsze słońce zaszkodziło

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    D500 jest „napompowany”??? Koledze chyba dzisiejsze słońce zaszkodziło
    Nie D500, a wątek o nim. Pamiętam jak dziś tę genialną jakość obrazu, detaliczność porównywalną z D810, lepsze wysokie ISO niż w D810 i D750.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Nie D500, a wątek o nim. Pamiętam jak dziś tę genialną jakość obrazu, detaliczność porównywalną z D810, lepsze wysokie ISO niż w D810 i D750.
    Przecież do tej pory czasami na forum słychać, że d500 ma lepsze lub porównywalne pod tym względem do d750/d810

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Przecież do tej pory czasami na forum słychać, że d500 ma lepsze lub porównywalne pod tym względem do d750/d810
    Dokładnie. I to nie jest pompowanie, pompowaniem jest stwierdzenie, że Sony ma świetne parametry w konkurencyjnej cenie
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D850 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2074
    Ostatni post / autor: 18-04-2021, 14:58
  2. Bufor w Nikon D850 ( RAW )
    By pokos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-03-2018, 09:38
  3. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •