Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 71
  1. #21

    Domyślnie

    Porównań w necie jest całkiem dużo, np.: https://www.youtube.com/watch?v=QWWtTzkfPN0

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Porównań w necie jest całkiem dużo, np.: https://www.youtube.com/watch?v=QWWtTzkfPN0

    Ooo, to dowiedziałem się, że d850 trafia lepiej niż d5 ( w testach tego samego Pana) , miło
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Ooo, to dowiedziałem się, że d850 trafia lepiej niż d5 ( w testach tego samego Pana) , miło
    czyli:
    jeśli na ostatnim plenerze z d5 miałem 100% trafionych kadrów, robiąc w serii 12fps, to korzystając z D850 miałbym jeszcze więcej trafionych zdjęć ?
    Naprawdę ? pomimo tylku 7-9fpsów ?

    I jak tu wierzyć internetowi ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    czyli:
    jeśli na ostatnim plenerze z d5 miałem 100% trafionych kadrów, robiąc w serii 12fps, to korzystając z D850 miałbym jeszcze więcej trafionych zdjęć ?
    Naprawdę ? pomimo tylku 7-9fpsów ?

    I jak tu wierzyć internetowi ?
    Na to wychodzi Albo Pan testujący d850 tak oddał się testowi, że zapomniał iż chwilę wdześniej testował d5
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #25

    Domyślnie

    Po prostu ta pani dostosowała tempo biegu do wolniejszych puszek. Tak, żeby właściciele D850 poczuli się dowartościowani.

  6. #26
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    I do tego N35 1.4G albo N85 1.4G, różnica będzie na bank zauważalna A potem żal, że tyle kasy wydane puszkę, a tu mydło
    Sigma przestała robić ARTy do Nikona?

    Jest jeden aspekt, o którym nikt nie napisał.
    Nikon jakoś tak ostatnio z półki wyższej wypuszcza nastepcę co 4 lata. I tyle się można cieszyć ostatnim modelem body. Kupisz A7 to za chwilę będzie kolejny A7 (albo r, albo s) i to znacznie poprawiony. Trochę to wkurza jak po roku - dwóch jest lepsze body.

  7. #27

    Domyślnie

    Jacku, te literki R i S w nomenklaturze Sony coś jednak oznaczają. To nie jest takie S jak w przypadku jednocyfrowych Nikonów, ale oznacza to tyle, że jest to inny model z innym przeznaczeniem (S- video, R - wysoka rozdzielczość, bez literki - model podstawowy). Tak samo jak świadomy właściciel D5 prawdopodobnie nie cierpiał gdy pojawił się D850 tak i właściciel Sony A7S z jakimś tam numerkiem nie będzie płakał, że powstała nowa Rka. Bo to inne aparaty. A7III pojawił się 3,5 roku po A7 II, A7RIII 2,5 roku po A7R II, A7S II też ma już 2,5 roczku ale pewnie w tym lub w przyszłym roku pojawi się następca. A z tym, że to źle, że za szybko powstają nowsze, lepsze aparaty to serio przedziwny argument Wolniej znaczy lepiej, a jak już w ogóle przestaną wychodzić nowości to będzie idealnie, bo człowieka nie będzie korcić
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 31-05-2018 o 11:46

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sigma przestała robić ARTy do Nikona?

    Jest jeden aspekt, o którym nikt nie napisał.
    Nikon jakoś tak ostatnio z półki wyższej wypuszcza nastepcę co 4 lata. I tyle się można cieszyć ostatnim modelem body. Kupisz A7 to za chwilę będzie kolejny A7 (albo r, albo s) i to znacznie poprawiony. Trochę to wkurza jak po roku - dwóch jest lepsze body.
    Jeśli pierwszą serię A7 potraktować odrobinę eksperymentalnie (rlease 2013 pazdziernik), poprawione seria II 2014/15) to można powiedzieć, że wypusty są na podobnym poziomie, co 3,4 lata.

    A7III/35/55/85/135

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sigma przestała robić ARTy do Nikona?

    Jest jeden aspekt, o którym nikt nie napisał.
    Nikon jakoś tak ostatnio z półki wyższej wypuszcza nastepcę co 4 lata. I tyle się można cieszyć ostatnim modelem body. Kupisz A7 to za chwilę będzie kolejny A7 (albo r, albo s) i to znacznie poprawiony. Trochę to wkurza jak po roku - dwóch jest lepsze body.
    Poprzedni model Sony po upgrade przeważnie tanieje, zobacz za ile teraz można kupić A7rII a za ile Nikona D810.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  10. #30

    Domyślnie

    Takie moje gdybanie ( czyli tak zwane bździny filozoficzno- fotograficzne)
    Mam ku temu powody bo temat w tej chwili mnie interesuje i mam dylemat.

    Poniższe wypociny to tylko moje zdanie , z którym można się zgodzić lub nie. Można również je po prostu zignorować czyli potocznie mówiąc „olać”. Przyjmuję do wiadomości i szanuje wszystkie ewentualne komentarze.

    Bez wątpienia na rynku pojawiły się dwa bardzo ciekawe i zacne aparaty. Mowa o Sony A7III i A7RIII.
    Towarzyszy temu niesamowity „hype” oliwiony przez różnej maści youtuberów i podsycany przez euforycznie zachowujących się teoretycznych przyszłych posiadaczy. Zaczyna to trochę przypominać jakaś gorączkę. Marketingowo na pewno działa świetnie. Z tego co czytam potencjalnych nabywców jest coraz więcej. Bardzo dużo informacji o użytkownikach Canona , którzy sprzedają cały posiadany „gear” i rzucają się na Sony. Jeżeli ma się pragmatyczne podejście to jak się to wszystko czyta to naprawdę ciężko wyrobić sobie obiektywną opinię na ten temat nie mając do czynienia z aparatem. Na szczęście można znaleźć jakieś review , które wydają się mniej lub bardziej obiektywne. Pomagają opinie rzeczywistych posiadaczy sprzętu tu na forum. Czytając je widzę , że obydwa aparaty to świetny sprzęt i sam zastanawiam się czy nie stać się posiadaczem. Trochę powstrzymuje mnie przed tym świadomość , że to wszystko wygląda na nieco nakręcane „tampede” , w które rzuca się coraz więcej nakręconych uczestników tego galopu. W żaden sposób nie chce nikogo obrazić więc oczywiście trzeba odróżnić świadomych wyboru odbiorców , którzy wiedzą czego chcą od czasami nakręconych nie tylko rzeczywistymi potrzebami ale również zbiorowym (szaleństwem, histerią? – nie wiem czy to dobre słowo)

    Wybieram pomiędzy D850 i A7III lub A7RIII, Ponieważ A7III nie jest dostępny dla mnie, pozostaje mi A7RIII.
    Różnica pomiędzy review i opiniami , które czytam odnośnie powyżej wymienionych aparatów jest taka, że zdecydowanie bardziej trafiają do mnie opinie o d850. Może nie trafiają ale bardziej mnie „kupują”. Mam wrażenie , że są bardziej zrównoważone i pozbawione „hype” i gorączkowości . Tak jakby były pisane dla kogoś kto wie lub ma przeszłe doświadczenie z produktem i jest świadomy tego czego może się spodziewać. Uważam , że wszystkie trzy aparaty zasługują na zainteresowanie. Nie bardzo podoba mi się jedynie „gorączka i szaleństwo” , które temu towarzyszy. Dotyczy to przede wszystkim Sony. Aparaty prezentują się świetnie ale przy okazji jest jakieś przetasowanie i Gruby Rychu nie ma powodów do smutku a wręcz przeciwnie.
    Gdybym nie był nieco sfrustrowany tym ,że mój D750 nie zawsze trafia tam gdzie chce ( w dalszym ciągu zastanawiam się czy nie ma w tym częściowo mojego udziału) to chyba bym nie myślał o kupnie nowego.
    Wszystko inne mi w D750 odpowiada. Może poza filmowaniem. Mam Sony RX100M4 , taka zabawka a filmy robi świetne i odbywa się to w bardzo prosty sposób.
    Bez wątpienia coś się dzieje na rynku fotograficznym. Podobają mi się bezlustra bo jak podczepię tylko 35 to fajnie zmieści się w plecaku. Kusi eye focusing i EVF. Mój kolega kupił A7RIII i jest bardzo zadowolony. Napisał mi , że w życiu nie miał ostrzejszego szkła jak 24-70/2.8 GM. Napisał , że obrazek jest niezwykle detaliczny i nie ma żadnego problemu z ustawianiem ostrości. Eye focusing działa i chociaż on nie jest bardzo tym zainteresowany bo głownie zajmuje się widoczkami to jest tym mile zaskoczony. Fajnie się to czyta bo wiem jak się czuję gdy wrzucam zdjęcia na komputer i mam moim zdaniem trochę przydużą ilość zdjęć nieco rozmydlonych lub nie trafionych tam gdzie chciałem. Koledze mogę wierzyć. Ponieważ fotografia to jego jedyne hobby i nie szczędzi na nie środków był posiadaczem wielu aparatów i szkieł. Miał prawie wszystkie Nikony łącznie z jednocyfrowcami. Bardzo był zawiedziony D800 i przerzucił się na Canona dwa lub trzy lata temu. Jak zwykle stał się posiadaczem body i szkieł z górnej półki. Używa również Fuji , dwa tygodnie temu stał się posiadaczem A7RIII i zaczął wyprzedawać Canona. Piszę o tym bo to akurat jedyna osoba , którą znam i mam świadomość, że wybór jego w małym procencie uwarunkowany jest od syndromu posiadania sprzętu a bardziej na poszukiwaniu lepszych i sprawniejszych środków.
    Podał mi link do swojej galerii ,żebym mógł pooglądać zdjęcia z Sony A7RIII. Zdjęcia tematycznie nie interesują mnie za bardzo bo kolega od kilkunastu lat ( może być nawet kilkadziesiąt) fotografuje głównie pociągi. Oglądałem je. Są tam również zdjęcia zrobione Nikonem. Canonem i Fuji. Ponieważ ostatnie wykonywał Canonem i Sony mogłem sobie zobaczyć czego mogę się spodziewać. To tylko moje osobiste odczucie ale wydaje mi się , że obrazek bardziej podoba mi się z Canona. Oczywiście nie mam zamiaru mu tego opowiadać. Nie wiem czy coś w tym jest czy błądzę ale zdjęcia z Sony , które mi się podobały zrobione były obiektywami Canona .(kolega akurat czekał na GM od Sony).

    Wątek zacząłem od tego , że mam do wyboru kupno jednego lub drugiego zestawu.
    Tak sobie myślę , że bezlustra rzeczywiście zmieniają wygląd rynku fotograficznego.
    Producenci aparatów fotograficznych takich jak Nikon muszą sobie zdawać sprawę , że może się stać tak , że będą tracić potencjalnego lub rzeczywistego użytkownika na rzecz konkurencji, która proponuje inne rozwiązania.
    Wydaje mi się , że nie są durniami i wiedzą , że musza wziąć udział w tym biegu. Z racji tego myślę , że wystartują wcześniej czy później ze swoim bezlustrem chcąc podtrzymać swój status. (są nawet takie ploty). Wydaje mi się również , że musi to być bezlustro bardzo mocne w stosunku do konkurencji bo inaczej zamiast podtrzymać pozycje może ich to po prostu pogrążyć.
    Reasumując idę jutro na zakupy. Pobawię się A7RIII i D850. ( uważam , że oba są świetne) Zobaczę , który jest świetniejszy dla mnie. Wrócę z jednym z nich a może…..kupie tylko te dwa świetne szkła , które są w promocji podczepię pod D750 i dam sobie jeszcze jedna szansę czekając na mirror less od Nikona. Jeśli tak się stanie to mam nadzieję , że faktycznie Nikon zrobi jakąś przejściówkę i nie zostawi mnie na lodzie z dwoma nowymi dość kosztownymi szkłami.

    Nie chce mi się już więcej pisać bo nie sądzę żeby ktokolwiek dotrwał do tego miejsca o ile w ogóle ktokolwiek jeszcze otworzył tego posta. Jeżeli ktoś jednak tu zajrzał i wytrzymał to szacunek i gratulacje.W wyrazie uznania przy najbliżej okazji pełne szkło, niekoniecznie takie , które przykręca się do aparatu.

    Ahoj.
    Ostatnio edytowane przez seawolf001 ; 31-05-2018 o 12:36

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D850 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2074
    Ostatni post / autor: 18-04-2021, 14:58
  2. Bufor w Nikon D850 ( RAW )
    By pokos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-03-2018, 09:38
  3. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •