Witam i cześć,

Zapewne widząc taką treść tematu dostajecie już białej gorączki, bo po raz siódmy w tym tygodniu ktoś pyta o pierwszy swój aparat. Niestety, z tym samym problemem przychodzę tutaj i ja. Poszukujemy z dziewczyną aparatu od którego można by zacząć przygodę z fotografią. Nastawiłem się na aparaty firmy Nikon - pstrykałem kiedyś kilka razy zdjęcia aparatem tej marki i dość dobrze leżał w ręce. Budżet jaki chcemy przeznaczyć na całość to niestety tylko około 1200 złotych, dlatego w grę wchodzą tak naprawdę tylko używki .

No i tutaj zaczyna się problem typu, który model wybrać. Z tego co zdążyłem się zorientować, w tym budżecie wystarczy mi na serie 3xxx lub 5xxx. Czy którąś warto wybrać z jakiegoś powodu ? Czy totalny zielony amator odczuje jakąś duża róznicę pomiędzy modelami przykladowo 3100 a 3300 ? Lepiej zainwestować w lepszy body, czy lepiej kupic model niższy, ale dokupić jakiś lepszy obiektyw ?

Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi i wskazówki na co zwracać uwagi przy takim zakupie