Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    kawy nie slodze , ale mozna sprobowac poslodzic lyzeczka miodu najlepiej gryczanego.
    smakuje wybornie.
    pije z mlekiem , ponoc wiaze powstajacy w zaladku kwas w nadmiarze z powodu kawy, czyli mleko ma podobno korzystne dzialanie .

    ale czytam o zbytnim zakwaszeniu zoladka , podnoszeniu cisnienia , refuksie itd.

    wypilem te czwarta , ale od jutra odstawiam na pare miesiecy.

    ogolnie po wypiciu kawy odczuwam ogolna poprawe samopoczucia , poprawia sie Humor.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 25-05-2018 o 16:44

  2. #12

    Domyślnie

    Ja wiem z pewnego źródła-od lekarza. 4-5 kaw jeśli nie ma się problemów z sercem i ciśnieniem jest jak najbardziej bezpieczne. Oczywiście mowa o kawie z ekspresu a nie sztucznym zamienniku.
    D7200, D300, D2x Sigma 300 2.8f, nikkor 200-500 VR, Tokina 100-300 f4
    Masa analogów

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to jak już temat kawy to może rozszerzmy o to co tak dużo lub mało pijecie ?

    Ja ostatnio kosztuję takie ziarenka, delikatna praktycznie bez goryczy i kwasu, bardzo ciekawa czysta arabika czyli też z małą ilością kofeiny.


  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Riihikoski, Finlandia
    Posty
    101

    Domyślnie

    Nie wiem ile można wypić kawy. Dzisiaj 6 i jeszcze ze.2 może 3 przede mną. Tylko ja jedyneczkę sobie piję.

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  5. #15

    Domyślnie

    Zależy też jakich kaw, znam zawodników u któych w kawie musi stać łyżeczka

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    wypilem te czwarta , ale od jutra odstawiam na pare miesiecy.
    Tą czwartą, czy wszystkie cztery?

  6. #16

    Domyślnie

    Jakiś rok temu porzuciłem picie kawy na rzecz Yerba Mate - znacznie silniej energetyzująca (wyższa zawartość kofeiny) i nie wypłukuje organizmu z mikroelementów, a wręcz przeciwnie jest źródłem Magnezu i nie tylko - tylko ten smak ale można się przyzwyczaić

  7. #17

    Domyślnie

    kolega pil 15 parzonych w ciągu ok 9 godzin. tak przez 2 lata czy dłużej. zaczął mieć falowanie widoku i zaniki obrazu na ułamki sekund. okazało się, że to kumulowala się kofeina. inny miał podobnie kiedy zażywal apap extra czyli z kofeiną.
    ale to ekstrema.
    najzdrowsza kawa to gotowana, nie pobudza sztucznie, nie telepie, a daje energię. nie wypłukuje magnezu. ja taka sobie pyrkam z dodatkiem cynamonu i kardamonu, a będzie 4 łyżeczki kawy na małą filiżanke i takie coś mnie nie nosi.

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale przecież espresso jest optymalne pod względem małej zawartości niechcianych rzeczy, do tego możemy wybierać ziarenka spośród tysięcy rodzai i wybierać jakie na nas działają tak czy inaczej, najgorsza jest nasza zalewajka z śmieciowych tchibo itp german style coffe, kawa po turecku czyli z tygielka też może nas nieźle skopać.

  9. #19

    Domyślnie

    Popieram -Zahir-, kawa do yerby to jak meta do kolumbiany.
    Ostatnio edytowane przez Cosnek ; 28-05-2018 o 17:27

  10. #20

    Domyślnie

    "...za dawkę śmiertelną przyjmuje się 10 g kofeiny, czyli 83 filiżanki kawy naturalnej i 154 filiżanki kawy rozpuszczalnej."
    Podobno 400 mg dziennie nie wywołuje negatywnych skutków dla zdrowia.
    Z6II_14-30_28_28-75_40_45_105_100-400_TC2.0_DJI

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. komu można a komu nie można zrobić zdjęcia i czy można je publikować
    By _lilith_ in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 00:55
  2. Kiedy można a kiedy nie można ładować bateri do nikona D7000
    By agent in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 10:02
  3. przepraszam, czy można? bo ja mam taką kwestie, ale nie wiem czy można - ptaki
    By b202 in forum Plenery i warsztaty rok 2009 (Międzyzdroje, Karkonosze, Rewal, Zakopane)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 00:45
  4. Czy D200 można zrobić 100% ostre zdjęcie, czy nie można ?
    By Romik in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 20-09-2006, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •