Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Białoruś - wjazd z aparatem

    W niedzielę kolejny raz jadę na Białoruś ale tym razem chciałbym wziąć ze sobą aparat (wartość trochę większa niż 1500EUR). Wjazd autem, w drugą stronę lot z Mińska.
    Trzeba w ogóle zgłaszać, że się to ma ze sobą (ściemnić, że wartość mniejsza niż 1500 EUR)? Czy od razu wypisywać kwity do oclenia sprzętu? W sytuacji gdy celnik nie wyniucha sprzętu na granicy PL/BY to czy na odprawie w Mińsku się doczepią i bez kwitów się pożegnam ze sprzętem?

    Wątpliwości te zrodziły się u mnie jak ca. 2h straciłem ostatnim razem na granicy, gdy jeden Białorusin przede mną stał na czerwonym pasie po białoruskiej stronie i musiał wypisywać tonę kwitów z nr seryjnymi sprzętu foto.
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  2. #2

    Domyślnie

    Przy przekraczaniu granicy Polska>Białoruś poproś o kwit z nr. seryjnym z wartościowymi sprzętami- własnie po to by nie było możliwości podejrzenia nabycia sprzętu na Białorusi.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, dzięki za cynk. Zdaje się, że te kwity wypisywał Białorusin.

  4. #4

    Domyślnie

    Generalnie na tej granicy nigdy nic nie wiadomo. Jak celnikowi białoruskiemu spodoba się sprzęt, to możesz się z nim pożegnać. Kilka lat temu jechałem służbowo autokarem. Bałorusini na granicy stwierdzili, ze jest kradziony (autokar). Na prośbę o jakis dowód na to podejrzenie, powiedzieli, że w Interpolu jest informacja, ze ten autokar jest kradziony. Sprawdziliśmy to na policji i w Interpolu - nie było śladu takiej informacji. Odpowiedź białorusinów - w naszom intierpołu jest. Dyskusje trwały kilka godzin. Autokar został zarekwirowany, trzeba było z Polski ściągać drugi, żebyśmy mogli kontynuować podróż. Myśmy pojechali, a kierowca, jednocześnie właściciel autokaru, został z nim na granicy. Pilnował go przez miesiąc, podczas którego sprawa była wyjaśniana. Oczywiście wszystko było w porządku, ale pogranicznicy powiedzieli, że będzie mógł wyjechać za jakieś 2 tygodnie. Chyba, że zapłaci 200 euro.
    No ale aparat, to nie autokar

  5. #5

    Domyślnie

    Ja osobiście polecam przekraczanie granicy albo pociągiem (przejście Terespol - Brest) albo własnie samolotem (Mińsk).

    Mimo wszystko kwity lepiej wyrobić bo nie wiesz na kogo trafisz.

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Arsenał - wjazd główny
    By elix in forum Architektura
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-11-2009, 11:34
  2. [ Krajobraz ] Białoruś
    By majestickrk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 08:14
  3. [ Sport ] Polska : Białoruś - szczypiornistki w Gdyni
    By Boleczek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 09:28
  4. [ Sport ] 1. liga Wisła Płock - Tur Turek - wjazd od tyłu ;)
    By noise13 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-03-2009, 00:43
  5. Białoruś i moje dylematy
    By bayzell in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2008, 14:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •