Close

Strona 5 z 21 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 210

Wątek: P1000

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Oficjalnie? Najczęściej pojemnością lub ogólną wydajnością. Czy coś tam jeszcze gmerane, to już tylko N wie.
    Czyli o ile nie chipowanie to zwykła marketingowa ściema dla wydojenia ortodoksów gardzących zamiennikami

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    PS. Nie musisz wołać za każdym razem.
    Wołam celowo, bo wówczas masz powiadomienie

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Czyli o ile nie chipowanie to zwykła marketingowa ściema dla wydojenia ortodoksów gardzących zamiennikami
    Mów mi ortodoks. Mam same oryg aku.
    Jakoś nie mam zaufania do zamienników.

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Wołam celowo, bo wówczas masz powiadomienie
    No właśnie nie do końca.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Mów mi ortodoks. Mam same oryg aku.
    Jakoś nie mam zaufania do zamienników.
    Tak, jesteś w takim razie wzorcowym przykładem ortodoksa antyzamiennikowego Jak ktoś jest bogaty z domu to zawsze można jeszcze powiedzieć "a kto bogatemu zabroni" No ale poważnie to dobre zamienniki niczym nie odbiegają od oryginału. W P900 używam trzech sztuk zamienników poza oryginałem i wszystkie są rotowane tak aby pracować po równo. Dl starej lustrzanki też mam 2 dodatkowe zamienniki. Też bez różnicy. W obu wypadkach różnica jest tylko jedna. Zamiast 150-200 za sztukę, ja płaciłem po 25 Nawet gdyby były słabsze, krócej trzymały czy coś to za cenę jednej oryginalnej mam 8 zamienników Tak czy siak wychodzę na tym lepiej i użytkowo i finansowo.

    A czy w wypadku innych akcesoriów też jesteś ortodoksyjny czy jednak docenisz wyższość zamiennika pilota ML-L3 za 5 zeta nad oryginałem za 150?

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    No właśnie nie do końca.
    Ok, racja, to można wyłączyć. Ale tak czy inaczej nie wołając mam pewność, że powiadomienia nie ma a jak zawołam to jest szansa, że będzie

  4. #44

    Domyślnie

    Jestem ortodoksem tylko do aku.
    Raczej nie miałbym ochoty zostać z ręką w nocniku, jakby np aku który przed chwilą był, wg wskaźnika, prawie na full, nagle spowodował wyłączenie się aparatu, bo padł. Słyszałem o takich przypadkach.
    Może jeszcze ewentualnie jakby mnie na gripa naszło, to też oryg, choć pewnie używek szukał.
    Co do reszty, dopłacać za logo Nikona ani myślę.

    Co do powiadomień, to niby mam włączone, ale coś mi się przeglądarka z forum nie lubi, i nie dostaje.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Jestem ortodoksem tylko do aku.
    Raczej nie miałbym ochoty zostać z ręką w nocniku, jakby np aku który przed chwilą był, wg wskaźnika, prawie na full, nagle spowodował wyłączenie się aparatu, bo padł. Słyszałem o takich przypadkach.
    Nie chcę Cię martwić, ale każdy wyeksploatowany akumulator Ci się tak zachowa. Im lepszy tym bardziej znienacka Ja tak zawsze miałem z telefonami. Działał, działał a któregoś dnia nagle przy zwiększonym poborze czyli przy przychodzącym lub wychodzącym połączeniu ze wskazania full nagle down.

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Może jeszcze ewentualnie jakby mnie na gripa naszło, to też oryg, choć pewnie używek szukał.
    Ale że sam grip? A to czemu? Ludzie czasem do gripów potrafią wkładać różne akumulatory (a to akurat nie jest najlepszy pomysł - np. oryginał i dwa zamienniki ) a szaleńcy nawet kupują adaptery do AAA lub AA co samo w sobie nie jest takie głupie, ale też najczęściej jeden w zestawie to oryginalny Nikona a to już jest autentyczne szaleństwo


    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Co do reszty, dopłacać za logo Nikona ani myślę.
    Mój zamiennik pilota ma logo z tym, że przed nim jest napisane FOR Nie zamawiałem takiego celowo. Taki przyszedł. Na ali był oemowy, bez jakiegokolwiek nadruku.


    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Co do powiadomień, to niby mam włączone, ale coś mi się przeglądarka z forum nie lubi, i nie dostaje.
    Czyli dobrze robiłem, że wołałem Ty po prost jesteś w ogonie Gaussa.

  6. #46

    Domyślnie

    Nie chce mi się z cytatami bawić, więc po kolei.
    -wyeksploatowany, zgoda. Ja mówię o przypadkach, w których zamiennik miał ~0,5roku. Poczytaj tu na forum o zamienniku en-el15. A właśnie 15 używam.
    -oryg grip z oryg aku. Wiadomo. Chodzi mi o przypadki typu zjadanie akumulatora przez noc, czy zawiechach puszki.
    -kojarzę te piloty. Pełno tego wszędzie. Co ciekawe są też z logiem S, C i P. I tym małym "for".
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #47

    Domyślnie

    No to ja też po kolei

    Czytałem te spory radykałów z liberałami Bo inaczej się tego nie da nazwać. Polecam dobre zamienniki i tyle.

    Co do gripa - w zasadzie tak samo jak z aku..... ja bym się nie przejmował

    O pilotach wiem

    Natomiast powiem Ci jeszcze jedno. Do P900 w pudełku nie było odrębnej ładowarki tylko zasilacz z kablem USB do ładowania z poziomu telefonu. Kupiłem więc zewnętrzną ładowarkę za 2 dychy. Ona ładuje mi nieco ponad 8h. Aparat ponad połowę krócej. Oryginalna ładowarka jeszcze szybciej. Zgadnij, która pozwala na zachowanie korzystniejszych warunków ładowania Tak, owszem, tani zamiennik Swoją szosą może te zamienniki ładowane brutalnie w aparatach albo oryginalnych ładowarkach tak padają a oryginały nie. To możliwe i to może też tłumaczyć te legendy z forum

  8. #48

    Domyślnie

    Wyobraź sobie, że jesteś na zleceniu. Albo nawet focisz pierwsze kroki swojego dziecka. I nagle aparat pada/zawiesza się na amen. Problem ustępuje po odłączeniu zamiennika gripa. Bądź szczery. Nie pieprznąłbyś nim o ścianę?

    Co do ładowarki. Pewnie bym w takim wypadku kupił ten zamiennik. Bo nie ryzykuje że mi aparat na który trochę kasy odkładałem szlag trafi. Co najwyżej aku padnie.

    Ale to wątek o P1000 nie o zamiennikach.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Wyobraź sobie, że jesteś na zleceniu. Albo nawet focisz pierwsze kroki swojego dziecka. I nagle aparat pada/zawiesza się na amen. Problem ustępuje po odłączeniu zamiennika gripa. Bądź szczery. Nie pieprznąłbyś nim o ścianę?
    Nie pieprznąłbym, ale każdy akumulator kiedyś się wyczerpuje. W P900 masz tak realnie bardzo krótki czas pomiędzy pierwszym znakiem wyczerpywanie się a końcem energii. Na oryginalnym i na zamienniku. Natomiast po to mam 3 dodatkowe aby zawsze przynajmniej jeden był w kieszeni a reszta w torbie lub plecaku

    A dla jasności, focę półzawodowo.

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Co do ładowarki. Pewnie bym w takim wypadku kupił ten zamiennik. Bo nie ryzykuje że mi aparat na który trochę kasy odkładałem szlag trafi. Co najwyżej aku padnie.
    Może wybuchnąć lub się zapalić Historia zna takie przypadki ale obawiam się, że więcej takich zdarzeń było z udziałem oryginalnych ładowarek i akumulatorów niż w przypadku zamienników Przynajmniej tak z obserwacji wnoszę. Nawet w słynnym samolocie na prąd tak było

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Ale to wątek o P1000 nie o zamiennikach.
    Tak, owszem i łącząc te tematy nadmienię ponownie, bo to gdzieś zginęło, w P1000 nie ma detektorów IR z tego co na zdjęciach widziałem. Nie można dokupić już pilota za pińć złotych tylko trzeba kupić pilota BT pewnie za cenę nerki (w zestawie ma nie być a na chwilę obecną cena nie jest podana). No i właśnie - jak myślisz, kiedy pojawią się pierwsze zamienniki?

  10. #50

    Domyślnie

    Klikałeś w ten link:
    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Pewnie faktycznie nie ma, skoro N razem z P1000 zaprezentował pilota na BT.
    49,95$.
    A co do zamienników, to pewnie miesiąc max.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 5 z 21 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tablet - Samsung P1000
    By d50kid in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 12:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •