Close

Strona 4 z 21 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 210

Wątek: P1000

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    względnie ktoś celowo chciał wprowadzić klimat zdjęcia zmiękczonego (...) tylko artyście nie wyszło jak wyjść miało tylko wyszło jak widać
    A może po prostu nie doceniamy geniuszu artysty wizjonera?

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    A przysłona na długim końcu jest f/8, jak to już zresztą się tu przewinęło.
    Też już do tego @OjTam dotarłem. Ciemniutko.

    Nawiasem mówiąc warto oglądnąć ten film
    https://www.youtube.com/watch?v=TU53QJZMQSk

    W pigułce najważniejsze różnice między P900 a P1000. Widać, że sporo zostało bez zmian a to co się zmieniło nie wszystko poszło in plus

    - przysłona da długim końcu (ciekawe ile ma przy 2000mm)
    - nie ma ISO 12800
    - pokrycie kadru wizjera
    - NFC (to akurat dobrze, to jedyny brak jaki wyszedł następcy na plus)
    - akumulator - porażka
    - nie pokazany w filmie ale IMHO pewnik - brak sensora podczerwieni

    ciekawe co jeszcze wyjdzie w pracniu

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    - nie pokazany w filmie ale IMHO pewnik - brak sensora podczerwieni
    Masz na myśli ten od pilota? Pewnie faktycznie nie ma, skoro N razem z P1000 zaprezentował pilota na BT.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Wiesz @sl011
    Mimo, że te fotki z dziewczyną i koniem są mega tragiczne to nie można wykluczyć, że albo to była sprawa światła a ktoś przeoczył i wstawił, względnie ktoś celowo chciał wprowadzić klimat zdjęcia zmiękczonego (są takie filtry cyfrowe w P900 więc i pewnie w P1000 też są) tylko artyście nie wyszło jak wyjść miało tylko wyszło jak widać
    Jasne zacznijmy teorie spiskowe. Niestety obraz z większości kompaktów to ciapkowata akwarelowa breja bez detalu niewiele lepsza od tego co oferują smartfony. Przewaga tych aparatów to tylko możliwości obiektywu.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #35

    Domyślnie

    Twojej opinii generalnej @Borat1979 pozwolę sobie nie podzielać i jednocześnie deklaruję chęć nie wchodzenia w tę ścieżkę dyskucji.

  6. #36
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2018
    Miasto
    Białystok
    Posty
    35

    Domyślnie

    Zacznę od tego, że na p900 psioczą Ci, którzy nie potrafią go wykorzystać w trybie innym niż automatyczny lub scene i nie grzebali w jego ustawieniach w menu. Ma on drobne wady, ale ogólnie jest porządnym sprzętem. W czasach fotografii cyfrowej każde zdjęcie trzeba podawać obróbce. Wiec, czym by fotka nie została wykonana, to i tak należy ją podrasować.

    Teraz tak. Przejrzałem samles tego P1000 i powiem jedno. Część zdjęć jest robione na ISO 400 i przymkniętej przysłonie. P900 również w tym konfigu już pokazywał niedoskonałości. Mało tego, kilka zdjęć jest w rozdzielczości 16MPx waży poniżej 2,4 Mb. To jest żart a nie zdjęcia. Z EXIFa jasno wynika, że autor nie grzebał w ustawieniach aparatu, tylko skonfigurował ustawienia ekspozycji i strzelał zdjęcia, wykorzystując również programy automatyczne. Dokładnie taka sama sytuacja była z p900. Cykali zdjęcia bez porządnej konfiguracji i psioczyli, że zdjęcia są nieostre i zdegradowane patrząc na full size. Jeżeli chodzi o obiektyw, to niestety wad optycznych nie przeskoczymy. Fizyka w tym przypadku jest nieubłagana. Producenci teleskopów soczewkowych (refraktorów) mają duże problemy z zniwelowaniem wad optycznych, a co dopiero w obiektywach o tak krótkiej długości tubusa obiektywu. Jednak tragedii nie ma. Wykonuję nikonem p900 zdjęcia samolotów na wys. przelotowej i po obróbce wychodzi petarda, jak na kompakta. Sesja z okęcia również wyszła cudnie, porównywalnie z lustrzankami. Księżyc z p1000 wygląda całkiem, całkiem.

    Martwi mnie jedna rzecz. Mianowicie ten piękny pierścień na obiektywie mógł posłużyć do ręcznego, mechanicznego ustawiania ogniskowej obiektywu. Tak jak ma to miejsce w obiektywach lustrzanek. Niestety znowu zastosowali silniczek do jeszcze większego i cięższego obiektywu. Zastanawiam się ile bateria pociągnie? W p900 jestem w stanie wykonać ponad 350 zdjęć.

    Proponuję nie siać paniki, tylko cierpliwie poczekać na pierwsze testy.
    Ostatnio edytowane przez QuCyk ; 11-07-2018 o 11:25

  7. #37

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą @QuCyk i dodam tylko tyle, że przyzwyczaiłem się już do deprecjonowania kompaktów przez niektórych. Ja doceniam możliwości P900 mimo, że sam też czasem używam lustrzanki mimo, że już stara i parametry też już na dzisiejsze czasy ma czerstwe, ale do niektórych zastosowań jej używam.

    Cytat Zamieszczone przez QuCyk Zobacz posta
    Martwi mnie jedna rzecz. Mianowicie ten piękny pierścień na obiektywie mógł posłużyć do ręcznego, mechanicznego ustawiania ogniskowej obiektywu. Tak jak ma to miejsce w obiektywach lustrzanek. Niestety znowu zastosowali silniczek do jeszcze większego i cięższego obiektywu. Zastanawiam się ile bateria pociągnie? W p900 jestem w stanie wykonać ponad 350 zdjęć.
    O tym też już pisałem w tym wątku. Wydajność akumulatora w P900 jest dokładnie taka wg. producenta na ile wskazuje Twoja praktyka. W P1000 podają 250 - to jest jakieś nieporozumienie. Akumulator to EN-EL20a (taki jak w Nikonie 1 V3) - tak podaje producent. Kogoś bóg opuścił? Poza tym jak szperam po zamiennikach to mi wyskakują tylko EN-EL20 i nie wiem czy to jakiś skrót myślowy czy nie. Patrzę na foty oryginalnego EN-EL20a ale są zrobione z takiego ujęcia, że ciężko mi porównać z zamiennikami EN-EL20 (tylko takie znalazłem). Tak czy inaczej ja w P900 mam poza oryginalnym akumulatorem jeszcze 3 dodatkowe zamienniki a w P1000 to będę musiał chyba dokupić 5. Jak nie będzie zamienników to cena oryginału w takim układzie będzie zaporowa. Swoją drogą to nawet do lustrzanki mam dodatkowe dwa mimo, że w tym wypadku trochę jednak przesadziłem, bo jeden by wystarczył

  8. #38

    Domyślnie

    Jeśli N nic w sofcie nie namieszał, to zamienniki en-el20 powinny działać.
    Raz na jakiś czas odświeżają niektóre aku dopisując literkę.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Jeśli N nic w sofcie nie namieszał, to zamienniki en-el20 powinny działać.
    Raz na jakiś czas odświeżają niektóre aku dopisując literkę.
    @OjTam a na czym polega takie odświeżenie? Bo czymś to się musi różnić. Jak nie pojemnością to pewnie jakimś chipem a to brzydko pachnie.

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    @OjTam a na czym polega takie odświeżenie? Bo czymś to się musi różnić. Jak nie pojemnością to pewnie jakimś chipem a to brzydko pachnie.
    Oficjalnie? Najczęściej pojemnością lub ogólną wydajnością. Czy coś tam jeszcze gmerane, to już tylko N wie.

    PS. Nie musisz wołać za każdym razem.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 4 z 21 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tablet - Samsung P1000
    By d50kid in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 12:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •