Close

Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 210

Wątek: P1000

  1. #21

    Domyślnie

    Po wakacjach dostepny, juz zbieram kase na niego
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  2. #22

    Domyślnie

    Muszę przyznać @Borat1979 ze to zdjęcie wyszło wyjątkowo podle. Ze smartfona wyszłoby o wiele lepsze bo w nich jest zazwyczaj rozbudowane wsparcie softwarowe i oprogramowanie smartfona robi całą korektę w biegu i fotka zrobiona środkowym palcem od strzała potrafi wyglądać dużo lepiej. Ale właśnie dlatego cieszę się z RAWów, bo myślę, że nawet to zdjęcie można sobie przyzwoicie wywołać. Aczkolwiek jakość mnie zdruzgotała. Natomiast @OjTam nie demonizujmy tych matryc, bo aż tak małe jak w smartfonach to one nie są. A na ile ciemny jest obiektyw w P1000 to nie wiem, bo nie podali przysłony na długim końcu.

    @sprocket ja pewnie też będę chciał go obadać. Czy kupię to się jeszcze okaże. Trochę jestem rozczarowany detalami, ale mimo wszystko on ma to czego mi brak w P900.

  3. #23

    Domyślnie

    @OjTam powiem Ci jeszcze, że może mam obsesję na temat psucia marketingowego, ale ma ona w moim wypadku pewne podstawy. Uważam chyba nie bezpodstawnie, że ofiarą psucia marketingowego jest właśnie P900. P1000 pod pewnymi względami wydaje się produktem, w którym producent odszedł od kilku praktyk w tym zakresie ale jak widzę np. zestaw akcesoriów w zestawie i opcjonalnych (które trzeba dokupić) i zaślepka na sanki gorącej stopy jest jako opcja do dokupienia to mimo wszystko ręce mi opadają.

    Z innych kwiatków - na zdjęciach nie widzę tylnego sensora pilota podczerwieni. Z przodu chyba go też nie ma, po pod spustem to jest chyba raczej dioda od wspomagania AF. No chyba, że to zintegrowane jest pod jedną osłoną, ale wątpię, bo przecież zamiennik pilota można kupić za 5 złotych a w opcjonalnych akcesoriach dostępny jest super hiper pilot BT za cenę nerki a zamienników chyba jeszcze nie widziałem Czyli mamy już pierwszą innowacyjną wadę Kawałek plastiku z diodą IR zamienili na kawałek plastiku z chipem, który będzie brał więcej prądu z pastylki a realnie służyć będzie temu samemu. I to o ile!!! bo nie mam pewności czy to nie będzie działało tak jak aplikacja z P900 na smartfona czyli owszem, zdalnie zdjęcie robisz, ale tylko w pełnym automacie.

    A wracając do psucia produktów przez marketing - bardzo niedawno do P900 wypuścili nowy firmware. Po dłuższym czasie a na krótko przed premierą P1000. Pytałem nawet o ten upgrade na forum, ale nikt nie odpowiedział. W specyfikacji zmian napisali, że poprawili coś tam co z mojego doświadczenia nigdy nie występowało. Dość enigmatyczne poprawki w stylu, że się interwalometr po iluś tam setkach czy tysiącach zdjęć wyłączał. Ciekawe czy ktokolwiek zrobił tym aparatem tyle zdjęć na jednym cyklu interwalometru, którego najszybsze focenie jest co 30 sekund. Pomijam akumulator, bo teoretycznie można podpiąć zewnętrzne zasilanie. Tak czy inaczej bardzo śmierdzi to jakąś ukrytą poprawką, która ma spowodować, że aparat będzie działał gorzej.
    Ostatnio edytowane przez dziennikarz ; 11-07-2018 o 04:34

  4. #24

    Domyślnie

    Ciekawe jak bedzie z dostepnoscia bo ja mialem klopoty z nabyciem P900 dwa lata temu, to prawda ze P1000 bedzie uszczelniony?
    Na dlugim koncu ma niestety f8.
    Ostatnio edytowane przez sprocket ; 11-07-2018 o 05:23
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  5. #25

    Domyślnie

    @sprocket nic o uszczelnieniach jak do tej pory nie słyszałem, ale też i jakoś się nie interesowałem taką właściwością.

    Co do dostępności to 2 lata temu faktycznie był mały przestój w dostępności P900 a jak było bezpośrednio po premierze to już nie pamiętam. Ja go kupiłem jak już był wstępnie obmacany przez szeregowych nabywców.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Muszę przyznać @Borat1979 ze to zdjęcie wyszło wyjątkowo podle.
    Moim zdaniem Nikon zrobił krzywdę swojemu nowemu produktowi publikując "oficjalne sample" takie jak tu, z których mniej więcej połowa wygląda nie lepiej (a często nawet gorzej!) niż ten udostępniony przez Borata. Dotyczy to wszystkich zdjęć dziewczyny z koniem.
    A gdyby takie zdjęcia jednak miały okazać się normą w P1000... to zdaje się, że Nikon zrobiłby krzywdę sobie.

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Ze smartfona wyszłoby o wiele lepsze bo w nich jest zazwyczaj rozbudowane wsparcie softwarowe i oprogramowanie smartfona robi całą korektę w biegu i fotka zrobiona środkowym palcem od strzała potrafi wyglądać dużo lepiej.
    Nic (oprócz marketingu) nie stoi na przeszkodzie, żeby "wsparcie softwarowe" zaaplikować też w "normalnym" aparacie (o ile P1000 można nazwać "normalnym").

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Ale właśnie dlatego cieszę się z RAWów, bo myślę, że nawet to zdjęcie można sobie przyzwoicie wywołać.
    Ciekawe, jak wypadną te rawy. Mi też brakowało ich w P900.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 11-07-2018 o 09:01

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    A gdyby takie zdjęcia jednak miały okazać się normą w P1000... to zdaje się, że Nikon zrobiłby krzywdę sobie.
    Nie wiem czy to co udostępnił @Borat1979 to nie są przypadkiem klatki z filmu. Tego filmu:
    https://www.youtube.com/watch?v=d2XZIu0qOrE

    Jeśli tak to nie wiem czy bezpośrednie czy z YT. Wiele niewiadomych. Ale ja sobie spokojnie poczekam na testy. Portale branżowe już się rozpisują na temat P1000, ja poczekam na wrażenia pierwszych użytkowników.

    Poza tym od początku jak pisałem o P1000 na podstawie przecieków, że nie ma się co podniecać tą ogniskową 3000, bo to jak dla mnie przesada. I obawiam się, że jeśli ta jakość zdjęć się potwierdzi to będzie znaczyło, że miałem rację i przesadzili

    Jak dla mnie to mnie by wystarczało to co jest w P1000 przy zachowaniu optyki P900.


    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Nic (oprócz marketingu) nie stoi na przeszkodzie, żeby "wsparcie softwarowe" zaaplikować też w "normalnym" aparacie (o ile P1000 można nazwać "normalnym").
    Raczej nie @sl011 ja bym tak na to nie patrzył, bo taki soft to jest właśnie czymś co pasuje do kompaktów. Więc to nie tędy biegnie ścieżka myślenia marketingu

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Ciekawe, jak wypadną te rawy. Mi też brakowało ich w P900.
    Teoretycznie mogą pomóc w ratowaniu tych zdjęć jeśli ta jakość się potwierdzi.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Nie wiem czy to co udostępnił @Borat1979 to nie są przypadkiem klatki z filmu. Tego filmu:
    https://www.youtube.com/watch?v=d2XZIu0qOrE
    Zapewne masz rację. Zdjęcia misia, papugi i księżyca sugerują, że z jakością nie jest aż tak tragicznie jak sugerują obrazki z końmi.
    Choć i tak przez to prawdopodobne niedomówienie już zaczęło się zamieszanie związane z jakością zdjęć - wystarczy zerknąć na komentarze czytelników pod artykułem. https://www.dpreview.com/news/042408...traffic_source
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 11-07-2018 o 09:50

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Zapewne masz rację. Zdjęcia misia, papugi i księżyca sugerują, że z jakością nie jest aż tak tragicznie jak sugerują obrazki z końmi.
    Wiesz @sl011
    Mimo, że te fotki z dziewczyną i koniem są mega tragiczne to nie można wykluczyć, że albo to była sprawa światła a ktoś przeoczył i wstawił, względnie ktoś celowo chciał wprowadzić klimat zdjęcia zmiękczonego (są takie filtry cyfrowe w P900 więc i pewnie w P1000 też są) tylko artyście nie wyszło jak wyjść miało tylko wyszło jak widać

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    . Natomiast @OjTam nie demonizujmy tych matryc, bo aż tak małe jak w smartfonach to one nie są. A na ile ciemny jest obiektyw w P1000 to nie wiem, bo nie podali przysłony na długim końcu.
    Matryce w telefonach to akurat są małe. Myk jest taki, że stoi za nimi nie najgorszy hardware i dobry, albo i b. dobry soft.

    A przysłona na długim końcu jest f/8, jak to już zresztą się tu przewinęło.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Wiesz @sl011
    Mimo, że te fotki z dziewczyną i koniem są mega tragiczne to nie można wykluczyć, że albo to była sprawa światła a ktoś przeoczył i wstawił, względnie ktoś celowo chciał wprowadzić klimat zdjęcia zmiękczonego (są takie filtry cyfrowe w P900 więc i pewnie w P1000 też są) tylko artyście nie wyszło jak wyjść miało tylko wyszło jak widać
    Ewentualnie odczyt z rawa przez soft do obróbki jest ztentegowany i taki bajzel wyszedł.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tablet - Samsung P1000
    By d50kid in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 12:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •