Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Remament sprzetu

    Dobry wieczor,
    zawsze kiedy sie pakuje do roboty ze sprzetem jest wielki balagan
    mniej wiecej - to dobre okreslenie - wiem co mam, szczegolnie grubsze rzeczy; ale jak przychodzi do szczegolow to ciagle czegos zapominam, albo jest w innej torbie, pudle itd; jak Wy to macie zorganizowane; spis wszystkiego i check lista? czesto jest, ze biore za duzo; z latami uzbierialo sie troche tego, pozbylo sie tego i owego i zawsze jakas rotacja - jak nad tym panujecie? chyba potrzebuje przepieknej, madrej asystentki... no dobra, moze byc tylko...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 18-05-2018 o 22:42
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie wszystko jest zależne od tego co robię. Jak jadę na krajobrazy to mam listę bo sporo jest rzeczy zwłaszcza niezwiązanych z fotografią. Jak jakieś portrety w okolicy to zawsze przed robię sesje w głowie i myśle jakie kadry, szkła i oświetlenie będę potrzebował. Plecaki mam zawsze kompletne, więc główna myśl to askepty oświetleniowe i jakieś dodatki typu, dym folie, garderoba i inne bajery. Ogólnie też z natury biorę więcej jak używam bo dobrze
    mieć wybór albo zapas.

  3. #3

    Domyślnie Remament sprzetu

    ale masz kompletna liste na papierze, w pliku ze stanem, opisem?; bo przymierzam sie zrobic; typu: obiektyw, nr seryjny, ilosc; czy tez statyw, przelotka, uchwyt itp mnie dobijaja te male rzeczy i chyba tak je sobie uporzadkuje, ale ciekawia mnie inne rozwiazania jakie stosujecie w ogarnieciu swojego sprzetu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  4. #4

    Domyślnie

    Osobiście zabieram się i zabrać nie mogę aby porobić zdjęcia całego sprzętu wraz z numerami seryjnymi i wrzucić sobie to na pocztę. Ale to już w kwestiach bezpieczeństwa.
    Nie wiem po co ci numery seryjne do spisu. Ja mam około 16 obiektywów i 4 aparaty oraz sporo różnego badziewia.
    Jak robisz zawsze wszystko tak samo to taka sztywna lista może dać radę ale to już pewnie odruchowo wiesz co brać i gdzie co leży. Ja osobiście jestem przeciwnikiem rutyny, zawsze od zera buduje każdą sesje. A listę tak jak pisałem mam z rzeczami które wykraczają poza obręb fotografii i mam ją tylko do krajobrazów które robię np kilka dni.

    Napisz dokładnie jaki typ zdjęć i co dokładnie masz na myśli, bo ciężko coś konkretnego pisać jak z jednej strony mam fotografię artystyczną z drugiej reporterkę albo co innego.

    Ja ogólnie tak jak pisałem wyobrażam sobie każdą sesje. czyli biorę aparat i od razu pytania obiektywy, baterie, karty, zdalny wyzwalacz lamp jeśli planuje użyć. Jak lampy idą ze mną to od razu statyw, bateria więc i kabel. jaki modyfikator skoro lampa. Blendy zawsze bo to nic nie waży i mało miejsca zajmuje. Zawsze jakieś awaryjne aku itp itd. Planujesz, zabezpieczasz sesje na wypadek że coś padło i tyle. Nie zdarzyło mi się bym coś zapomniał ale czasem dwa dni przygotowuje sprzęt jak mam gdzieś jechać i sesja ciekawa. Ogólnie dużo myślę o tym co chce zrobić, jakie zdjęcia wykonać i rozważam różne scenariusze. Zwłaszcza w plenerze sporo do myślenia jest. Bo dobrze być przygotowanym na każe warunki pogodowe. A sprzęt jest ściśle ze sobą powiązany jak ten przykład z aparatem i lampami studyjnymi. Bierzesz jedną rzecz to w komplecie masz kilka innych które zawsze muszą być.

    Chyba nie za bardzo ci pomogłem tymi wpisami

  5. #5

    Domyślnie

    Ja chyba musiałbym przygotować kilkanaście a może i kilkadziesiąt list. Na to co zabieram ma wpływ nie tylko tematyka ale np czy muszę daleko chodzić ze sprzętem i czy będę miał pomoc do targania. Od skrajnego minimalizmu zakładającego sporą pomysłowość na zdjęciach do bagażnika sprzętu. Choć raczej przeważa opcja pierwsza.

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #6

    Domyślnie

    dobra, postawie inaczej pytanie, wiecie co wszystko macie? macie to na pismie? czy to jest potrzebne? mozna dzieki temu lepiej, efektywniej spozytkowac zasoby dzieki temu, jak? chyba podstawowe pytania, nie z przerostu formu nad trescia, ale z checi ogarniecia poczucia chaosu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    dobra, postawie inaczej pytanie, wiecie co wszystko macie? macie to na pismie? czy to jest potrzebne? mozna dzieki temu lepiej, efektywniej spozytkowac zasoby dzieki temu, jak? chyba podstawowe pytania, nie z przerostu formu nad trescia, ale z checi ogarniecia poczucia chaosu
    Jednak wiem co mam - pamiętam nawet graty co ich od kilkunastu lat nie używam. I jak czasem coś mogłoby mi zapasować to wyciągam. Pamiętam rekwizyty, rodzaje kamieni i piasku co je mam itp "dziwne" rzeczy. Ale to moje miejsce pracy i nie ma się czemu dziwić...

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #8

    Domyślnie Remament sprzetu

    no dobra, przekonales mnie; wykuje na blache co mama liste zrobie se po cichu, zeby nikt nie widzial, bo obciach


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ja mam listę. Taką za długą. Jadąc na sesje nie zabieram niektorych pozycji z listy. Lista obejmuje duzo pozycji i ma różne działy
    Są tam ciuchy, kosmetyki, lekarstwa, kawa, cukier, kubek, lyzka, grzalka, napoje, jedzonko, przedłużacze, rozgałęźniki, ładowarki, laptop dysk czytnik kart, aparat, grip, akku, sporo obiektywow, blendy, Sb900, akku, statywy, uchwyty, parasolki, lampy studyjne, flashmeter, radiowki, modyfikatory, przedluzacze itd itd
    W zaleznosci jaka to sesja i jak dlugi wyjazd to nie zabieram różnych rzeczy.

  10. #10

    Domyślnie Remament sprzetu

    widze, wszyscy sie zakrecili o pytanie co biora wg listy; dobrze, ze Jacek ma liste, porzadny chlop; i to wg kategorii... kurcze, probowalem skatalogowac zdjecia... w pewnym momencie wychodza smieszne rzeczy i ... nowe kategorie, dobrze ze sa tagi, juz to dawno wymyslili; ale jak mowie, bywam tak zakrecony, ze szczegoly uciekaja i pozniej traci sie w ten czy inny sposob; wiec, ze mi siebie najbardziej szkoda ze stratami to musze bardziej sie uporzadkowac; w klubie natomiast mam asystentke, ktora wszystko wylapuje i sklada do kupy co mowie; wracajac do sprzetu to najbardziej male rzeczy uciekaja: typu uchwyty, przelotki, adaptery...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

Podobne wątki

  1. Ubezpieczenie sprzętu
    By badtorro in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-11-2017, 16:24
  2. Zakup sprzętu
    By lesander in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2017, 11:49
  3. Zabezpieczenie sprzętu.
    By lucklucky in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 13:03
  4. Pożyczanie sprzętu
    By adriansocho in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 07-08-2012, 16:14
  5. wypozyczenie sprzetu
    By grzegorzw in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 21:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •