Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Zamiennik EN-EL4a wart uwagi - istnieje?

    Hej,
    pracuję tylko na oryginalnych częściach, ale...ponieważ lubię mieć zapas do zapasu...
    Czy istnieje jakiś zamiennik EN-EL4a wart noszenia w torbie jako awaryjne zasilanie dla D3S?
    Delta? Phottix? Coś z aktualnie dostępnych na rynku?
    D3S, dwie D700, dwie D610, trochę szkieł i copter.

  2. #2

    Domyślnie

    [QUOTE=major;3955418]Hej,
    pracuję tylko na oryginalnych częściach, ale...ponieważ lubię mieć zapas do zapasu...
    Czy istnieje jakiś zamiennik EN-EL4a wart noszenia w torbie jako awaryjne zasilanie dla D3S?
    Delta? Phottix? Coś z aktualnie dostępnych na rynku?[]]]
    O
    Możę pomyśl źzy wartto w troim sprzćecie phac aię jaies zamiennniki wynaslazkiipt....
    Go®nine pienidze zaossczedzosz a zassze nie bdzei TO czego oczekujeszs....
    Przemysle sorawe.
    Pozdraaiam. Piotr
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 16-05-2018 o 01:31
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  3. #3

    Domyślnie

    Mając jeden nowy en-el4a zrobię całe zlecenie, a może nawet dwa, mając dwa oryginalne en-el4a jestem załadowany na tydzień pracy...ale chciałbym żeby coś trzeciego leżało w torbie gdybym zapomniał dwóch pierwszych doładować/zabrać z domu/cokolwiek
    D3S, dwie D700, dwie D610, trochę szkieł i copter.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez major Zobacz posta
    Mając jeden nowy en-el4a zrobię całe zlecenie, a może nawet dwa, mając dwa oryginalne en-el4a jestem załadowany na tydzień pracy...ale chciałbym żeby coś trzeciego leżało w torbie gdybym zapomniał dwóch pierwszych doładować/zabrać z domu/cokolwiek
    Witam..w takim wypadku można poszukać oryginalnej baterii używanej-cena będzie niższa a jakość zadowalająca.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez major Zobacz posta
    Delta? Phottix? Coś z aktualnie dostępnych na rynku?
    Wszystko ta ta sama chińszczyzna, tylko nalepki inne

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli ktoś może coś szerzej opisać ile na tej chińszczyźnie zrobimy zdjęć, może tak w skali od 1 do 10 oryginał to 10 a chin.... ? bo moja puszka D3 warta jest może 3 tyś. kupując nową oryginalną baterię daje jakieś 15-20 % procent wartości zestawu, więc zastanawiam się czy do staruszka pchać się w oryginał czy zamiennik, ale czekam na jakieś porównanie jeśli ktoś coś wie, pozdrawiam
    puszka i kilka oczek do niej

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam dwie oryginalne baterie, każda kosztowała mnie ok 150 zł, używana. Każda zrobi 4-6k zdjęć w zależności od tempa używania. Jedna ma zużycie 1,druga 3. Na prawdę chcecie szukać chinoli?

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam też dwie oryginalne, i jedna ma jedynka druga czwórkę, ale na 4 to na prawdę już resztki sił... więc tylko na jedynce mam pewność dobrej roboty, czyli lepiej raz a dobrze kupić nową Nikona, w sumie 100 ileś złoty z "chinola" to 25 % ceny oryginalnej
    puszka i kilka oczek do niej

  9. #9

    Domyślnie

    Ale czujesz tą resztę sił na 4? Nie chce się kalibrować? Ja na stanie 3 robię dokładnie tyle samo zdjęć, co na stanie 1, nie widzę różnicy. No i zdecydowanie wolałbym kupić używany oryginał, niż nowego chinola, ale ja tak mam. Zawiodłem się na jednym zamienniku i od tego czasu żadnego już nie kupiłem, niezależnie od aparatu.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam dwie w stanie 4 i już czuć różnicę. Wcześniej miałem nówki, używałem od stanu 0 do 3 i nie było nic różnicy.
    Miałem też zamiennik, chyba deltę, o ile na początku trzymał jak trzeba, po jakimś czasie zaczęły się jazdy - naładowany, pokazuje 100%, fotografuję kilka godzin i nagle odcięcie. Wyrzuciłem i używam tylko oryginałów.
    Są zamienniki duracell'a (może lepsze jakościowo), ale chyba tylko do nowszych en-el18.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-04-2018, 08:31
  2. Nikon EN-EL4a i zamiennik ładowarki
    By wielblad81 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2015, 10:16
  3. Czy istnieje taka strona?
    By Locter in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 13:03
  4. Czy istnieje BF i FF?
    By markB in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-01-2008, 22:07
  5. C 5D i lampy (czy istnieje CLS)
    By Borowa in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2007, 22:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •