Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    Jeżeli jednak zamierzasz rozpocząć od zakupu sprzętu, to jako amator, też mieszkający pod dużym lasem który nieco o te zagadnienia się otarł, poradziłbym tak: Przy fotografowaniu ptaków, a w szczególności przy bardziej dynamicznych scenach liczy się szybki i precyzyjny AF-C. Taki AF posiada D500 podobny lub lepszy AF w formacie FX to jednocyfrowce, ale cena dwa do trzy razy wyższa, a efekt niekoniecznie będzie zauważalny szczególnie na początku. Moim skromnym zdaniem na początku efekt najmniej będzie zależał od sprzętu.

    Na wyjazdy o których piszesz, w różnych parkach przyrody najbardziej użyteczny lub wręcz konieczny będzie ZOOM.

    Na Twoim miejscu do takich celów wybrałbym bez wahania D500 i N200-500, do fotografowania ptaków i innych zwierząt, na początku przygody masz zestaw który dość długo nie będzie cię w niczym ograniczał. Do tego przyzwoity statyw najlepiej z głowicą gimbalową i do podchodu koniecznie monopod.

    Do pozostałych zastosowań jakiś obiektyw makro w okolicach 100/2.8, który przy okazji na początek będzie dobry do portretu. No i nie obejdzie się bez uniwersalnego ZOOM-a np. Sigma 17-50/2.8.

    W ten sposób masz body i komplet obiektywów w cenie samego body FX o porównywalnych parametrach. Przy ewentualnej sprzedaży też stracisz proporcjonalnie mniej.

  2. #22

    Domyślnie

    Budżet mam w zasadzie określony. Myślałem o 15-20 k.
    Co do laurek. Nie ma w zasadzie opinii (jest niewiele ale żadnej ptasiej) o K-1 MII. Wiesz, czytając opisy na stronie producentów, to wszystko jest super, mega extra i nic nie brakuje.
    Ze względu, że to nie bułki i taki zakup jest w moim przypadku na długo, zastanawiam się czy lepiej słabsza (mniejsza) matryca w DX czy lepiej większe zdjęcie lepszej jakości, które można kadrować w przypadku FX.
    Co do noszenia i ogólnie komfortu, nie jestem aż taki wrażliwy. Tutaj znając siebie problemów się nie spodziewam.
    http://allegro.pl/nikon-d500-af-p-18...342809767.html
    http://allegro.pl/canon-6d-obiektywy...2.html#thumb/2
    Znalazłem dwa takie zestawy. Czy iść w tym kierunku, dokupując ewentualnie później np N200-500 lub Sigmę 150-600?

  3. #23

    Domyślnie

    Ww zestaw jest oczywiście bardzo zacny, cena w polskich sklepach za nowy z dodatkami przekroczy już 20 tys. pln-ów.

  4. #24

    Domyślnie

    Który, C6D czy N500?

  5. #25

    Domyślnie

    Do przyrody to ten Canon z autofocusem nie ma nawet startu do d500. No i tym Tamronem 28-300 mm to bym sobie głowy w ogóle nie zawracał.
    Matryca DX w d500 z pewnością nie będzie ograniczeniem.
    Ps. Chodziło mi o zestaw wymieniony przez kolegę mmluty.

    Pps. Może nie znam się na cenach, ale te dodatki do d500
    http://allegro.pl/nikon-d500-af-p-18...342809767.html
    to takie dość skromne. W sumie N18-140 jako szkło spacerowe wart jest zakupu (nowy ok.1200 zł z polskiej dystrybucji, używany...?), ta lampa i drugi obiektyw to nic specjalnego (warte z 500 zł? w sumie)

  6. #26

    Domyślnie

    Do Twoich potrzeb D500 jest idealnym rozwiązaniem. Do ptaków - chyba jeden z obecnie najlepszych AF ba rynku. Dorzuć do niego Nikkora 200-500 i ptaki masz obskoczone. Do makro D500 ma ruchomy ekran - nie będzie potrzeby taplania się w błocie... Jak wystarczy kasy weź do niego Nikkora 105/2.8VR Ale równie dobre będą nowe wersje Sigmy 105/2.8 albo Tamrona 90/2.8 Wszystkie te szkła makro to przy okazji całkiem porządne portretówki. A na codzień dodaj do tego : Sigmę 17-50/2.8 (wersja ekonomiczna), Nikkora 17-55/2.8 (wersja pancerna na lata), albo Nikkora 16-80 /2.8-4.0 (wersja jnuwersalna). I moim zdaniem masz wszystko co potrzeba.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  7. #27
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    W fotografii ptaków akurat niepełna klatka czyli Dx to sama korzyść...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jak mieszkasz w fajnym zakątku, znaczy masz dobrą miejscówkę, zrobisz czatownię i zachecisz ptaki do odwiedzin to ci i Afs 300/4 wystarczy.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BigMonster Zobacz posta
    Budżet mam w zasadzie określony. Myślałem o 15-20 k.
    Co do laurek. Nie ma w zasadzie opinii (jest niewiele ale żadnej ptasiej) o K-1 MII. Wiesz, czytając opisy na stronie producentów, to wszystko jest super, mega extra i nic nie brakuje.
    Ze względu, że to nie bułki i taki zakup jest w moim przypadku na długo, zastanawiam się czy lepiej słabsza (mniejsza) matryca w DX czy lepiej większe zdjęcie lepszej jakości, które można kadrować w przypadku FX.
    Co do noszenia i ogólnie komfortu, nie jestem aż taki wrażliwy. Tutaj znając siebie problemów się nie spodziewam.
    http://allegro.pl/nikon-d500-af-p-18...342809767.html
    http://allegro.pl/canon-6d-obiektywy...2.html#thumb/2
    Znalazłem dwa takie zestawy. Czy iść w tym kierunku, dokupując ewentualnie później np N200-500 lub Sigmę 150-600?
    Do Twoich celów z tego zestawu z D500 poza body cała reszta to takie dość mało użyteczna. Dwa kitowe obiektywy które trochę wstyd zapiąć do D500. Trochę to niekonsekwentne, bo z jednej strony jesteś gotowy wydać spore pieniądze żeby mieć bezkompromisową jakość, a z drugiej przymierzasz się do zakupu dwóch kitowych obiektywów i na dodatek pokrywających ten sam zakres ogniskowych, a lampa nowa kosztuje trochę ponad 400zł, a ta używana przy tej kwocie zakupu spokojnie może być traktowana jako zachęcający gratis. Nie idź tą drogą. Kup body i proponowane tutaj obiektywy. W budżecie 20 000zł kupisz spokojnie: D500 + N200-500 lub Sigma Sport150-600 lub Tamron G2150-60 + makro ~100/2.8 (tutaj każdy jest dobry) + Sigma 17-50/2.8. Do zastosowań które przedstawiłeś ciężko będzie za te same pieniądze wymyślić coś w porównywalnej jakości nie mówiąc o czymś o znacząco lepszych parametrach. W przypadku, braku doświadczenia ze sprzętem fotograficznym zakup używek jest też obarczony dodatkowym ryzykiem, ja bym w takim przypadku raczej odradzał tego typu zakupy.

  9. #29

    Domyślnie

    Ja radziłbym jednak zacząć od d7200 lub d7500. Te puszki oferują naprawdę dużo, zwłaszcza dla początkującego fotografa. To nie jest tak, że aparat kupuje się raz i zapomina na lata, tzn. niby można, ale albo będzie to przerost formy nad treścią, czyli body, które prędzej się zestarzeje niż użytkownik wykorzysta jego możliwości (lub przewagi nad tańszym body) albo zakładamy brak jakiegoś rozwoju, dobierania narzędzi pod konkretne sytuacje i potrzeby, poszukiwania jakości, itd. Zgaduję, że teraz kolega sam nawet nie wie, jak długo będzie mu się chciało ruszać na spacery z ponad 3kg zestawem w plecaku, o zabieraniu na wakacje nie wspomnę. No i zawsze jest opcja, że po chwili fascynacji sprzęt wyląduje w szufladzie. Nie ma co szaleć z zakupami, jeśli nie jest się świadomym swoich potrzeb na 100% i przekonanym do zakupu. Na rynku sporo jest topowego (lub bardzo dobrego) sprzętu z małym przebiegiem, bo ktoś przeszacował swoje chęci czy umiejętności a była kasa na zabawki

  10. #30

    Domyślnie

    wszystkie najlepsze zdjecia ptakow , prezentowane na tym Forum , a sa one na b. wysokim poziomie , sa robione przy uzyciu FX.
    widac fx nie przeszkadza fotografowi .

    w formacie fx zawiera sie DX , tzn zawsze mozesz wykropowac i miec Format jak dx. Przy wspolczesnych rozdzielczosciach matryc , pozostaje wciaz bardzo duzo ropzdzielczosci.
    FX jest o wiele bardziej uniwersalny i daje lepsze obrazowanie.
    Specjalnie ptactwem i robactwem sie nie zajmowalem doglebnie , ale oczywiscie jak kazdy zdjecia robil. Wedlug mnie 99% sukcesu to umiejetnosci fotografa .
    Jesli nie potrafi sie odpowiednio ustawic w stosunku do ptaka , wykorzystujac oswietlenie i tlo , to zaden obiektyw nie zapewni osiagnac wynik ponadprzecietny.
    Wiekszym problemem od za malego lornetowania jest zazwyczaj niedobor swiatla ( las , mokradla itp) - tutaj FX jest zdecydowanie bardziej odpowiedni.

    Moim , przyznaje niezbyt doswiadczonym w tej kwesti zdaniem , najwazniejsza ( najtrudniejsza ?) jest umiejetnosc zblizenia sie do ptaka , uwzgledniajac oswietlenie.


    Jesli oprocz ptactwa , chesz tez fotografowac pejzaz , scenki ogolne itp , to oczywiscie FX jest aparatem lepszym.

    szedlbym w kierunku nikona FX , z mysla o przyszlosci.
    Nikon od kilku lat przezywa hosse , najwiekszy konkurent - Canon - bosse.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia ptaków - początkowy setup
    By zybex in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-07-2020, 19:55
  2. [ Reportaż ] Edynburg - fotografia uliczna i nie tylko
    By Adam Lipowczyk in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 15:52
  3. Fotografia lotnicza i nie tylko- statyw+ głowica
    By maynard in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 03:01
  4. Win7 starter
    By miron19j in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-04-2011, 15:24
  5. D300 Starter KIT
    By misiael in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 20-07-2008, 15:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •